WALDORF mänguasjad -NUKUD

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pisiperele WALDORF mänguasjad -NUKUD

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Autor
    Postitused
  • #6092 Reply
    Member

Tere !
    Juba pikemat aega tunnen puudust Waldorf nukkude teemast.
    Mind huvitab kõik nende kohta käiv :

1. kust leida waldorf nukule nahatooni puuvillakangast ? (soovitavalt öko)
    2. Kust võiks leida üldse öko kangaid, et saaks teha beebile nätsutamiseks-närimiseks mänguasju ?
    3.teab keegi internetiavarustes linke waldorf nukkude(seal on eri vanusele eri tüüpi nukud ja mänguasjad) lõigetest ja tööprotsessist ?

4. üks suur suur mure ja küsimus on, kust leida lambavilla nukkudele täidiseks ? kust saab seda osta ? (ise olen huvitatud lõuna eesti piirkonnast)

Aitäh vastajatele !

#227110 Reply
    Member

1. ja 2. küsimusele vastuseks – küsi Tervest Valikust, ehk oskavad nad aidata.
    3. mul on üks link nuku valmistamise kohta.

#227111 Reply
    Member

mind ajab see Waldorf-nukkude teema muigama. vanasti oli igal lapsel kodus ema või vanaema tehtud kaltsunukk, oma ja armas, keegi ei nimetanud seda mingi peene nimega ega keerutanud sinna ümber mingeid teooriaid kokku :D Oma lapsele tegin ka, et tea, miks ta peab waldorf olema, lapsele meeldib ta niisamagi.

Lambavillatäideseks saab osta näiteks tekivilla Pilvelammastest.

#227112 Reply
    Susa
    Member

Nuku pea tegemise õpetus
    Nuku keha tegemise õpetus

Tundub, et selle kohta on ka palju raamatuid välja antud, kui Amazoni raamatuotsingusse kirjutada “Waldorf Doll”

Mu vanaema tegi mulle ka kunagi taolise nuku. Näoks ja käteks kasutas ta vanu nailon sukapükse.
    Lõpmata kahju on, et sest nukust ühtki pilti pole! Väga ilus ja armas oli :)

#227113 Reply
    Member

Kosmosemutt, ma nimetan tegelikult tinglikult seda nukku “waldorf nukuks”, sest mulle meeldib millise põhjalikkusega see tehakse ja et ta on lapsesõbralikult öko. Meeldivad nende nukkude pehmed näojooned , nende välimus. Ja et inimesed mind paremini mõsitaksid, ütlengi waldorf nukk 😉

#227114 Reply
    Roheline
    Member
    #227115 Reply
    Member

Nuku trikotaazi ning ökokangad saab osta siit http://waldorf-toys.com/ või saab vaadata poodides ihuvärvi t-särki.

#227116 Reply
    LaanteLaps
    Member
    #227117 Reply
    Member
    #227118 Reply
    Member

Nüüdseks olen ka väikestviisi “nukumeistriks” õppimas ja panen siia ühe lingi oma nukust. http://picasaweb.google.com/maasikamuusika/MILLA#

Juba on tegemisel uus nukk, kuid pildid tulevad hiljem.

#227119 Reply
    helikene
    Member

Su Milla on tõeliselt nunnu!

#227120 Reply
    LaanteLaps
    Member

Tõeliselt Eestimaine piiga!

#227121 Reply

Võhik küsib : mille poolest waldorf nukud erinevad tavalistest käsitsi tehtud suht nn loomupärastest nukkudest? või üldse nn waldorf mänguasjad.

#227122 Reply
    Member

tänan heade sõnade eest !

Aga viimasele küsijale infoks niipalju, et 1 õige waldorf nukk on tehtud
    täiesti käsitsi . Alates materjalidest, viltimine, vanutamine, kui kududa kampsun nukule, siis alates ise lõnga värvimisest, veel parem kui lõng ka ise
    kedratud. Ja hea oleks kui laps on teadlik kust mis materjal tuleb.
    Nuku nahka – trikooriiet, vist ise teha pole võimalik, see on kvaliteetne kangas, mis ei hargne ja ei lähe kergesti katki ja seda saab tellida välismaalt.
    Nukk täidetakse üli üli tihkelt lambavillaga, nii, et kui nukk maha kukub, siis käib kolks.
    Kõik õmblused tehakse käsitsi.

#227123 Reply
    Guest

No tuli hull nuku tegemise isu,see vist ongi mu järgmine projekt :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
Reply To: WALDORF mänguasjad -NUKUD
Your information: