voodipesu õmblemise nipid

Homepage Forums – ÕMBLEMINE – Õmblemise praktiline abi ja algtõed voodipesu õmblemise nipid

• This topic is empty.
Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Autor
    Postitused
  • #11403 Reply
    Guest

Tere!

On plaanis hakata kätt katsetama voodipesu õmblemisel. Kas oskate jagada mingeid nippe? nt riide valik või muud sellist. Selle suutsin välja mõelda, et 120×200 madratsi puhul peaks valmis lina mõõtmeteks olema u 180×260 (madrats on 15-20 cm ja kattemadrats u 5cm kõrge).

Aga kas peaks kanga enne läbi pesema, et vältida hilisemat kokkutõmbumist?

Ette tänades,
    enam-vähem algaja Mari-Anne

#326748 Reply
    Pireparm
    Member

Jõuad Sa kõike pesta. Õmble lihtsalt veidi pikem(7-8sm) kui vaja ja siis peale pesu ongi paras,See oleneb ka materjalist. Puuvillane ei tõmba suurt kokku eriti need värvilised ja töödeldud. Osa linast kangast aga tõmbab kokku. Õnneks tõmbavad nad kokku pikkusest, mitte laiusest. Ja kui teed kitsamast kangast siis õmble kokku kindlasti mingi topeltõmblusega, näiteks enne kitsalt parema poole pealt ja siis pahupoole pealt.See ongi pesuõmblus.IHead õmblemist!

#326749 Reply
    Member

Mina olen oma voodipesukangad põhiliselt ostnud Abakhani kastidest ja enamus neist on päris hullusti kokku tõmmanud, mõlemas suunas. Kindlasti soovitan lõigata mõlemat pidi paarikümnesentimeetrise varuga, kokku tõmbuvad nad päris mitmel pesukorral, enne, kui pidama jäävad. Pesta tõesti on lihtsam valmisesemeid, sest voodipesuks läheb ju arutu hulk meetreid kangast ja see ühes tükis läheb masinas üsna keerdu.

#326750 Reply
    t7pi
    Member

@Kosmosemutt wrote:

Mina olen oma voodipesukangad põhiliselt ostnud Abakhani kastidest ja enamus neist on päris hullusti kokku tõmmanud, mõlemas suunas. Kindlasti soovitan lõigata mõlemat pidi paarikümnesentimeetrise varuga, kokku tõmbuvad nad päris mitmel pesukorral, enne, kui pidama jäävad. Pesta tõesti on lihtsam valmisesemeid, sest voodipesuks läheb ju arutu hulk meetreid kangast ja see ühes tükis läheb masinas üsna keerdu.

Vaatasin minagi täna hommikul Abakhanis ringi. Hinna poolest oli spets-voodipesukangas liiga kallis, silm jäi pidama hoopis mujal. Kas on mingi kangas, mis kindlasti ei sobiks voodipesuks??? (Nojah, loomulikult venivad ja villased ja paksemad kangad.)

#326751 Reply
    Sokike
    Member

No mina ei tahaks voodipesuks midagi sünteetilist. Kujutan ette, kuidas siis ihu oleks külma higiga kaetud ja juuksed seisaksid kiirtena ümber pea püsti. 😆 Sestap ikka puuvillane ja linane. Minupärast kasvõi villane. Näiteks villast tekki kannatan oma palja roosa ihu vastas vajadusel ka tekikotita. Villane on mõnus! 😉

#326752 Reply
    t7pi
    Member

Hmmm, aga just sünteetilisi voodipesukomplekte müüakse ju. Mikrofiiber ja siid-satiin ja muu polüester. 🙄

#326753 Reply
    Sokike
    Member

No vot ei tea – pole proovinud. Peaks külasse proovima minema, muidu küll ei julge omale soetada.
    A Sa proovi järele ja anna teada, kuidas on!? :D

#326754 Reply
    Guest

Siid ja satiin pole kumbki ju sünteetika, ikka puhas naturaal. Ma olen viimasel ajal just ostnud 100% satiinpesu ja need on tõesti väga head. Satiin on puuvillane, kuid tihedam-siledam kui sits. Müügil on ka kangast, kus satiinile on lisatud sünteetikat, need on küll imelikud ja neid ma pole ka ostnud.

#326755 Reply
    Member

Seda paraku ostes kungi ei tea, kuidas üks või teine sünteetikalisand käitub. Abakhani kaaluga müüdav voodipesuriie on ka sünteetikalisandiga, aga minu kogemuse põhjal täiesti okei, olen sealt päris palju ostnud ja aastaid pruukinud.
    Samas mu ema ostis kusagilt mingeid odavaid voodipesukomplekte, ilmselt sünteetikalisandiga, ja need läksid üsna ruttu topiliseks – linad on nii karedad, nagu oleks voodisse peaoga jämedat liiva visatud, väga ebameeldiv, ei saanudki kuigi kaua kasutada.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
Reply To: Reply #326750 in voodipesu õmblemise nipid
Your information: