Vööd

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 302 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Mina olen jällegi hädas nende vahelõngadega – enne linase saamist tegin ühe proovivöö puuvillasega ja kõik toimis suurepäraselt. Kui aga linasega vöö üles rakendasin, siis lõpupoole märkasin, et võrreldes mustrilõngaga jäi linane taustalõng väga lõdvalt. Ja see segas nii palju, et täna, peale mitmepäevast pusimist, korjasin kõik uuesti maha tagasi. Milles viga võis olla? Mismoodi saaks nii, et linane taustalõng samamoodi pingul oleks kui villane mustri oma? Lisaks veel, et üritan oma vöökest telgedel teha.

Member

Ülesloomise ajal tuleb linase pingutamisel väga hoolas olla, muidu jääb lönti jah. Minu esimene katsetus vöötelgedel algas ka pisut lõtvade linaste lõngadega. Sidusin nad algul kokku ja pingutasin niimoodi ära. Vöö edenedes kadus see lõtvus iseenesest ja enne lõppu võtsin seose lahti, mingeid ‘ülejääke’ ei rippunud kahe vööotsa vahel.

Member

Minu esimene, puuvillase niidiga tehtud kirivöö:

Järgmine on tulemas linasega, kuid see nii libedalt ei lähe kahjuks.

Member

Valmisid järjekordsed kirivööd, Urvaste, 5 cm lai
    ja Alutaguse, 4 cm lai
    Mõlemal pikkust 2,7 m.
    Alutaguse oma jäi valimisel silma oma eriliste värvidega, ei ole just palju vöösid, kus kasutusel oleksid hele- ja tumeroosa.

Member

Pidi tulema ilus Põhja-Tartumaa naise vöö, aga tulemuseks sain hoopis rahvuslikus stiilis vöö.

Lõpptulemusega olen siiski rahul, oli see ju alles teine katsetus :)

Member

Minu selle aasta saagiks on kaks Urvaste kirivööd, üks neist lapiline.

Guest

Juhuu! Mul ka valmis :)
    Kogu vöö tegemine koos piltidega kirjeldatud rahvariiete blogis :)

Member

Võimalusel sooviks ka soome kirivöö kudumise õpetust
    kykeke@hot.ee

Member

Paluks abi mustri lugemisel. Sooviks just abi ääremustri lugemisel.
    http://www.flickr.com/photos/silpsolps/4792586183/in/photostream/Kas peaksin alustama 1 linane,must, 1 linane , must 2 linast, rohelin 2 linas, roheline jne. Prooviks nädalavahetusel oma esimese vöö üles vedada.

Member

Fotol oleva vöö serv on 2 linast, 2 musta, 2 linast, 1 roheline, 1 linane, 1 roheline, 1 linane, 1 roheline, 2 linast, 2 musta, 2, linast jne. Need 1 kaupa linased on selleks, et vahelikus jääksid korraga peale 3 rohelist.

verca
    Member

🙄
    Tekkis üks küsimus selle vöö ülesloomise kohta. Kui rohelistele villastele vahele vedada üles ainult 1 linane ,kuidas siis saab seda üksikut täppi kududa? Mina olen ka sellistele mustritele ikka 2 linast vahele vedanud.Kui vahel on ainult 1 liane,siis ei saa minu arust mustrit korjata selle koha peal. :m8hh:
    Lovisa, kui vöö on valmis, palun pane siia ka pilt üles. Tekkis huvi 😉

Member

Ei olegi vaja midagi korjata, selle koha peal lased 2 rohelist alla.

verca
    Member

Kas kellelgi selle kohta pilti pole? Kui lasta need 2 rohelist ka alla,kus juba nagunii linased on,siis jääb pealepoole ju ainult koelõng ja see roheline täpike, kuna kõik muu on juba all? Vabandust, aga minu mõte jookseb sõlme 😳 Äkki on keegi nii kudunud ja saab pildiga aidata?

Member

Minagi sooviks seda Soome kirivöö pdf-i palun
    karin.ylevaino@mail.ee

Member

@verca wrote:

Kas kellelgi selle kohta pilti pole? Kui lasta need 2 rohelist ka alla,kus juba nagunii linased on,siis jääb pealepoole ju ainult koelõng ja see roheline täpike, kuna kõik muu on juba all? Vabandust, aga minu mõte jookseb sõlme 😳 Äkki on keegi nii kudunud ja saab pildiga aidata?

Õigesti mõtled, peabki olema koelõng peal. Eevi Asteli raamatus “Eesti vööd” on enamusel sedalaadi äärekirjadega vööde piltidelt näha.

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 302 total)
  • The topic ‘Vööd’ is closed to new replies.