Vööd

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 302 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Sain valmis Põlva (neiu?) vöö

felted mind
    Member

Kas keegi aitaks selles albumis olevate kirivööde päritolu tuvastamisel? Koos nendega leitud käised on Kadrina päritolu…

Member

Eesti vööde raamat annab Tarvastu kandist päris mitu sarnase kompositsiooniga vööd nagu see punane on.

Member

Huvitav miks käisekiri tagurpidi on tikitud, kas see on migi küla eripära?

Mimm
    Member

Väike abipalve. Kas kellelgi tublidest isetegijatest on Torma kirivöö mustrit. Käisin raamatukogus, aga raamatus “Eesti Rahvarõivad” 1957, Torma kihelkonda ei käsitletud. Teised rahvarõiva raamatud olid välja laenutatud. Rahvakunst on populaarne….. :P

Aitäh abistajatele!

Member

Kaarma/Voolma raamatus on Torma vöö olemas. Võin Sulle saata.

Mimm
    Member

Paluksin küll :P Aitäh! mimmi.kasitood@mail.ee

Member

Saatsin meilile.

Mimm
    Member

Oi, Freddy! Sa oled kullatükk. Suured, suured tänud. Lähen kohe piiluma. :P

Maki
    Member

Kirivöö rakendamine. Ei saa ma õpetustest aru – ju olen juhm selle koha pealt :( Kas kellegi on palun pilti üles rakendatud vööst – et kuidas need lõngad ikkagi jooksevad.

Member

Leidsin sellise, sellise ja sellise õpetuse. Ehk on abiks.

Member

Rakendamine sõltub konkreetsest mustrist, eriti äärekirja puhul. Põhimustriosa raudne reegel: 1 villane, 2 linast, ja ikka 1 ülevalt, teine alt.
    Minul äärekirjas vaheldumisi 1villane, 1 linane.

pilt ja pilt2
    Ode poolt viidatud teises juhendis lk.5 on näidatud, kuidas telgedel lõimed vedada.

Member

Aga mina näiteks ei saa pihta sellele, et kuidas ma nende väikseste telgede peal neid eri värvi lõngu peaks panema, et igasuguseid imelikke keerde ei tuleks. Olen teinud esiemade kombel ühe vöö (ehk siis vahelikupulgaga ja selja tagant) ja vanaisa kohe meisterdas need teljed, aga kui ma tahan näiteks sinist ja punast või mõnda muud värvi sinna panna nagu mustris, siis tuleb tihti sussa-pussa ja pealegi tuleb veel seda linast niiti ka lõngade vahele panna. Omadega jännis täitsa. Äkki keegi oskab aidata 🙄

Oh, ja vabandused, kui küsimus liiga tobe tundub, olen algaja siiski :)

Member

Telgede all pead ilmselt silmas Inkle loom ’i. Võta http://www.youtube.com lahti, pane otsingusse Inkle loom ja sa saad rodu videoklippe kuidas telg töötab, kuidas sellele lõime peale panna ning kuidas kududa.

Maki
    Member

Palun abi!
    Küsimus oskajatele tundub loll, aga no ma olen hädas ja võhik ka veel :)
    Vedasin täna lõngad vööteljele. Mustrilõng ja 2 linast vahele ja kord ülevalt kord alt. Sellega sain hakkama. AGA mustri korjamisega ei saa hakkama :( Või ei oska võimisiganes :)
    Küsimus siis – kui mul see üks vahelik (ütleme, järgmine pärast labast kude) on ees, siis kas ma korjan vöömõõgale vaid mustrilõngad ja linased jäävad nii nagu nad vahelikus on? Ja järgmises vahelikus tegelen taaskord vaid mustrilõngadega ning öinased tulevad nii nagu nad on?

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 302 total)
  • The topic ‘Vööd’ is closed to new replies.