Viltimise õpituba

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 55 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Paar kuud tagasi oli ajakirja “Käsitöö” numbris juttu ehtekarbi märgviltimisest. Kahjuks ei ostnud tookord seda numbrit ja nüüd tunnen õpetusest puudust.
    Äkki oleks kellelgi võimalik seda nt skännida ja kuhugi üles panna? Või on kellelgi ajakiri üle?

LaanteLaps
    Member

Skännitud varianti ära sa meie foorumist loodagi saada. Avalikult kohe kindlasti mitte. Pigem katsu hankida omale ajakiri ise ;)

Drex
    Member

Käsitöö SUVI on siin lausa pakkumisel veel.

Member

Vabandused, aga kas vanadest ajakirjadest koopiate tegemine käib ka kuidagi autorikaitse alla? Ma ei osanud arvatagi, et see kuidagi taunitav tegevus on? 😯 Siis enam ei tee. 😳

Tänud Drex, kas selles numbris olidki need ehtekarbid? Vaatan sealt kaanelt, et on vilditud putukad, aga ehtekarpide kohta ei midagi. Kui teaks, et kindlalt see number, siis ostaks kohe.

Hetty
    Member

Vilditud ehetekarp on Käsitöö kevad 2008 numbris täitsa olemas.

Member

Tänud hetty, juba leidsin :D

Krets
    Member

Mul tekkis väike küsimus viltimisel kasutatava materjali kohta, kuna olen täielik võhik sel alal 😳 .
    Kas mohäär vildistub pesumasinas :? ?
    Vaatasin just, et sel lõngal, mille kohta küsin, on 70% mohääri ja 30% akrüüli sisaldust.

LaanteLaps
    Member

Ei vildistu.

Krets
    Member

Tänud LaanteLaps!

LaanteLaps
    Member

Aitan, kui oskan ;)

Member

lugesin kusagilt, et keegi küsis, kas oma lamba villa ka viltida saab,minu meelest veel Mareli vastas, et jääbki auklik, aga nüüd ei leia seda teemat enam üles.Mina soovitasin sellele inimesele, kes küsis minult panna ikka villaloori ka. Aga tema tahab ainult oma villa kasutada. Kas see õnnestub kuidagi, kes teab?

Mareli
    Member

Kui hoolsalt kraasida, siis õnnestub kindlasti…..midagi ikka :D
    Aga villaloori lisamine on kindlasti kaval ja lihtsam on ka, eriti proovimise mõttes. Nagu ka kudujad, nii tasub uue asja viltimist alustades, alati proovitöö teha. Ise ma seda muidugi kunagi ei viitsi, aga teisi õpetada on ju niiiiiii lihtne. :)

Member

aitäh

Member

Tere!

Viltisin oma esimest – seepi – ja tekkisid mõned küsimused :)
    Vaatan foorumis ringi ja seepidel neid nn ühenduskohti näha pole. Kas ma tegin midagi valesti, aga villa nn ühenduskohad ei sula nagu üheks pinnaks 😯 Või ta ikkagi jääbki näha?

Panin seebi villa sisse, nagu ümbrikut teeks. Tahtsin panna suhteliselt paksult, et nurgad ei paljastuks. Aga siis hakkas seep sees loksuma, võtsin villa vähemaks. Ots siiski paljastus viltimise käigus. Lisasin nurka juurde, aga see ei haakunud enam alumise pinnaga. Kas hiljem ei saa villa enam lisada?
    Sama oli teise värvi lisamisega. Juba alguses panin peale ka teist värvi, aga see teine pigem lükkus kokku seebi nurka 🙄 Nii et jätkasin ühega.

Kolmas küsimus on selline, et kas viltimise all mõeldaksegi pigem silitamist? Ma keerutasin ja seebitasin viltseepi käes, justkui peseks käsi. Või tegelikult peaks pigem mööda mingit pinda hõõruma? Mul ei tulnud pealispind selline vildine ja sametine, pigem lihtsalt oli karvastunud olek kadunud.

Member
    annely2 wrote:
    lugesin kusagilt, et keegi küsis, kas oma lamba villa ka viltida saab,minu meelest veel Mareli vastas, et jääbki auklik, aga nüüd ei leia seda teemat enam üles.Mina soovitasin sellele inimesele, kes küsis minult panna ikka villaloori ka. Aga tema tahab ainult oma villa kasutada. Kas see õnnestub kuidagi, kes teab?

Mina olen viltinud hobusele mõeldud sadulaaluse teki(valtrapi).Alla panin mõne kihi villaloori ja peale kraasitud villatortidest kihi.Lõpptulemus jäi natuke konarlik, mis mulle tegelikult meeldis , auke ei jäänud ja omamoodi põnev sai ka, kuna kasutasin kolme eri värvi villa.Lõppvanutuse tegin pesumasinas.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 55 total)
  • The topic ‘Viltimise õpituba’ is closed to new replies.