Vildime koos Mareliga päkapikku 2007

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Viltimine ja vanutamine Vildime koos Mareliga päkapikku 2007

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 92 total)
  • Autor
    Postitused
    Mareli
    Member

Seoses iive kasvuga Eestimaal, on juba ette karta, et sellel hooajal võib tekkida väikeste akna taga piilujate põud. 🙄 Ning, et seda ära hoida otsustasime teha mõned piilurid lisaks, et ükski tubli Isetgijalaps ei jääks ilma väljaheegeldatud,-kootud,-tikitud,-vilditud,-pärlitatud,-õmmeldud magusast kommist, mis talle igal ööl on sussi sisse määratud.

Niisiis , et homme nõelad vilti lüüa, tuleb muretseda järgmised vahendid: Kraasvilla, nõel, poroloon, karvastatud traat ja kui võimalik natuke lambalokke habemeks.

Mareli
    Member

Päkapikk hakkab välja nägema selline

See ei ole minu väljamõeldud päkapikk, vaid Maaja Kalle juures õpitu.

Member

Ootan juba põnevusega! :tramp:

LaanteLaps
    Member

Mina löön igal juhul kampa. Käsitöö ajakirjas oli ka päkapiku küla. Seega Mareli´ga vilditet´ päkakad sobivad imehästi minu külasse.

Susa
    Member

Päkapikke pole kunagi liiga palju :D
    Ikka vildin! Muidugi :)

Member

Mina ka.
    Üks väike päkapikk võiks ikka kodus olla!

Mareli
    Member

Jõuluvana palus, et me koostaksime siia nimekirja tublidest ja veeltublimatest isetegijatest, kes aitavad meisterdada uusi piilujaid.:)

Varsti saavad kommi:

Naaskel
    LaanteLaps
    Susa
    Marii-tehtud !!
    Tontkandlane-tehtud !!
    Tsilla-tehtud !!
    Mareli-tehtud !!
    riinukas-tehtud !!
    Savitaks
    Ally30-tehtud !!
    Sant
    -lola--tehtud !!
    Sirtsuk-tehtud !!
    Tondinahk-tehtud !!
    mummukad-tehtud !!
    Meel-tehtud !!
    Kristab-tehtud !!
    Märtsijänes-tehtud !!
    Sirsu-tehtud !!
    urvake-tehtud !!
    Kosmosemutt-tehtud !!
    Gobelään-tehtud !!
    Pusapesa-tehtud!!
    Kessu55-tehtud !!

UUUU….. kus teised on ???Kas teil kõigil on päkapikud juba akna peal reas[/b][/b]

Mareli
    Member

Nüüd ole nii kena ja võta minu tarbeks üks 30 cm pikkune karvane traat ja lõika ta pooleks. Mõlema traadi otsad keera tagasi, nii, et ma tulevikus saaksin neid kasutada käteks ja jalgadeks. Siis aseta need traadid kõrvuti ühepikkuselt, muidu hakkan pärast ühte jalga lonkama 😥 ja seo need jalad-käed keskelt niidi-lõngaga kokku, sinna tekib mu kõht, mis on varsti piparkooke täis. Millegipärast seoti mind praegu sinise lõngaga, aga saab kindlasti ka mingi ilusama värviga. Ja hoolsamalt, et ma hiljem laiali ei laguneks 😉

Mareli
    Member

Kuigi ma siin nagu operatsioonilaual laman, saan siiski veel jutustada teile, mis minuga nüüd edasi juhtub.
    Paluks mulle nüüd teha kaks kätt ja kaks jalga, kuidas ma muidu saan teile üllatusi sussi sisse tuua. 🙄
    Selleks võtke väike tuts roosat-beezi villa ja kerige nende traadist keeratud nupsude otsa, millest mu käed tulevad ja sinna kuhu tulevad jalad , paluks panna mitte roosat villa, sest talvel on lumine ja külm ja ma ei taha varbaid külmetada, nii, et paluks ikka saapad mulle jalga viltida. Seega kerige villatupsud ümber traadi ja toksige nõelaga kõvasti kinni, sest, kes ikka tahab laiali laguneda.Ja paluks olla mõistlik minu jalataldade juures, sest kujutage ette kui kõdi mul on……OK kannatan ära.

Member

Tontkandlane tahab ka päkapikku teha! Lapsed juba ammu käivad meie päkapiku majja piilumas, et äkki sinna on miskit tekkinud, äkki olekski põnev kui kommide asemel on majas kommitooja ise! Kommidest vist siiski ka ei pääse…

Member

Ma juba ühe väsinud (istuva) :D päkapiku viltisin, nüüd oleks aeg teha ka üks virk päkapikk. Kes muidu akna taha vaatama tuleks…
    Seega võtan ka osa.

Mareli
    Member

No nii, nüüd olen saanud endale käed ja papud jalga. Papude peale sain valged tupsud ka. Edasi sooviksin punast kostüümi (võib ka muud värvi olla).Keri villa mulle ümber käte ja jalgade ning vildi nõelaga kõvasti kinni. Kui käed-jalad jäävad liiga peened, pane aga uusi villaloori kihte ja vildi nõelaga edasi.

Kui käed-jalad valmis, siis paluks mulle tore ümar keha teha. Keri aga jällegi villa ümber minu keskkoha ja muudkui toksi nõelaga. Nagu pildilt näed olen juba ka pea saanud, kahjuks pole ta veel kaela otsas, aga kohe jõuame sinnamaale ka.

Kui pead teed, siis kõigepealt tee villast ümar tuts, mida võid ühe nõelaga poroloonil paigal hoida ja teisega siis toksida. Olles pead juba nasta toksinud, võta ta peopesade vahele ja veereta teda seal vahel. nagu teeksid savist või plastiliinist kuulikest. Seda on vaja selleks, et pea läheb ümaramaks ja villakiud ei turrita nii väga välja. Nüüd toksi veel pead tugevamaks.
    Kui sa mulle keha vormid, siis palun ära unusta , et sina võid küll Kaalujälgimise fänn olla, kuid mina eelistan porganditele piparkooke. Seega paluks mulle teha puusad, tagumik ja ilus ümar kõht. 😆
    Kui minu pontsakas keha on valmis, siis pane mulle pea otsa. Selleks pane kaela kohale tuts villa toksi veidi kinni ja siis toksi sinna otsa veel ka pea. Võid teha ka teistmoodi, ehk õmmelda paari pistega pea kaela kohale, sest erilist kaela mul ei ole, kuna päkapikkudel ei ole kaela 😥

Mareli
    Member

Kui nüüd keha on ilusti paika trimmitud, tuleb teha keset nägu väike ninanöps, väike valge juuksetutt ja hambemeke. Need saad eraldi vastavalt suurusele viltida ja siis kohale asetada.
    Mütsi jaoks võta väike (5*5 cm ) villatükk, selline suhteliselt õhuke, aga ega ta päris läbipaistev ka ei tohi olla, ja keera see ümber sõrme

Nüüd töötle teda nõelaga mütsi kujuliseks.Alläärde võid jätta paksema ääre, või viltida sinna koguni valge villa triibu.

Nüüd peaksid sul kõik tükid olemas olema ja saad need ühendada. Väikesed silmad võid teha pärlitest või villatupsust.

Ja hurraa ongi päkapikk valmis

Pean muidugi mainima, 😉 et kui mulle oleks tehtud laiemad jalalabad suudaksin ma ka püsti seista. 🙄 Aga teie saate seda viga oma päka juures parandada.

No see on nüüd tore küll, et ma valmis olen, aga kõigil teil on kallikesed kodus .Kus on minu kallike????Jään endale daami ootama !!!!

Mareli
    Member

No nii, saad oma kallikese ka , kui nii väga soovid.Olgu teil siis koos mõnus elu!

Member

Võttis aega, mis ta võttis, aga valmis ta sai. Mine võta kinni, on ta nüüd päka või mini-jõuluvana 🙄
    Aga igaljuhul- nagu iga inimene on ainulaadne, nii on minu päkal ka oma nägu ja nagu öeldakse “ilu on vaataja silmades” :D
    Pildi teen temast homme ja kas ma ka selle oskan siia üles panna- see selgub ka homme…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 92 total)
  • The topic ‘Vildime koos Mareliga päkapikku 2007’ is closed to new replies.