Vesiroti tõrjumine

Homepage Forums – VARIA – Isetegija aia- ja ehitusnurk Vesiroti tõrjumine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Autor
    Postitused
  • #8511 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

Meil elavad vesirotid, ja hästi elavad. Mida teha, et nad mu nartsissi- ja tublisibulad rahule jätaksid?

/praegu ma alles uurin maad, tahan panna sibullilli, aga endale silmailuks, mitte loomadele kõhurõõmuks.

#277751 Reply
    Guest

Minu aias samuti vesirott.. Aed on kui “miiniväli”.
    Kümnest liiliast järgi jäi ainult 3. Loobusin istutamisest 😥 .
    Looduslik tõrje- rass ja püvilill.
    Endal on aias ainult püvilill aga tundub, et ainult ühest taimest ei piisa :roll:.
    Edu!!

#277752 Reply
    Verpin
    Member

Meil on üks osa tulpe istutatud endisesse vaikesesse betoonist veesilmakohta ja veel üks võimalus on põhjata pang maasse kaevata, jätta 5 cm pealepoole mulda pangeserv ja lillesibulad nii tekkinud ümarpeenrasse istutada – pang peab kindlasti maa peale ulatuma, et ta üle serva sisse ronima ei kipuks.

PS poes on vesiroti mürki ka, aga arvestades sellega, et ma elan jõe ääres, kus neid on looduslikult palju, siis mul puuduvad mürgiga kogemused – pole mõtet raha raisata. Tervet jõeäärset kolooniat ära mürgitada küll ei jõua.

#277753 Reply
    Member

Maapirni reast on maa peal tühjus ja mullas järel vaid roosa puder.
    Maitsesid vist hästi.
    Naljahambad soovitavad dünamiiti…….

Minu naaber istutas mingi puu igasse aia nurka..?

Mina valasin õlle leotist aukudesse. Võib ka kääritatud pärmivett igasse auku kopsikuga valada.

Aiamaa on õnnetult kuival kohal , juba varakevadel on mügrid , mutid ja muud elukad asjatamas. 😡

#277754 Reply
    Member

Meil tulbid alles – maha panin nad spetsiaalsete nõudega, mida sibullillede maha panemiseks müüakse.

#277755 Reply
    VintajRose
    Member

Meil on isegi õunapuudele vundamendi kaitsmiseks mõeldud “mulliplastik” ümber kaevatud ja talveks mulda jäävad sibulad spets plastikkorvidega maas. Kõigile aia lilledele ei pane ju kaitseid ümer ja igal kevadel on osa taimi roti poolt hävitatud :(. Üks väike veneaegne raamatuke, Karl Veberi “Mutt ja mügri aias” räägib, et mürki pannakse neile sügisel (ka lumeta talvel) ja varakevadel, s. o. ajal, kui mügril ei ole piisavalt toitu. Suvel on nad mu aia suht rahule jätnud. Juurte kallale lähevad sügisel ja varakevadel, kui muud rohelist võtta pole.
    Kõige paremini kaitseb su aeda üks hea murdja kass.

#277756 Reply
    Member

Mul aiamaa nii 100 m jõest ja loomulikult on mul ‘koduloomadest’ vesrott esindatud. Paar aastat tagasi võis lausa põlvini sisse vajuda ootamatult, sattudes mõne käigu peale. Olen päris palju püvililli istutanud ja käikudesse mürki pannud. Ostsin spetsiaalsed punased pallikesed. On vähemaks jäänud kahjustused, viimati rajatud tulbipeenar on alles (ptüi-ptüi-ptüi üle vasaku õla).

#277757 Reply
    Drex
    Member

Meil jagus neid ka aeda, müttavad praegu krundi jõenire poolses osas, veest 10m.
    Pistsin nende käikudesse seda, mida kassi kepsust kokku korjasin…

#277758 Reply
    Member

Soovitatakse nende käikudesse panna juukseid, ikka hulgim, need pidavat neil naha sügelema ajama ja otsivad paremaid kohti. Katsetasin, minul ei mõjunud, ajasid juuksenutsud oma käikudest välja ja kohe veits käigust eemale. Kuigi veits aega oli veidi rahulikum.
    Lastakse ka gaasi käikudesse ja olen kuulnud veel mingist nipist, et auto summuti otsa mingi voolik ja siis seda , mis sealt tuleb, lasta käiku (tuleb leida peakäik) ja kust hakkab maaseest välja tulema toss, see pealt kinni mätsida, siis pidavat ka selle vingu eest minema kolima.

#277759 Reply
    Piripiiga
    Member

Mina olen kuulnud, et soovitatakse aukudesse (meesterahvastel siis ilmselt) pissida. Ise ei ole katseid teinud, kas töötab.

#277760 Reply
    Member

Meie peres on kaks taksi ja mina panen ka koerajunnid mügri auku. Arvan, et mõjub, sest samasse lillepeenrasse uut auku ei tule tükil ajal. 😆

#277761 Reply
    Member

@truude wrote:

Maapirni reast on maa peal tühjus ja mullas järel vaid roosa puder.
    Maitsesid vist hästi.

Kuna neile pidid maapirnid väga maitsema, siis soovitatakse krundi ühte nurka maapirn kasvama panna. Siis käivad seda nosimas ja tervel krundil väga ei mütta.

#277762 Reply
    Member

Kui majas suitsetajaid on, siis käikudesse valatud konileotusvesi pidavat ka peletama.

#277763 Reply
    Guest

@Piripiiga wrote:

Mina olen kuulnud, et soovitatakse aukudesse (meesterahvastel siis ilmselt) pissida. Ise ei ole katseid teinud, kas töötab.

Nii, ja mina arvasin, et meie maja uued naabrid on segased, sest peremees käis ja aina tegutses õuel. Kaikaga urg laiemaks ja jälle sirts.

Ja kui ma poleks loomakeste urgudes juba aastaid hüppeliigeseid ragistanud, siis ilmselt see kaigas oleks selliste katsete peale naabrile kallale läinud, mina teises sabas kinni. Aga noh, ta seletas viisakalt, et rahvatarkus ja toimib. Kannatasin siis ära, et mu roos ja aknaalune said ka oma jao…

Ja tulemusena läksid loomakesed suisa ägedaks. Ma ei mäleta aega, mil nii muru nii tihedalt uruline on olnud. Naabrimehe kauaseisnud auto on kah kuidagi maasse vajunud. Ma ei tea, kas see ururohkus ikka katsetega seoses on aga kui ma nüüd ükspäev valasin mingit ilge haisuga sodi peenrast vastuhaigutavasse urgu, siis mõne päevaga vajusid peenras taimed uppi (närtsimata) ja muld on silmanähtavalt kohevile pööratud.

Ei soovita. Kuna roosi aina lükati maa alt ja mina astusin aina uuesti maa pealt vastu, siis saatsin roosi lõpuks parematele kasvumaadele.

#277764 Reply
    Member

Nipiraamatus kirjutas, et muttide vastu aitavad räimed- et nad ei kannatavat seda lehka välja, ehk ka vesirottide vastu sellest abi 🙄

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
Reply To: Reply #277762 in Vesiroti tõrjumine
Your information: