veel teemasid õppimiseks?

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu veel teemasid õppimiseks?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 82 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

see veniv silmade loomine, mis sobib haapsalu sallidele on nagu keti heegeldamine-teed esimese aasa, paned sealt varda läbi ja siis teed läbi sama aasa teise varda või ka heegelnõelaga uue silma ja paned esimesele vardale.Ehk said miskit aru 😳

Member

Haapsalu sallile tehakse kootud äär: silmused luuakse üles ühe lõngaga ja ühele vardale. Varda ühendamine lõngaga toimub algsilmuse abil. Algsilmus on liuglev aas, mis moodustatakse paremas käes olevale vardale. Läbi algsilmuse kootakse parempidine silmus, mis tõstetakse vasakule vardale. Paremalt vardalt ei tohi silmust enne järgmise silmuse kudumist maha lasta. Silmused kootakse lõdvalt. Lähemalt saab sellest lugeda raamatust “Pitsilised koekirjad” näiteks.

Member

Mina tahaks kõladega vöö/paelakudumist õppida. Tegu on väidetavalt muinasaega tagasi ulatuva siinkandis levinud tehnikaga, mille kohta kahjuks infot on üsna vähe saada.

Member

mul on vist isegi mingeid materjale kõlavöö kohta… kui aega saan, siis leiad need minu blogist

Member

Kõlavöö tegemist on õpetatud ühes varasemas `Käsitööalbum`is.
    Numbrit peast öelda ei oska! 😳

Member

seesama mul ongi kodus olemas -nr 22

Member

Mina pakuks välja õpitoa kaardimeisterdajatele. Minust ise kindlasti teab mis meistrit ei saa, aga väga tahaks teada, kuidas te teete igasuguseid 3D kaarte ja CD kaarte, mis lausa vapustavad välja näevad.

Member

igaljuhul, kes FILEEPITSI või SÜSTIKPITSI kohta materjale otsivad, siis need on nüüd siin ja minu blogis olemas.

Member

Tänud! Fileepitsindus läks palju selgemaks.

Member

vööde tegemine huvitab mindki- nii kõlavööd kui muud rahvariiete juurde kuuluvad “vöölased”. Ja üleüldse keegi võiks kogemusi jagada rahvariiete tegemisest. Ise olen teinud 1 komplekti Kadrina rahvariideid (va seelikuriie), kuid see on ka üks lihtsamaid komplekte vist, mida Eestis üldse leida. Nüüd on peas tükk aega istunud plaan hakata endale uusi rahvariideid tegema teeks suvekodu koha (Muhu) ja siis ka nüüdse kodukoha komplekti – kuid paraku olen kolinud elama sellisesse kohta nagu Rapla Maakond ja siinseid rahvariideid polegi kuskil eriti eksponeeritud :? Või ei oska ma otsida… Nõukaaegne raamat Eesti Rahvarõivad on mul olemas aga tahaks ikka infot rohkem ja detailsemalt..

Peale selle tahaks kõikvõimalikke juhiseid ja õpetusi kangakudumisest – ehk on kellelgi häid linke. Kangakudujate foorum vajaks ka hädasti elustamist… või on siis meil lihtsalt vähe kangakudujaid:S

Kunagi keskkooli ajal sai tehtud makramee-nänni, paraku ei suuda meenutada suurt midagi mõistlikku peale paari põhisõlme…

Neid teemasid on tegelikult lõputult, mida tahaks õppida veel ja veel – paraku on keeleoskus tihti see, mis pärsib interneti vahendusel asjast arusaamist- siit ka veel 1 idee –

ehk oleks keegi huvitatud korralike käsitöösõnastike koostamisest/loomisest… võin ise olla ka osaline, kuid sootuks teise valdkonna inimesena, ei ole minust üksi mingit tegijat – keegi peaks pisiasju ka eesti keeles jagama.. Järgnevad 3 aastat kavatsen vähemalt töölt eemal olla ja igasugune asjalik toimetamine .. miks mitte…

Nicole
    Member

makrameest on juttu ja jooniseid http://www.makramee-online.de/
    knoten = sõlmed

Member

@zulu wrote:

vööde tegemine huvitab mindki- nii kõlavööd kui muud rahvariiete juurde kuuluvad “vöölased”.

Kirivöökudumist on minu meelest jutu ja pildi järgi raske selgeks saada, kuigi mitte päris võimatu. Õpetusi ju on ilmunud vanal ajal ja nüüdki, aga ikka on parem kui keegi ette näitab elusast peast. Seal see harutamine nagu nii lihtne ei olnud kui viga tüki aja pärast ilmnes ja kõik vussi ajas.

Ketramist õpiks ka.

Member

Ma tahaks õppida heegeldama vanaema ruutu ja muid nelinurkseid motiive. Pusin siin omaette teha seda vanaema ruutu aga kuidagi ei taha õnnestuda.

mdm beadalot
    Member

@tydrukbussis wrote:

Mina tahaks kõladega vöö/paelakudumist õppida. Tegu on väidetavalt muinasaega tagasi ulatuva siinkandis levinud tehnikaga, mille kohta kahjuks infot on üsna vähe saada.

Olen neid teinud. Kergem variant on see, kui paned kõladele (on kahe kui ka nelja auguga)lõngad valmis ja keerad neid alati korraga. Keerulisem variant on see, kui hakkad silma järgi tegema kordumatuid mustreid. Selles käsitöö ajakirjas on see lihtsam variant, kuid ajaloo-ringkonnad (reenactment) väidavad, et pigem olid levinud muinasajal just need kordumatud mustrid.

Olen teinud neid lihtsamaid ja veel selliseid, kus olen kõlasid eraldi liigutanud, kuid põhimõtteliselt olen teinud selliseid mustreid, mis korduvad.

Kätt saab proovida ühe programmiga, kus saad valida kõlatüübi (2 või 4 auku), igasse auku lõngavärvuse ja millal milliseid kõlasid liigutada – ja nii valmistad virtuaalse kõlavöö 8)

http://www.theloomybin.com/cw/index.html

Sealt saab ka oma arvutisse seda tõmmata.

Member

Ma tahaks ka õppida kaartide tegemist- igast õnnitluskaardid ja kutsed. Tahaks ise teha aga ei ole nagu ideid kuidas… 😯

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 82 total)
  • The topic ‘veel teemasid õppimiseks?’ is closed to new replies.