Vanutame kotti koos Trikaga

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Viltimine ja vanutamine Vanutame kotti koos Trikaga

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 327 total)
  • Autor
    Postitused
    AlleRaa
    Member

Mina plaanin ka kotti vanutama hakata. Paar aastat tagasi sai proovitud. Heegeldasin ühe lahmaka. Praegu saan aru, et liiga hõre oli. Vanutasin koos ühe käterätiga ja masinast tuli välja ainult mingi känkar! Nüüd on palju kübaraid tehtud ja aeg uuesti kott käsile võtta!

Member

Mitme kordsest heidest te teete ? Ja kas võib kududa ka ? Mõtlesin ,et äkki teeks ka koti ,aga ma veel mõtlen 🙄

Tintsu
    Member

Ja pesumasinast välja tulnud kott. Vajab veel viimistlemist. Mul oli nii hea meel, et kott välja tuli, et ei kannatanud selle viimistlemisega oodata, tahtsin kohe näidata :D

Sangad on keerutatud jah.
    Tahtud Raasiku heidest, kahekordsest, nr 5 heegelnõelaga, ühekordsetest sammastest. Pesumasinas käis 60 kraadise segapesu programmiga. (Esimesena katsetatud kiirpesuprogramm jäi lahjaks). Selline korraliku pereema kott, et pärast tööd poest läbi astudes mahub päts leiba ja mõni liiter piima ka kotti ära :D

AlleRaa
    Member

Kas augud nööri läbiajamiseks kootakse kohe või lõigatakse peale vanutamist? Kas auke tuleb ääristada/tugevdada ka?

Rees
    Member

Mina olen kohe töö käigus sisse heegeldanud. Kindla peale minek. Arvatavasti peaks sisselõigatud auku ikka ääristama…
    Kusagil olen aga näinud veel lahedamat varianti- suured metallöösid, kust sang läbi mahub! Väga huvitav lahendus.

Tintsu
    Member

Ma hegeldasin ka kohe tegemise käigus. Tagantjärgi tarkus on see, et tuleks ette mõelda, kuidas pael jooksma hakkaks ning kuhu ja mitu auku täpselt vaja oleks.

Member

ilus ja mõnusa kujuga kott! ja oi kus mulle meeldib, et on suur! kas mõõtsid enne ära ka, kui suur toorik oli? minu kotitegu seisabki selle taga, et kardan ilusa heide ära raisata ja lõpuks mingi pisikese ridiküli saada. ma armastan suuri kotte :)

Member

Muhv, just just. Täpselt sama kartus on siin põues ka olemas :)

Tintsu
    Member

See on ka jälle tagantjälgi tarkus, et oleks pidanud ära ka mõõtma 😥 Nii palju tean, et 70cm on laius. Kõrgust tegin siis nii palju, et proportsioonis oleks. Ja heiet kulus 4 ca 90g tokki. Topelt heegeldasin.

Member

Hakkan veebruari punase värvikuu raames heidest kotti heegeldama, mis plaanis pesumasinas ära vanutada. Seega eks näis, kas saan hakkama… 🙄

AlleRaa
    Member

Koon praegu kotisanga, kahekordsest heidest, nr.5 vardad, 10 silma lai,. Rumalast peast hakkasin kuduma parempidises koes, aga see keerab ju rulli. Kas peaksin ääred nt üle heegeldama? Ei tahaks, et ta vanuks kokku nööriks.

Member

Siis kindlasti heegelda üle ja kui välja võtad masinast, siis pane nõeltega venima.

AlleRaa
    Member

Kuidas muidu on parem sanga kududa? Ripskoes?

stuart
    Member

Kott on masinas… :tramp:
    Ja ega ma muidugi enne yle ei m66tnud, v2hemasti on meeles, mitu rida ja mitu silma :D
    Kysiks veel n6u, et olen n2inud neid keerutatud sangu, aga mismoodi neid t2pselt tehakse? Lihtsalt suurem punt heiet pihku, keerd peale ja siis keskelt kokku lasta? Ja kui mitu heideriba see paras punt on?

Member

@elts wrote:

Kuidas muidu on parem sanga kududa? Ripskoes?

Mina olen kudunud ripskoes ja heegledanud sangu

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 327 total)
  • The topic ‘Vanutame kotti koos Trikaga’ is closed to new replies.