Vanatädi varasalv

Homepage Forums – ISETEGIJA – Ise tehtud asjad Vanatädi varasalv

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 324 total)
  • Autor
    Postitused
  • #245719 Reply
    Guest

Räägin siis tordist lähemalt :) Ikka kõik oma tehtud. Küpsetasin ühe biskviitpõhja ja lõikasin kolmeks seibiks. Biskviitpõhja tegemises pole midagi keerulist, küll on aga paar väikest “nõksu”. Muna, jahu ja suhkru suhe üks ühele tähendab mahu suhet ehk et löö munad (mõõdu)nõusse ja mõõda selle järgi ka jahu ja suhkru kogus (munadest jääb niiske äär). Ning vahusta munad ja suhkur koos kõvaks vahuks. See, et munarebud ja munavalge tuleb vahustada eraldi, on müüt. Küpsetanud olen umbes 180 kraadi juures 40 minuti ringis (kasutan ikka seda vana tikuga proovimise meetodit, kas põhi küps). Mina olen teinud paksema biskviitpõhja neljast suuremast või viiest keskmise suurusega munast. Põhja ma üldiselt ei immuta või kui, siis hästi vähe. Vedelamast toormoosist üksi piisab. Ülejäänu on juba igaühe oma fantaasia.
    Kuna suvi ukse ees, siis üks laheda katte variant.
    3 pakki vahukoort, 1 konserv purustatud ananassi ja katteks maasikaid. Konserv kurnata ja vedelik kasutada põhja immutamiseks. Ananass segada vahustatud vahukoore hulka ja segu määrida põhjade vahele ning peale. Tort kaunistada maasikatega.
    Head katsetamist :D

#245720 Reply
    Villaloom
    Member

Aitähh Vanatädi, kindlasti proovin järgi, kõht läks kohe tühjaks :)

#245721 Reply
    Guest

Sai pilti tehtud eespool näidatud sviitrist ka omaniku seljas.

Ning pisipreili aastasele vennaksele valmis veel enne suurt palavust vestike, mida ta saab päris pikka aega kanda.
    Lõng: Lana Gatoo Super Alpaca, mida kulus natuke üle kahe toki (50 g tokk)
    Vardad: 3,5 mm, soonik 3 mm

#245722 Reply
    Member

Kudumid on kenad kuid modellid on veelgi kenamad :D

#245723 Reply
    Guest

Noh, AstraC, ma saan täiesti aru, miks sulle praegu väikesed modellid rohkem meeldivad 😉

Vahepeal on hakanud lõng üha paremini välja tulema ja siin ka mõned näidised. Peenema lõnga kõrval on hakanud ka n-ö normaalse jämedusega lõng õnnestuma. Seni kõik ikka koerakarvaga pooleks. Aga olen saanud palju põnevat villa, mis praegu ootel – nii väga tahaks ükskord ka puhta lambavillalõngaga hakkama saada :tramp:

Esimesel pildil keskmise jämedusega ja teisel üsna peenikesed lõngad.

Rohkem pilte SIIN

#245724 Reply
    Member

Lõngategu tuleb sul ju päris kenasti välja.
    Need lõngad na kaunid ja kvaliteetsed, et lase aga olla.
    Jaaaa mul ka pisike modell kodus :D
    Selle peal saan ka natuke katsetada, kuid pilditegu, vot see on probleem.
    Ta teeb teisiti, kui ma tahaks :)
    Seega peab veel kasvama.

#245725 Reply
    Guest

Võiks öelda, et kerge kadedusega vaatan Su toredat lõngategu ! Nii ilusad lõngad ja … allergik peab ainult suud vesistama. Hää, et vaatamine allergiat ei tekita ja lubab ilu nautida ! :P

#245726 Reply
    Guest

Väga kaunid. Seda halli-pruuniträpsulist näpiks kohe eriti.

#245727 Reply
    Guest

Aitäh, AstraC, Sant ja Mithgariel! Lõngu saab vast näppida Isetegija sünnipäeval, kui on meeles nad ühes võtta. Need pruuni- ja halliträpsulised lähevad ajapikku ilmselt päris huvitavaks, sest heledam koerakarv hakkab rohkem tooni andma ja tume lambavill jääb nagu taustaks.

#245728 Reply
    Guest

Vahelduseks sain katsetada islandi lamba villa. Väga huvitav vill, kahekihiline, aga mina kraasisin lihtsalt kõik segi. Pealmine kiud on pikk ja tugev ning lõng tuleb üsna “hammustav”, kuid näiteks mu meespool on täiesti nõus niisugust kandma. Ilmselt sobiks see lõng hästi pealisriiete (nt jaki või mantli) või ka voodikatete kudumiseks. Õige vanasti kooti sellest suisa purjesid, nii et väga vastupidav. Ja värvitoonid on mõnusad. Väike pildiseeria ka, kuigi see ikka rohkem oma käega näppimise värk. (Tegelikkuses on piltidel villa värv pisut hallikama varjundiga.)

#245729 Reply
    Guest

Väga äge näeb välja, igastahes :)

#245730 Reply
    Guest

No-nii ! Igav Sul igatahes ei ole ! 😉

#245731 Reply
    Member

No see vill ju suisa väärt vill, kui nii tugev ja kaua vastu peab.
    Oled hea villa saanud ja küll sul sellest ka head kehakatted tulevad.

#245732 Reply
    Guest

Igav tõepoolest ei hakka, saaks ainult kuidagi laiskusest jagu 😆 Erinevad villad on tõesti huvitama hakanud ja villamaailm on päris põnev. Olen praegu suuresti katsetamise ja avastamise järgus. Muide, kui sellest islandi lamba villast lõngast sokikannad kududa, peaksid need väga hästi vastu pidama 😉
    Soojad tervitused mu villategemiste märkajatele :)

#245733 Reply
    Member

Põnevad tegemised!

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 324 total)
Reply To: Vanatädi varasalv
Your information: