valamu sein plaadikildudest ?

Homepage Forums – VARIA – Taaskasutus valamu sein plaadikildudest ?

 • This topic is empty.
Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Postitused
 • #10893 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Tere,

  kes on endale ise keraamiliseplaadi kildudest kraanikausi ümber oleva seina ladunud. Mis tehnikat olete kasutanud ja mis vahendeid. Kuidas on välja tulnud ? Ma tahaks väga kodus seda tegema hakata aga ei leia kuskil vajalikku infot. Äkki siin on keegi teinud ja jägab kogemusi või oskab mingeid linke soovitada ?

  Kuidas plaatide lõhkumine käib ?

  Ühe leidsin sellise aga see siin vist tehtud põrandale ja tehnikast vähe juttu :http://bit.ly/tgVLbR

  Ilusat õhtut.

  #314595 Reply
  Avatarzoocoll
  Member

  Ega ta erine keraamiliste plaatide paigaldamisest. Aluspõhi tuleks mingil määral karestada, nt värvitud pinda natukene kraapida. Niiskusisolatsiooni kraanikausitagusele seinale ehk väga vaja ei ole, aga kindluse mõttes võib sedagi panna. Juhis pakendil. Pigem juhul, kui seda on mõnest suuremast projektist järele jäänud, sest müügilolevad pakendid on üpris suured ja neist jääks mõttetult palju üle.
  Soovitav oleks valida elastne plaatimissegu e nn plaatimisliim, mis teadmata materjalist seina võimalikku nihkumist v põrumist kannatab. Muster tuleks kildudest enamvähem valmis kavandada ja siis hakata laduma. Arvestada tuleb plaatimissegu pakendil toodud juhistega – kui tihe segu peab olema, kui paksult teda panna ja nii edasi.
  Plaate annab tükeldada haamriga toksides. Pole mõtet taotleda ideaalselt ühesuurusi tükke, sest see niikuinii ei õnnestu. Keraamilist plaati saab lõigata ka spets lõikuriga või rellakaga.
  Plaatimissegu vajab kõvenemiseks niiskust, mistõttu on mõtet mõne korra päevas plaaditud seinaosa pritsipudelist kasta. Plaatide pinnale jäänud õhuke segukiht ei kivistu, vaid kuivab ja selle saab maha pesta. Peale plaatimissegu kivistumist saab vahedesse tõmmata vuugisegu. Ka selle ülejäägid pestakse peale tahenemist maha. Jällegi juhised pakendil.
  Kui ei ole endas kindel, võid minna raamatukogusse ja lehitseda seal igasuguseid “tee ise” stiilis meisterdamiseraamatuid, kus on mosaiigitehnikast palju juttu. Enne köögiseina kallal rökkimist võib katsetada mõne vähetähtsama projekti kallal. :D

  #314596 Reply
  Avatarkerx
  Member

  Meie panime oma üürikodus esikusse laminaati maha ja ahju ette oli vaja siis ka midagi välja mõelda, et põlevad söetükid liiga ei teeks põrandale. Meil oli umbes 7 halli keraamilist põrandaplaati ja 1 punane. Lõhkusime kõik padjapüüri sees haamriga tükkideks siis ladusime paika nö “kuivalt” ja vaatasime, et jääks võimalikult väikesed vahed igalepoole. Siis hakkasime “FixALL”-iga (Bauhofist ostsime) neid tasapisi põrandale liimima, lasime kuivada ja tõmbasime siis vuugitäite peale. Kusjuures musta värvi, mis mind alguses hirmutas aga jäi päris huvitav kontrast, plaadid suht heledad. Ja see punane plaat annab üksikute värviliste tükkidena ka huvitava välimuse ahjuesisele, ise oleme rahul ja samuti oli majaomanik. :)

  #314597 Reply
  AvatarMiuks
  Member

  Tundub nii põnev, et tahaks kohe pilti näha!

  #314598 Reply
  AvatarMaialiisa
  Member

  Meie panime dushinurka seina kunstkivist – kõik oli ilus kuni selle kohani, kui oli vaja dushisegisti paigaldada. Siis leidsime, et lihtsam on teha samast kivist mosaiigiriba just sellesse kohta – nii läkski, et all on suur tahvel, üleval suur tahvel ja keskel samast kivist mosaiik. Väga armas tulemus jäi. Lõhkusime kivi nii, et lõikasime õiges mõõdus tüki välja ja siis lihtsalt kukutati ta õues kividele maha korjates sobivad tükid kokku.

  #314599 Reply
  Avatarzoocoll
  Member

  Mul ka sama lugu, et vana ahju väljalõhkumise ja uue ehitamise tulemusena jäi laudpõrandasse ümber ahju inetu auk, mis tuli millegagi “ilusaks teha”. Oleks ju võinud puitpõrandat jätkata, aga näha oleks see jäänud igal juhul. Sai meilgi sinna pandud mosaiik, mitte küll päris isehaamerdatud, vaid poest, võrkpõhja peal. Lihtsalt juhtus sobiv silma hakkama. Peab vastu küll ja lisaks on ju veel ka tulekindel.

  #314600 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Novembri kuu Kodukirjas on pikk jutt sel teemal.On pilte ja kasutatavad materjalid ka kirjas.

  #314601 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Siin on palju mosaiigimustreid.
  Viimistlussalong Noto saab osta mosaiigitükke ja paigaldus-ja viimistlusvahendeid

  Omast kogemusest ei oska midagi soovitada, sest pole ise ideest kaugemale jõudnud.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
Reply To: valamu sein plaadikildudest ?
Your information: