Vajan osavat puutöömeest

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Puidutuba Vajan osavat puutöömeest

• This topic is empty.
Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Autor
    Postitused
    Guest

Tere, tublid inimesed!

Mul selline mure. Restaureerin omale pisikest korterit vanas majas ja sellel on alumine korrus paekivikeldris. Oleks nüüd tarvis miljöösse sobivat treppi.
    Et seal laes on vahvad vanad talad ja allkorrusel saab asuma köök, kus plaanin riiulitena kasutada paksusid servamata laudu, tekkis selline mõte.
    Trepi põsed võiksid olla paksemad talad (a la 10x20cm, mis tuleks olemasolevate talade stiilis vanutada) ja trepi astmeteks kasutaks kah neidsamu pakse servamata laudu (ca 5cm).
    Trepi laius oleks kokku ca 95cm ja pikkus ca 2.70.

Paari trepifirmaga olen suhelnud – esiteks standardlahendused, teised väga kirved hinnad ja kolmandaks megapikad tootmisajad… suht lootusetu.
    Et mul idee iseenesest lihtne on, materjalid saan ise hankida ja lõppviimistlusega võin kah vabalt ise tegeleda, mõtlesin, et ehk on see hea nokitsemine mõneks ajaks osavate kätega meesterahvale.

Kas leidub siin mõni inimene, kes teab kedagi osavkäppa soovitada või suisa tuleks ise mõistlike tingimustega appi? :)

Tänud igatahes juba ette!

Guest

Selle unustasin lisada – et tegu saab olema kõikse lihtsama sirge trepiga :)

Member

Kas tulevad ka käepidemed? Ja kas need kinnituvad seinale või pulkadele? Kas astmevahed jäävad tühjad või täis? Ma saan siis aru, et need talad 10x20cm tuleks kirvega ületahuda? Ja kas need astmelauad tulevad ka servamata? Sellisel juhul tuleb ilmselt kerge läbipaine kuna esiteks on nad ühest tükist teiseks on trepp lai. Samas ega see tähenda, et sealt läbikukub.
    Milline on mõistlik tootmise aeg ja mõistlik hind?

Member

Tervitus!

Trepiastmed jah tuleks servamata lauast. Samas kui see laud on mingi 5-6cm ja otstest on süvistatud tala sisse, kuivõrd ta nüüd ikka läbi paindub?!
    Astmete vahed jääks ikka lahtised jah ning astme laius vast ca 30cm.

Aga tala enda osas oleks tore küll, kui seda natuke vanutada annab.

Käsipuu ei jääks trepiga otseselt seotuks, see tuleb vist köiest ning kinnitub miski sepisega seina külge…

Tellimuse aja suhtes ütleks nii, et pigem kauem ja kenam :D Tegijale see vast paari päeva töö, aga minugipoolest võib ka kuu-poolteist vabalt selle kallal nokitseda.
    Hinna osas aga ei oskagi midagi kohe välja pakkuda. Oskate ehk ise? :D

Kui tahate teemaga konkreetsemaks minna, olete oodatud mu meilboksi – mariliis@mail.com

Member

Põhimõtteliselt olen huvitatud. Aga seda kas saan teha detsembris pean otsustama järgmine nädal. Erilist osavust sellejaoks vaja ei ole. Lihtsalt palju asju on praegu.

Member

Ok, pole hullu.
    Jään ootama infot, mis hetkel oleks reaalne. Ja umbkaudne hind huvitaks kah :)

Member

Kuidas trepp õnnestus?
    Mul sama mure, sooviks kah treppi, ehk “katsetus” oleks nii kena ja tuleks appi, minu e-mail tulituul@hot. ee

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • The topic ‘Vajan osavat puutöömeest’ is closed to new replies.