Unenägudepüüdja

 • This topic is empty.
Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Autor
  Postitused
 • #136
  Avatarampsak
  Member

  Ussicke kirjutas:


  Selline näeb välja unenäopüüdja, mis on soovitav ise teha.

  #16472
  Avatarampsak
  Member

  icey kirjutas:

  Kikukas, kuna minul on sama mure, siis üritan lähiajal endale unenäopüüdja valmis meisterdada. Igatahes eestikeelne õpetus on siin:
  Unenäopüüdja on võrk, nagu ämblikuvõrk, aga sellel on auk keskel. Võrgu küljes on tavaliselt kivikesed, helmed, suled või nipsasjad. Kui magamise ajal tuleb halb unenägu sind painama, satub ta võrgus olles segadusse ning jääb sinna kinni. Kivikesed ja nipsasjad hoiavad halva unenäo võrgus kinni kuni hommikuni, kui päike tõuseb ja ta kiirtega ära põletab. Head unenäod, mis on palju puhtamad ja intuitiivsemad, läbivad augu kergesti ja sisenevad sinu uneaega. Erinevatel traditsioonidel on kindlad reeglid unenäopüüdja paigutuse suhtes. Näiteks paljud eelistavad unenäopüüdja riputada lõunasse magaja suhtes. Kuid see on isiklik eelistus.
  Kuidas teha unenäopüüdjat:
  Soovitatav on teha unenäopüüdja öösel. Kui sa seda kood, lase unenägudel lennata võrgust läbi. Nii kood sa nad võrkku. See teeb unenäopüüdjad palju efektiivsemaks. Keskendu üldiselt unenägudele kudumise ajal – võid isegi unistada.
  1. Otsi endale võru, mis sulle meeldib. Käsitööpoed müüvad ilusaid messingust võrusid. Mõnedele meeldib kasutada oksi – pea meeles, et võru oleks tugevast materjalist, sest sellele langeb palju survet. Siis mähi kogu võru, kas nahknööri või mõne paelaga. Mähi võru tihedalt, et seda näha ei oleks. Kui ring on täis, seo otsad kokku. Tee sellest silmus, et pärast oleks hea unenäopüüdja üles riputada.
  2. Otsi nööri või niiti, et võrku kududa. See peaks olema tehtud 100% naturaalsest materjalist, näiteks puuvill või nahk. Seo üks ots tugevalt võru külge ja alusta sealt kudumist. Tõmba nööri 20% edast võru suhtes ja seo see ümber võru. Niimoodi toimides koo terve ring, jättes vahed alguse ja lõpu vahele. Mõned traditsioonid kasutavad 13 sidumiskohta. Sina võid kasutada seda numbrit, mis on sulle tähtis. Proovi kasutada arvu, mis on suurem, kui 8.
  3. Järgmiseks kinnita nöör iga sirge nööri keskele. Jätka seda tegevust, kududes nii terve ringi, kuni see muutub liiga väikeseks, et jätkata. Sellest saabki auk, kust head unenäod sisenevad su uneaega. Kudumise ajal pea meeles aeg-ajalt helmeid või kivikesi võrgu sisse kinnitada.
  4. Kui sa lõppu jõuad, seo sulg võru külge. See hoiab unenäopüüdja tasakaalus. Võid lisada ka ravimtaimi ja võrseid.
  5. Lae unenäopüüdja oma energiaga. Hoia püüdjat käte vahel ja silmitse seda. Võid panna mängima rahustavat muusikat ja süüdata küünlad. Mõtle, mida see unenäopüüdja tähendab sulle ja mida sa temalt tahad. Vaata sügavalt selle sisse, osa ilust, millest sa aru ei saanud, oli seal juba tegemise ajal. Pane tähele, et keskpunkt pole ringi surnud keskpunkt, ja mida see ütleb rahu kohta. Keskendu unenägudele, mis on selle sisse kootud ja mida nad sulle räägivad. Sule silmad ja täna kõiki loomi ja taimi, tõenäoliselt ka kivimeid, kes andsid ennast sulle, et sa saaksid selle unenäopüüdja valmistada. Nüüd riputa see kohta, mis tundub õigena sulle. Enne magama jäämist vaatle unenäopüüdjat ja täna teda juhatamas sind uneaega.
  Unenäopüüdja eesmärk pole sulle ju ilusate roosade unenägude “meisterdamine”. Unenäopüüdja toimib kui omalaadne filter, mis peaks läbi laskma sinule vajaliku informatsiooni.
  Oluline on teada, et kaunistuste(sulgede) arv ja asukoht mönevörra möjutavad unenägusid. Vöid neid omatahtsi kas juurde panna vöi vähemaks vötta, nii kuidas tunne ütleb. Köige paremad pidid olema kotkasuled( loomaaiast saab neid küll – traatvörgu vahele jääb neid palju kinni). Veel – ta peaks rippuma nii, et ta oleks sinuga ühes väljas, st mitte kardina taga vöi mujal. Aeg-ajalt vöid oma unenäopüüdjat ka “puhastada” – kas on sul ehk oma puhastusrituaal vöi vöid lasta ka voolava vee alt läbi. Siinkohal tekkis mul idee, et allikas oleks vist ka öige koht. Mina ise olen tundnud, et ma tahaks oma oma ( suht vanake teine) hoopis maha matta. Materjal on ju köik loodusest vöetud, las siis saab maa ta jälle tagasi.

  Keskkohast peab alla rippuma seesama nöör, millest kogu vörk punutud on. Peab ulatuma üle rönga alumise serva. Sinna nöörijupi otsa kinnitad sa oma köige parema sule – selle sule kaudu ” tilgubki” energia , mis juba ” filtreeritud” on. Muidu on nii, et vörk e.filter on aga kanalit pole.

  Ma ei tea kas on juba eespool mainitud aga tähtis on veel et kogu selle töö sees ei tohi olla ühtegi sölme! St. nööri sees.

  #16473
  redfox
  Member

  halbu unenägusid ei maksa peletada, igal asjal on oma tähendus ja ju sa pead neid nägema. neil on oma kasulik point samuti kui headel unenägudel.
  peale selle see on ikka põlisameerika ese ja minu meelest pole ilus seda kopeerida sest eestlastel ei ole sellise asjaga kultuurilist seost.

  #16474
  Murjam
  Member

  Millises poes müüakse sellist võru, nagu unenäopüüdjates kasutatakse? Ei ole küll just unenäopüüdja jaoks seda võru vaja, aga muu teema alt ei oska küsida ka.

  #16475
  Drex
  Member

  Võru võid leida käsitööpoest, tikkimisraami sisemine võru, pole seal kinnitusi, ega muid segavaid asju

  #16476
  AvatarPohjataht
  Member

  Lisaks sobivad ka lihtsad ymmargused kotisangad.

  #16477
  Murjam
  Member

  Mhmh, tikkimisraami peale mõtlesin ise ka. Aga päris sellist peenest traadist ei saa kuskilt? Või on ehituspoes äkki mingeid jumalteabmis otstarbeks mõeldud võrusid?

  #16478
  Mercar
  Member

  Traadi puhul (olenevalt küll soovitud läbimõõdust) sobiks äkki eelpainutatud traadid (tugevad ja hoiavad oma kuju üsna hästi).

  #16479
  Avatarmeka
  Member

  Mina tegin tütrele pajuvitsast – painutasin vitsa kahekordseks rõngaks. Lugesin ühest raamatust, et see nöör, millest võrk kootakse, peab olema katkematu. Seega ajas mind see värviline unenägudepüüdja segadusse.
  Meil igatahes unenäopüüdja töötas. Kui enne ülesriputamist ärkas laps öösiti tihti nuttes üles, siis pärast seda enam mitte. Eks oma osa mängis ka tema enda osalus unenäopüüdja tegemisel 😉

  #16480
  AvatarAnonüümne
  Guest

  mina meisterdasin ka unenägudepüüdja. Võruna kasutasin katkiläinud traadist peavõru, vahele punusin pärleid ja suled siis sabadeks . Täitsa hästi tuli välja:D

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • The topic ‘Unenägudepüüdja’ is closed to new replies.