Undukas ehk Kadristik käsitöölainel

Homepage Forums – ISETEGIJA – Ise tehtud asjad Undukas ehk Kadristik käsitöölainel

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 219 total)
  • Autor
    Postitused
  • #290028 Reply
    undukas
    Member

AstraC – isetehtud on armastusega tehtud, seda nad ju väljendavad ka :) 100% nõus sinuga!

Ma tänan! icon_mersi

#290029 Reply
    Member

Imeilus lapitekk!

#290030 Reply
    undukas
    Member

Aitäh Siimik!

Eile õhtul avastasin suure õudusega, et kohe-kohe saab TK Käekott läbi ja mul pole mitte midagi ette näidatud. Ainult ühe TK projekti olen “läbi kukkunud” ja teist ma endale ei taha. Ning käekott (tegelikult lausa mitu) oli mul plaanis kõikse aeg. Aga ega plaanidega midagi valmis ei saa kui ise käsi külge ei löö! Seega siin ta nüüd on – vanast kampsunist käekotiks!

Pikemalt saab lugeda minu blogist!

#290031 Reply
    Member

No jumalast nunnu kott sai sellest kampsunist.
    Mõnusad värvid ja igati kenake.
    Sellisega läheks minagi patseerima ;)

#290032 Reply
    Member

Kähku tehtud… eee? Ilus kott!

#290033 Reply
    undukas
    Member

Ma tänan, AstraC ja Triine! :)

Mõte tegelikult oli peas siis juba, kui kampsuni uuesti leidsin. Eile sai mõttega uuesti kohtutud ja teostus käis jah kähku :P

#290034 Reply
    undukas
    Member

Jällegi tükk tühja maad siin teemas. Upitan end natuke :)

Vahepeal sai valmis suur töö – teksatekk. Idee siitsamast foorumist Sutsukeselt, kelle tekk nägi nii armas ja pehme ja mõnus välja. Minu tekk läks kasutusse pikniku- ja rannatekina. Rannas sai suvel ka käidud ja testitud – mõnusalt raske, et tuul seda minema ei pühiks :)

Vahepeal meenutasin natuke vanu aegu ja siis käisin Helsingis ja kirjutasin natuke käsitööpoodidest.

Õmblesinkaks fotokakotti, millest ühele hetkel fotokat sisse ei jätkunud :) Saab järelikult midagi muud. Mõlemad läksid ka oma tikanditriipudega TK Teeme triipu projekti alla.

Ja viimaseks – jõulud pole kaugel! Igaks juhuks teginjõulukaardidjuba valmis ;)

#290035 Reply
    Guest

Väga vinge tekk. Ja fotokakott ka. Muhe!

#290036 Reply
    undukas
    Member

Ma tänan, Mithgariel! :)

Tegin täna blogisse ühe pika postituse paljude piltidega. Kogu au sai endale mu lapitekk “Säärane mulk ehk Paistu pooltanu muster lapitehnikas” :)

#290037 Reply
    Guest

Ja see tekk on kogu selle postituse au rohkem kui kuhjaga ära teeninud ! mh7mh smile_lil

#290038 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

Ma ütlesin sulle juba eile peol ja täna ütlen veel – imeilus tekk. Minu lemmik!

Kas see pihustatav kangaliim on väärt asi ja kuidas seda kasutatakse? Kas sa liimisid sellega vatiini paigale? Palju selle pudel maksab? 😳

#290039 Reply
    Member

Ääretult võrratu tekk.
    Selline tekk kaunistab põlvest põlve su kodu.

#290040 Reply
    undukas
    Member

@Pisi-Pisi wrote:

Kas see pihustatav kangaliim on väärt asi ja kuidas seda kasutatakse? Kas sa liimisid sellega vatiini paigale? Palju selle pudel maksab? 😳

Mina kasutasin seda kõikide kihtide ühendamiseks – alguses teipisin tagumise külje riide põranda külge, seejärel panin vatiini peale sirgeks, keerasin vatiini rulli ja siis rulli lahti keerates ja samal ajal alumisele riidele liimi pihustades liimisin vatiini tagumise riide peale. Seejärel panin vatiini peale pealisriide õigele kohale ja siis keerasin selle ka rulli ja uuesti rulli lahti keerates ja liimi pihustades sain pealisriide ka liimitud. Kuidagi keeruline sõnastus, aga paremini ei oska. Mul sel hetkel kedagi appi võtta polnud tekki sirgeks tõmbama ega nurka hoidma, seega sedasi minu jaoks asi töötas. Terve teki kahe kihi liimimiseks läks umbes pudel liimi ära aga tõenäoliselt pihustasin ma seda liiga palju – pool põrandat oli ka hiljem liimiga koos :) Soovitan mingid ajalehed vms äärtesse panna, sest põrandalt seda liimi maha pesta oli suhteliselt tüütu.

Panin fotoka kolmjalale seisma ja aegvõttega tehtud pildid:

Nendelt ehk paremini aru saada :)

Ostsin liimi Karnaluksist – see liim. Ausalt öeldes oli ikka lihtne küll võrreldes nõeltega. Mitte kuskil ei jäänud tagumine riie kortsu ja kogu tekk püsis väga hästi koos. Aega kulus ka vähem (ja kuna mul oli väga kiire, siis seda enam hindan seda). Ütlesin sünnipäeval, et tekk haises alguses ja lõhn oli suhteliselt tugev aga kui eile pildistamiseks seda lahti tegin ja seal otsas pärast ka maalutasin, siis mingit lõhna enam ei tundnud. Seda, millal lõhn ära kadus, ei teagi. Proovisin eile ka teppimata kohti lahti tõmmata aga need püsisid endiselt kindlalt paigal.

Minu jaoks küll väärt asi, sest mulle kohe üldse ei meeldinud kui pojale rohelist tekki tehes mul käed ja kõht kõik ära kriibitud oli nõeltest 😆 Sellele tekile ei pannud mitte ühtegi nõela sisse. Mari Marike on sellest liimist ka rääkinud, vist lapitekkide koosõmblemise teemas.

Ma tänan kõiki heade sõnade eest! :) Nii armas on lugeda, et teile mu tekk ikka ka meeldis!

#290041 Reply
    Susa
    Member

See oli nüüd küll väga väärt info! Suur tänu :)

#290042 Reply
    Member

Sul on väga ja väga lahedad tööd! Tekk on muidugi klass omaette!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 219 total)
Reply To: Undukas ehk Kadristik käsitöölainel
Your information: