Ühtlustame käsitöö hindasid

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Ühtlustame käsitöö hindasid

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 299 total)
  • Autor
    Postitused
  • #25084 Reply
    keson
    Member

Nii, siin siis ühtlustame kõik hindasid jne. aga vaadake, mis tuleb tunni hinne.Kas keegi teist sellise tunnihinnaga päris tööle ka läheks.Seetõttu on on täiesti kohutav kuidas käsitööd ikka üldse ei osata hinnata :( Aga kui kutsutakse kuhugi tööle ja öldakse , et tunnihinne peab olema nii või naa sugune, siis alla selle tööle ei tule.Arvestame, et keskmine tavaline tunni hind ei ole ilmselt alla 40-50 eek-i.
    Nii et mina arvan, et tuleb küsida ja kes ei osta see ei osta nagunii ja viriseb alati.

#25085 Reply

Ostjana on minu jaoks kõige olulisem, et hind ja tulemus oleks õiges suhtes. Võib ju arvestada, palju aega kulus ja mis materjal maksab jne aga kui tulemus on maitsetu või lihtsalt kole, siis ma ei tahaks seda tasuta ka :).
    Aga ka ilusa asja osas jookseb ikka kuskilt piir ka. 400 eegu eest topi ma raudselt ei ostaks, olgu nii äge kui tahes. Top jääb topiks :P
    Pigem lähen ostan ale ajal kuskilt peenest poest poole hinnaga miskit. Ma tüdiden riietest nii ruttu, et palju nendele kulutada ei taha.

#25086 Reply
    Member

Tegelikult paneb ikkagi turg hinna paika. Ongi nii nagu Blacky ütles, et ostja jaoks pole oluline kui palju asja tegemiseks aega kulus, oluline on, et ostja jaoks on hind ja kaup omavahel õiges suhtes.
    Tuleb pigem nuputada, mida üldse tasub müügi jaoks teha.
    Usun, et see üliodav (nö pensionäride käsitöö) kaob peagi ära. Uus põlvkond pensionäre oskab oma tööd juba paremini hinnata :D

#25087 Reply
    -Kirsika-
    Member

Aga kas kujutate ette. Kangrud koovad laudlinu telgede taga linasest kangast, saavad mingi 17-30 krooni tk oma palgaks (olenem mõõtudest), aga poodi lähebad 150- 250.- hinnaga.
    Ja siis tuleb bussi täis norra, soome, rootsi turiste 😈 👿 😈 ja ülemused kisavad laos on kaup otsas.

#25088 Reply
    Member

@Blacky wrote:

Ostjana on minu jaoks kõige olulisem, et hind ja tulemus oleks õiges suhtes. Võib ju arvestada, palju aega kulus ja mis materjal maksab jne aga kui tulemus on maitsetu või lihtsalt kole, siis ma ei tahaks seda tasuta ka.

ma olen kahe käega poolt! mõtlen tihti, et mis kasu on neid kena mustri ja värviga pontšosid-kampsuneid heegeldada-kududa, kui seda tehakse 100% akrüüllõngast. sellised asjad on ju elektrit täis, lähevad kähku topiliseks, venivad välja ja pole üldse ihusõbralikud! aga eks akrüüllõng on ju nii odav, võibolla sellepärast tehaksegi tihti sellest! ja ilmselt jätkub ka tobusid (sorry), kes neid ostavad… 😯
    minu jaoks on oluline nii värv, materjal, lõige kui teostus ning kui need kõik klapivad, siis võib ka ostmisele mõelda. iseenesest mulle meeldib eesti käsitööd toetada ja igasugu laatadelt katsun alati just seetõttu midagi kaasa osta, aga jama peale ma oma raha ei raiska.

#25089 Reply
    Member

@miki wrote:

… ilmselt jätkub ka tobusid (sorry), kes neid ostavad… 😯

Kas sellepärast, et ma akrüüli kannan olen tobu või? 😆 Huvitav arusaam asjast lihtsalt.

#25090 Reply
    Member

arvasingi, et keegi nagunii jälle solvub… aga ütlesin ka sellepärast juba ette sorry ära! :) peace, aga see on kõigest minu arvamus! ;)

#25091 Reply
    Member

No samamoodi võib ju öelda, et krdi tobud, kes ostavad poest säilitusainetega mahla, selle asemel et seda ise kodus õuntest pressida, pesevad pead šampooniga, kuigi munavalge oleks tunduvalt loodussõbralikum, kasutavad tualetivärskendajat selle asemel, et aknaid lahti hoida jne.

Igaühel on omad eelistused, see ei tee teistest veel tobusid või mida iganes :) Minu arvamuse vastand ei pruugi alati olla vale arvamus.

#25092 Reply
    Member

Te raagite siin k6ik tunni hindest …

Kuid minu arust peaks raakima l6nga puhul naiteks meetri hindest.
    Nateks peenikese mohaariga nikerdades kulub sama suure kampsuni tegemiseks tunduvalt rohkem aega, kui teha sama suur kampsun mingist jamedamast l6ngast.
    Seet6ttu v6iks hindade yhtlustamiseks kasutada naiteks meetrihinnet.
    Naiteks 100m hind on x.
    Mis tahendab, et naiteks peenikest mohaari kududes kulub l6nga tunduvalt rohkem ju … ja see annaks l6nga kulu esemele arvestades yhtlasema hinnaskaala.

Mida teised siinsed arvavad?

#25093 Reply
    Rees
    Member

Aga vata heegeldades läheb neid meetreid jälle palju rohkem kui kududes… Siis läheb see arvutamine jälle tipsa keerulisemaks… 🙄

Tahtsin selle akrüüllõnga kohta kaks sõna öelda. Mina teen sellest asju päris palju- ja just odava hinna pärast. Eelistan küll segakiudu looduslikuga.

Kui inimene EI PEA oluliseks, et kõik oleks 100% naturaalne ja ta saab asja poole odavamalt kätte, siis… miks ka mitte! Ei pea selle pärast tahtjat veel otuks. Ja korraliku töövahendiga tehtult ning õigesti hooldatult ei lähe see akrüül nii ruttu koledaks midagi, antistaatikut saab ka poest vabalt… jne

Palju me üldse täislooduslikku kanname/tarbime/endale lubada saame?
    Ise panen selga küll puuvillase-villase, aga vahel mõni akrüülasi on ka kuradima ilus ja kantav… Palju hullemini erutab mind ehitusmaterjalide ja keskkonna teema- kas kõik on ikka tervislik… aga see on juba teine teema 😉

#25094 Reply
    Member

Minul on suht raske nende hindade määramisega. Ma ju olen aeglane tegija ja ei saa tunni hinnet üldse võtta, sest mõni teeb kiiremini see ese on tal ju siis odavam, kui mina peaksin võtma oma tehtuda aja eest. Nii ei saa ju seda võtta. Ma pean ikka vaatama seda keskmist varjanti või isegi odavamat, siis ehk saaksin ka oma asjad müüdud. Ma ka sellepärast pole veel müügiks ka midagi teinud, kuid plaan on ka midagi teha aga see sõltub ka ajast.
    Vist sai keeruline jutt.

#25095 Reply
    Sibulaplix
    Member

OT, aga tegelikult ei ole ju akrüül alati imeodav ja kõik muu roppkallis. on ka kalleid akrüüllõngu ja muud tehismaterjali ka ju igasugust, villast näiteks paljudel üldse nahk ei kannatagi ju, seega tehismaterjalid abiks…. 🙄

ja selle meetri järgi arvestamisest ma ei saanud ka aru…kui panna kulunud lõnga hind pluss tööraha, siis ongi ju arvestatud ka lõngakuluga :?: või keegi arvutab lõngatoki hinna meetriks ümber või ja siis mõõdab ülejäänud lõnga ära, et mitu meetrit kulus siis 🙄

#25096 Reply
    Member

Ei saanud mitte märkimata jätta — kriitika veebipoe kohta

#25097 Reply
    Susa
    Member

@Mari Marike wrote:

Ei saanud mitte märkimata jätta — kriitika veebipoe kohta

Oh kuule – paljud blogid ja ajaleheartiklid ja telesaated on viimasel ajal paksult virinat täis! See on mingi praegune trend, et kõik on stressis ja virisevad :P
    Ma ei viitsi kunagi niukseid teemasid lugeda – palju mõnusam on näiteks sügisest metsa külastada ja vaadata kuidas loodus hakkab tasapisi värvi muutma. Närv puhkab ja pähe tulevad ilusad mõtted ja uued ideed (käsitööalased), mida kodus järgi proovida saab :)

#25098 Reply
    Sibulaplix
    Member

õnneks on inimestel erinev maitse ja see et naaber eelistab punasele siidisallile musta kootud salli, ei tähenda veel et maitse ühel meist väärastunud oleks. laatadelgi näen palju sellist mis üldse ei meeldi, aga see mu meelest norm

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 299 total)
Reply To: Reply #25097 in Ühtlustame käsitöö hindasid
Your information: