Ühtlustame käsitöö hindasid

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Ühtlustame käsitöö hindasid

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 299 total)
  • Autor
    Postitused
  • #25024 Reply
    tripsu
    Member

meil siin saarel aga lood nii, et käsitöölaadal ostetakse lastelt ausalt öeldes igasugu soga kirve hinnaga, aga nö kvaliteet- toodete eest kui neid ise müüd ei taheta midagi maksta… Müüsin (üritasin müüa) täna siin heegeldatud saunamatte, mis on veekindlad hinnaga 100.- tk läbimõõt kusagil 90 cm, ja mitte ühtegi ei müünud ära. Mul läks ühe tegemise peale 4 päeva + materjali kulu = käed on ka valusad ja väsinud, aga tulemust ei mingit. EI oska öelda, kas raatsin homme hinda veidi alla lasta, et mingitki käivet tekiks või mitte.
    Ma leian et see ei ole normaalne, kui odavalt Eesti riigis käsitööd müüakse, hindu tuleks tõsta, aga kui “üks mees korraga”. Kuidas, seda ma ei tea. :(

#25025 Reply
    Member

eestis on raske müüa käsitööd nö õiglase hinnaga.need kes käsitööst lugu peavad ja seda hinnata oskavad teevad ju ise endale meelepärase.tegelikult teen mina endale ja oma perele ühteist just kokkuhoiu mõttes.mitmedki tuttavad on tulevad jutuga et sa ju oskad-tee mulle ka.eks ma siis selgitan et see pole üldsegi nii lihtne kui kõrvaltvaatajale paistab ja et see ikka maksab ka midagi kui ma oma tagumikku(just see koht kannatab mul kõige rohkem 8) )piinama hakkan.sinna see jutt siis jääbki.
    kahju on muidugi nendest lahketest mammidest ja papidest kellele jääb ju sisuliselt vaid tegemiserõõm.

#25026 Reply
    urvake
    Member

Võtaks ka sõna. Tegelikult on Eestis firmad, kes lasevad naistel kodus käsitööd teha. Sõnapidajad kõik küll pole. Tegin “mustalt” ühele(nime ei tahagi mäletada) 10 mütsi, maavillasest 3-kordse serva ja mustriga. Tegemisele kulus 2 nädala, ca 6kuusepoja kõrvalt. Müts pidi olema mõõdus, ette oli antud silmade arv- muster oli ju ja iga osa pikkused. Kui kellelegi ütleb siis “islandi müts”.
    Alguses lubati mütsi eest ´a 70 kr, lõpuks sain ´a 35 kr. Lootsin lisa raha saada aga sain töö rõõmu.
    Peab olema äärmine vajadus kui hakkan veel nii moodi kuduma. Perele-sõpradele koon -heegeldan meeleldi aga neilt ei saa ju mingit tasu küsida, hea kui oma materiali toovad.
    Müts maha nende ees, kes nii moodi elatist teenivad.

#25027 Reply
    Member

olen minagi kuulnud juhtumisi kuidas nahka veetakse üle kõrvade 😈
    tädi koob mul haapsalu salle temalt osteti sall 250 aga Tallinnas müüdi kaupluses 600-ga.
    kuid tean ka õiglaseid müüjaid. kes ostavad sinult hea hinnaga müügis ka hea hinnaga nii et kasum suht väike :) isegi olen sinna kudunud. loodame et ka see turg areneb meil aega mööda :?

#25028 Reply
    Susa
    Member

@karukapp wrote:

tädi koob mul haapsalusalle temalt osteti sall 250 aga tallinnas müüdi kaupluses 600-ga.

Kuna ma ise olen kaupluseomanik siis kirjutan natuke selle koha pealt miks kaupluses müüakse asju kallimalt kui tegijatelt kokku ostetakse. Tõenäoliselt tundub see tegijatele ülekohtusena aga tekitab vähemalt arutelu ;)
    Ma võtan ka kindaid müüki mammidelt – võtan 100.- labakute eest tegijale. Ja müüki panen 150.-. Miks panen kallima hainna? Sest poepidamine on minu töö – ma saan sealt raha millega ma elan, maksan rendid, elektri, vee, telefoni, sõidud edasi-tagasi. Minu poest tuleb mulle tulu mille eest saan ma ise elan. Kui ma müüks oma poes asju sama hinnaga mis ma tegijale olen maksnud siis mis mõte mul seda poodi pidada oleks? Kui ma teeks seda heategevuseks, siis peaks mul endal olema mingi teine elatusallikas.

Aga 250 haapsalu salli eest on vähe!!!

#25029 Reply
    Member

nii on muidugi õige, et ostad odavamalt ja müüd kallimalt, muidu ei oleks ju mingit mõtet (turumajandus). aga tõesti kui sall teha, siis peaks selle eest ka rohkem maksma. kuid asi selles ongi, et igakord ei satu normaalse turustaja peale, kes arvestaks ka aja- ja materjalikulu. vahel on lihtsalt nii, et saab tõmmata ja oled järgmine kord targem. nii ka minu tädiga vaatab kellele ta miski asja müüb mitte sinisilmselt esimesele ettejuhtuvale. elu õpetab

#25030 Reply
    Nicole
    Member

perekoolist leidsin selle lingi, äkki keegi pole seda veel näinud http://www.madeinestonia.ee/webshop/.
    teema ise on siin.

#25031 Reply
    tripsu
    Member

tahaksin küsida Sinu kui käsitööpoe pidajalt (ilmnes mulle sellest foorumist): äkki jagad oma kogemust – milline on keskm juurdehindlus, kas kvaliteetset käsitööd on raske leida, kas on kindlad inimesed kes teevad Sinu poe jaoks käsitööd, kas see on tulus äri jne
    Minu küsimuse eesmärk pole mitte isiklikuks muutuda ja puudutada võibolla teemasid millest Sa võibolla nii otsekoheselt rääkida ei tahaks. Huvi on lihtsalt selle ala kohta üldisemalt, aga samas ka mitte liiga ähmaselt, sest endal ka mõtted üha enam liikumas selle poenduse teemal, aga hea oleks teada teiste tegemistest ning kuulata enne maad ja olukorda analüüsida.
    Ja ega teiste vigadestki õppida poleks paha :))) onju nii! 😉

#25032 Reply
    Susa
    Member

Kahjuks ei ole mul käsitööpoodi – on täiesti tavaline riidekauplus, kus nurgake mammide sokkide-mütside jaoks. Seega ma ei oska Sulle käsitööpoepoliitikat eriti rääkida.
    Ma siin eespool juba kuskil mainisin, et kindad võtsin sisse 100.- ja müün 150.- Eestlane ei osta, soomlane ka mitte, rootslane ostab.
    Tean poode, kus pannakse juurde 100% või rohkemgi – see on katsetamise ja tunnetamise küsimus! Avad poe, paned hinnad ja siis vaatad kuidas rahvas reageerib – vaadatakse-nähakse hinda-mis nägu tehakse?
    Tulususe koha pealt – peab olema väga eriline kaup ja moodne kaup – siis on tulus ka ma usun! Igal pool müüdavad kihnu kampsunid ja viltmütsid vaevalt elatusallikaks sobivad – praegusele alustajale!
    Käsitöö tegijate leidmine (oleneb missuguse) võib olla suht raske. Kaup peab ju olema kvaliteetne – näiteks sokivärv ei tohi pestes ujuma minna jne. Kui on omal tuttavaid tegijaid – siis veab! Aga väga palju käiakse kilekotiga asju pakkumas – siis peab olema lihtsalt kõva südamega ja õiglane – poe maine sõltub ju ka sellest, mida müüd!

#25033 Reply
    LillySmuul
    Member

@Nicole wrote:

perekoolist leidsin selle lingi, äkki keegi pole seda veel näinud http://www.madeinestonia.ee/webshop/.
    teema ise on siin.

üks asi on hinnad ,aga vaadake ka seda,millal need asjad on müüki pandud ja et seal ei paista erilist liikumist toimuvat. pidevalt sama kogus asju laos.Samutu ei näe eriti kvaliteeti ,mis tundub vähemalt heegeldatud linikute pugul üsna nadi olema( liiga jämeda koeline).

#25034 Reply
    sinilinuke
    Member

Tundub jah ,et see äri pole hoogu sisse saanud.Muidu leht on ju üsna korralikult tehtud. senz3

#25035 Reply
    Member

Seal ei tasu neid koguseid vist tegelikkuse pähe arvata, kõik 100 ühiku kaupa müüki pandud. No näiteks heegeldatud kardin, möödud 51*230 cm, kogus 100 🙄

#25036 Reply
    Member

no mõned asjad seal nagu tellimise peale või 🙄 ainult kuidas nad oskavad, mitut asja ühesuguseid teha

#25037 Reply
    Nicole
    Member

mul on konkreetne küsimus.
    kui palju küsida teretuttavalt lapse lukuga ja voodrita fliiskombeka kokkuõmblemise eest?

#25038 Reply
    Member

Mul vanem tütar heegeldab toppi, Novita Kotiväki löngast, mitte kõige minimalistlikumat ja tal mure, et kas 2 tokiga valmis saab ( 1 tokk – 100 grammi – 104 EEKu kohalikus poes). Ise mõtles, et suvi ees, teeks mõne ka müügiks. Nüüd vaatan, Isetegija Käsitööpoes müüb Susa oma võrratuid toppe, pärlidki peale tikitud, 180 krooniga 😯 SUSA, palun seleta mulle lollile ära, kuidas on võimalik nii odavalt nii ilusat tööd teha!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 299 total)
Reply To: Ühtlustame käsitöö hindasid
Your information: