Ühtlustame käsitöö hindasid

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Ühtlustame käsitöö hindasid

• This topic is empty.
Viewing 14 posts - 286 through 299 (of 299 total)
  • Autor
    Postitused
  • #25279 Reply
    Member

@Sutsuke wrote:

Need minumeelest on ka KT2-lased.

on jah :)

#25280 Reply
    meery
    Member

Nii raske on oma tööd hinnata. Tegin tellimistööna mehele kampsuni. Härrat pole oma ihusilmaga näinud, aga pidi olema paar meetrit pikk ja turske, kampsun sai ikka päris suur. Nüüd murran pead hinna üle. Kampsun on palmikutega ja üle pea tõmmatav, kas 50-60 euri on palju või vähe :?

#25281 Reply
    undukas
    Member

50€ eest küll poest korralikku kampsunit ei saa. Käisin naistele asju vaatamas ja sellised heast lõngast ilusad kudumid maksid kõik 70-80€. Sünteetika muidugi oli odavam, aga see ju sünteetika :(

#25282 Reply
    Sokike
    Member

50€ on vähe. Suure meestekampsuni kudumine ei ole ühe-kahe päeva töö, isegi kui hommikust õhtuni kududa. Mina küll (enda arvates kiire kudujana) oma XL mehele 2 päevaga kampsunit ei koo.
    Kui stopperiga aega ei võtnud, on tagantjärgi tööle kulunud aega raske hinnata, aga mina pakuksin, et min 80€ võib küsida. Kui mulle praegu laekuks tellimus suurele palmikutega meestekampsunile, küsiksin, kas nt 110 – 120€ oleks vastuvõetav.
    Julge hundi rind olevat rasvane (või haavleid täis). ;)

Mulle andis üks käsitöömeister head nõu, et küsida tuleb ikka niimoodi, et endal oleks natuke piinlik. Kord proovisin järele ja töötaski – tellija oli rahul ja nõus maksma ning mulle ei jäänud ka tunnet, et enesele liiga oleks teinud.

#25283 Reply
    Guest

Mulle on ka jäänud mulje, et inimeste meelest on ise asju teha on odav.

Ei tohi ära unustada oma aega ega seda alahinnata. Kõige lihtsam on mõelda omale tunnihind ja sellega arvutada. Käsitöölised saavad üldiselt keskmisest kõrgemat palka, aga eks igaüks vaatab seda vastavalt iseendale.

Materjali hind sinna lisaks. Kujutan ette, et XL kampsun võtab ikka päris palju lõnga.

Lisaks arvan, et tellimustööd võivad olla veidi kallimad nn muudest müügiks tehtavatest töödest.

Lihtsalt mõtted. 🙄

#25284 Reply
    Sokike
    Member

Ma usun, et kui ka kooksin meeste kampsuni 110€ eest, oleks tunnitasu kenasti alla “Eesti keskmise” (seda sõnapaari ei oska ilma jutumärkideta kasutada).
    Tegelikult on päris nadi olukord, kui töö on tehtud ja alles siis hakatakse hinda kokku leppima – ämber, millesse ise ikka ja jälle astun.
    Seda mõtet, et tellimise peale tehtud töö ongi seeria- või masstoodangust kallim, peab tellijale kindlasti tutvustama. Vajadusel mitu korda. Nagu üks tore tuttav ütles: kui ikka pole prints, siis ei peagi jaksama omale krooni pähe osta.

#25285 Reply
    meery
    Member

Raha on hea saada, aga seda küsida ma kohe mitte ei oska 😥
    Millegipärast on mul jube häbi palju küsida, no pole ärikas. Ja ega mul ka teenuste hinnas pole õrna aimugi, ei paku üldjuhul päris võhivõõrastele käsitöö teenust. Hirm on ka muidugi, et äkki ei meeldi, või on suur-väike. Kudumist ju tükki välja ei lõika :)

#25286 Reply
    Sokike
    Member

Statistikaamet ütleb, et 2012. aasta IV kvartalis oli Eesti keskmine tunnipalk 5,53€ (bruto). Kui arvestad, et suure palmikutega meestekampsuni kudumiseks kulub 30 – 40 tundi, peaksid keskmise saamiseks tellijalt küsima 166 – 221€. Mis ärikas Sa oled, kui sellest kaks-kolm korda vähem küsid (isegi kui kood tuttava tuttavale ja ei tõtta seda tulu deklareerima)!?

#25287 Reply
    Member

Arvestada tuleb seda, et samal ajal, kui kood, jääb samal teine töö ju tegemata – võid arvutada, milline tunnitasu oleks mõnel kudumise arvelt tegemata jäänud tööl.

#25288 Reply
    Guest

Jah, keeruline see hinnaasi-küsijale on vähe ja maksjale jälle palju. Olen alati mõelnud,et hinna peaks enne töö alustamist umbes suurusjärgus kokku leppima, et pärast ei oleks üllatusi. Ostja ei tahagi äkki nii kallist (paljud loodavad ju odavamalt saada kui poes on ) ja mis siis teha, suur töö ju tehtud. Ja see statistiline keskmine palk on ikka väga kõrge,meil Tartus õmblusfirmas on liiniõmblejatel kuus 450-550 kätte. Ja selle eest käsitööd kahjuks ei osta.

#25289 Reply
    Member

Mitte isegi suurusjärgus, vaid sendipealt täpne hind tuleb enne töö tegemist kokku leppida. Nagu ükskõik millise tööga.

#25290 Reply
    Guest

Ja sellepärast ongi oluline mitte alalhinnata või alla hinnata, muidu jääd ise pärast “miinusesse”.

#25291 Reply
    Annyliis
    Member

Mul ka summades raske rääkida. Kuid lepin alati kohe summas kokku. Arvutan umbkaudsed kulud (nii materjali, kui aja) ja ütlen tellijale vahemiku, kuhu lõplik hind jääb. Materjali raha küsin üldjuhul ette 8). See on hea seepärast, et saan ise kindlustunde ja tellija ka mõtleb rohkem, ega anna rutakalt tellimust.
    Siis juba tellija otsustada kas on nende tingimustega nõus tellima või mitte.

Minu loogika ütleb samuti, et tellimused ongi kallimad, kui valmis asjad. Saan tuua näite vaipade kudumisest. Algne soov oli 150 cm lai ja 200 cm pikk vaip. Kuna saan kududa kuni 90 cm laiu vaipu, siis lõplik soov mõõtude kohapealt jäi 90 lai ja 200 cm pikk. Maksumuse kohapealt ei suutnud kahjuks tellijaga kokkuleppele saada. Tema olevat näinud poes müügil 75×150 vaipa 4.90 ja ootas, et mina teeksin talle u 12.-… max 15 euroga vaiba (nendes mõõtudes mis alguses soovis).
    Millegipärast arvan, et see vaip, mida soovija poes nägi, oli nn ühekordseks kasutamiseks masstoodang (esimesel pesul lõim ribadeks). Minu tehtud on aga kvaliteetne ja käsitöö. :)
    Muidu niiväga ei imestaksi, aga tegu oli inimesega, kes teeb ise samuti käsitööd.

#25292 Reply
    Rees
    Member

@meery wrote:

Raha on hea saada, aga seda küsida ma kohe mitte ei oska 😥
    Millegipärast on mul jube häbi palju küsida, no pole ärikas.

Ma ka hingelt päris ärikas pole, aga esimene lause pool meeldib mulle :D Korda seda endale kui kahtlused oma väärtuslikkuses tekivad.

Naiste kampsun, palmikutega. Minu valgete käekestega kootud: 160 eurot (materjal hinnas, umbes 30). Kolm analoogset kampsunit on uue omaniku leidnud. Aga seda hinda on iga ostja teadnud enne tehingut (või umbes-täpselt hinnavahemikku +-20eur).

Viewing 14 posts - 286 through 299 (of 299 total)
Reply To: Ühtlustame käsitöö hindasid
Your information: