Ühtlustame käsitöö hindasid

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Ühtlustame käsitöö hindasid

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 299 total)
  • Autor
    Postitused
  • #416 Reply
    jutupaun
    Member

@Merrukas wrote:

Minu arust on Lariata oma blogis pannud väga hästi kirja hinnakujunduse põhimõtted, see peaks olema kohustuslik kirjandus enne oma asjade müüma asumist 🙄 esimene ja teine osa

Lisatud moderaatori poolt.

==========================

Tekkis selline mõte, et kui kõik eesti käsitöö tegijad hakkaks oma tööd hindama vääriliselt ja paneks oma tööle väärilise hinna, siis äkki juhtuks ka see ime, et teised meie tööd hindama hakkavad. Öeldakse ju et enne kui teised sind hindavad hinda end ise. Seega võiks siin arutleda selle üle palju näiteks ühs heegeldatud beebi kürav võiks maksta, palju kootud tutimüts ja palju heegeldatud kott või ehted. Siis saaks äkki siit julgust ka teised, kes käsitööd teevad aga seda veel ei julge hinnata

Ise teeks siis otsa lahti. Pakun välja mõned pildid ja hinnad sinna juurde. Kelele tundub odav vaielgu vastu ja kes arvab et kallis vaielgu ka. Kasutasin Elsa ja enda tehtud asjade pilte
    Heegeldatud servaga suvine lapse kübar suurusele 42-46 -> hind 120-130
    http://tarmo.server.us/liia/pictures/myyk/lapsed/mytsid/suvi/thumbnails/tnkybar_kaar_valge.JPG
    Heegeldatud suvine lapse murumüts suurusele 42-46 -> hind 90-110
    http://tarmo.server.us/liia/pictures/myyk/lapsed/mytsid/suvi/thumbnails/tnmurumuna_tavaline.JPG
    Talvine kootud müts suurusele 42-46 -> hind 110-120
    http://www.hot.ee/mytsila/tali/thumbs/tn_IMG_6418.jpg
    Käpikud täiskasvanule lihtsa mustriga -> 150 -200 paar

#24995 Reply
    Krentu
    Member

Ma pole küll kunagi ühtegi käsitööasja müünud ega sellega tegelenud, aga ma arvan, et meil on käsitöö sellepärast suhteliselt odav, et paljud pensionärid on nõus seda väga odavalt tegema. Kui pensionär saab kasvõi 20.- sokipaari töö eest, siis on see ju ikka parem kui mitte midagi. Välismaal on pensionid kõrged ja pensiokad reisivad, käivad sanatooriumis. Käsitööga tegelevad ikka nn “tööinimesed” ja hindavad oma tööd ka, nii et saaks sellest ära elada.
    Sinu pakutud hinnad on küll minimaalsed, materjal ju maksab pea poole sellest? Aga kui küsida korralikku hinda, peaks ka töö olema perfektne ning kaubandusliku väljanägemisega. Ja maitsekas ka. Minu jaoks annab palju juurde ka see, kuidas tooteid esitletakse, kuidas pakitakse, milline on etikett jne.
    Aga algatus on hea :) kuigi enamus tublisid pensionäre vist seda foorumit ei loe?

#24996 Reply
    jutupaun
    Member

pensionäridega kusjuures on see kurb tõsiasi, et osa meie nn ettevõtlike noori on nad kokku koondanud oma kaitsva tiiva alla kuduma heegeldama. Makstakse neile eniselet 25 krooni sokipaari eest, aga ise edasi müüakse kallimalt. Sellisest memmekesest on mul enam kahju. Öeldakse küll, et mis teha see on turumajandus… aga noh eetika on ka mu arust oluline.

Kusjuures eelnevate hindade juures õnneks ei ole materjali kulu pool hinnast ;)

#24997 Reply
    Nicole
    Member

teisest küljest on need koondunud memmekesed õnnelikumas olukorras, sest neil pole vaja tegeleda turustamisega. ta teeb oma töö ja saab selle eest raha, läheb koju ja hakkab uut asja kuduma.

#24998 Reply
    kikukas
    Member

Näiteks selline mõte, et õmblejatel on enda nimega sisse õmmeldud paelake, käsitöötegijad võiks sama nippi kasutada. Minuarust kena, tekitab tegija vastu usaldust ja kui on ilusad asjad, siis soovitatakse teistelegi – nime järele hakatakse juba käsitööasju otsima.

#24999 Reply
    Member

just eile õhtul arutasime crazyga sama teemat, mis kikukas välja pakub. Neid saab kasvõi ju suuremas koguses teha lasta. Ise lasin lapsele lasteaiariiete tarbeks nimesildid teha (just sellised, mis tavaliselt riietel pesemisinfo jm jutuga) ja 100 tükki läks u 50 eeku. Suuremate koguste puhul tuleb tükihind odavam muidugi.

#25000 Reply
    Member

ja müües on toote küljes kaardike tegija nime ja kontakti ja isetegija.net logoga :)

#25001 Reply
    Member

Ma olen kah nende paelakeste peale kaua mõelnud, et Elsa ja teised – kas n.ö. märgistate oma loomingut? Miks mitte? Kui mingil tobedal ja halvasti tehtud Espriti sallil on suur kole punane logo latakas kuskil servas, siis miks ei võiks ilusatel hästi valmistatud mütsidel ilus diskreetne lipikuke olla? :D

EDIT: no vaevalt et igaüks nüüd IseTegija sinna külge kleebib :P

#25002 Reply
    Member

@rat_013 wrote:

ja müües on toote küljes kaardike tegija nime ja kontakti ja isetegija.net logoga :)

ma juba kombineerin sinu nõela oma nimega… kärab küll!

PS! ime veel et räti kontonumbrit panema ei pea :P

#25003 Reply
    Member

ei pea.. aga võib:)

#25004 Reply
    Member

Liial hea mõte, aga minu meelest nii või teisiti paneb turg hinna paika. Kui suure raha eest müüdud saad, sõltub ostjast ja kui sul on nimi või kaubamärk või tõeliselt hea ja ainulaadne asi, mille pärast ostetakse, saad ka kõrgemat hinda küsida. Reeglina saab ikka küsida niipalju kui makstakse. Ja käsitsi masstoodangut ei tee, ikka tellimisel ja kokkuleppel ju. Alternatiiv on teha ja mitte müüa. Aga siis peab mingi teine elatusallikas olema. Ehki ma ei arva et toodud hinnad kallid oleksid. Peaaegu sama mis paremas poes.

#25005 Reply
    Elsa
    Member

Mina pole kõigile oma müügiks tehtud asjadele nime külge riputanud. Välismaistes käsitööfoorumites- ja gruppides on küll näha, et paljud lisavad ka kudumitele oma nime. Igati vahva idee on see! Mina pole oma asjadele veel jõudnud teha lasta, aga plaanin küll. Oma laste asjadele võiks sisse panna sildi nt “Emme tegi” :)
    Kirju Kummuti tüdrukutega kujundasime ühtsed hinnasildid ning ka visiitkaardid. Hinnasiltidele koondub siis info nii toote kui tegija kohta, aga eks see ole toote küljes kuni kasutamiseni…

Mis hindadesse puutub, siis ega see mingitele toodetele ühtrse hinnataseme paika panemine ka päris õige mõte pole. Mõni asi on keerulisem ning töömahukam, teine kallimast materjalist jne. Väliselt ei pruugi sellised nüansid välja paistagi! Ja vahel võib eriti edeva disaini või väljanägemise pealt “disainerimaksu” juurde panna :)
    Mina olen oma asjadele arvutanud hinnad materjalikulust (digitaalse kaaluga kaalun üle) ja ajakulust lähtuvalt. Arutleks pigem selle üle, kui palju maksab käsitöölise TÖÖTUND?
    Võrdluseks on hea vaadata Statistikaameti viimaseid andmeid keskmise brutotunnipalga kohta:
    http://www.stat.ee/164538
    Ja mis see miinimum-tunnipalk nüüd ongi, on kellelgi käepärast? Otsiks ise, aga kohe hakkab koosolek :P

#25006 Reply

Miinimum tunnipalk on 15,90 krooni. Keskmine tunnipalk 47,33 krooni.

#25007 Reply
    jutupaun
    Member

jah tegelikult vist tõesti see tunni hinne oleks parem aluseks võtta. Sildistamisest rääkis Elsa juba kõik ära. ma ka otsapidi Kirju kummuti liige :) aga kas käsitöö eest ikka peaks vaid miinimumpalka küsima on omaete küsimus

#25008 Reply
    Member

Mis tunni hinda puutub, siis ei keela keegi küsida rohkem ju. Käsitööline ei ole arst või õpetaja, kellele riik palganormi arvutab. Pigem võiks alati rohkem küsida, siis on ruumi hinda alla lasta, kui ikka müüa tahta.

Mis hinda te küsiksite lihtsa heelgeldatud pontsho tegemise eest kui selle tegemiseks kulus umbes 5 tund kokku.l

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 299 total)
Reply To: Ühtlustame käsitöö hindasid
Your information: