Tuuletõkkekangas mantel-jakile.

Homepage Forums – ÕMBLEMINE – Õmblemine – lõiked ja juhendid Tuuletõkkekangas mantel-jakile.

• This topic is empty.
Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Autor
    Postitused
  • #6914 Reply
    aprikoos
    Member

Meisterdan moendil endale sügis- talviseks hooajaks musta villasest kangast kaheralist moekohast jakki. Tahaksin, et see oleks veidi soojem, kuid ei tohiks liiga paks olla. Plaan panna vahele tuuletõkkekangas ( ostetud Kangast ja Nööbist, värvus valge). Kel on sellise asjaga kogemusi? Kas pannakse ainult hõlmale ja seljale või võib ka varrukasse panna? Kui pikalt seda tuleb panna? Ega tulletõkkekanga valged kiud läbi musta villase tungima hakka?

#245998 Reply
    Member

Mul on selline kogemus.

Ema õmbles impregneerist mantli ja pani vahel tuuletõkke-kanga.
    Tulemus selline, et käin sügisest kevadeni (talvel ka).
    Mantel imehea ja mugav! Imekerge!
    Nii mõnus, et teisi ülerõivaid talveks ei tahagi!

Ema kasutas mantlile musta tuuletõkke-kangast ja pani igale poole, ka varrukatele.
    Mantel mul hõbehalli mustriga mustakirjul põhjal.
    * Ema oli mul õmbleja.

Kas villasest läbi tulema hakkab, ei tea.
    Mustale riidele soovitan ikka musta tuuletõkke-kangast. ;)

#245999 Reply
    Member

Mismoodi te seda tuuletõkke kangast kasutate. Voodri ja riide vahele või kuidas. Et nagu kaks voodrit oleks mantlil?

#246000 Reply
    aprikoos
    Member

Mul ongi plaanis tõesti nii teha, nagu kirjeldasid. Momendil õmblen alles pealisriiet. Kui asja valmis saan, annan teada.

#246001 Reply
    Member

Tuuletõkke õmbles ema mul koos pealisriidega (õmblustesse).
    Tuuletõke on pealisriide küljes.
    St mitte nagu voodrit.

#246002 Reply
    aprikoos
    Member

Mul on pealismaterjal võrdlemisi paks ja detaile palju- koos õmmeldes läheb õmblus ikka väga paksuks ja võibolla ei mahuks masinajala allagi :)

#246003 Reply
    Member

Ma käisin eile spetsiaalselt poes seda tuuletõket vaatamas.
    Ma arvan, et see küll polnud sama, mida Põhjatähe ema kasutas.
    Oli selline paksem. Nägi veidi vatiini moodi välja. Mina kasutaksingi seda nagu vatiini. Koos pealismaterjaliga õmmelda – seda ma ei kujutaks ette. Või kui pealismaterjal oleks õhuke impregneeri taoline. Võib olla siis…
    Igaljuhul huvitav ja hariv leid minu jaoks.

#246004 Reply
    Member

see info kulus ka mulle ära :D

#246005 Reply
    Member

Ema kasutatud kangas on selline õhuke, hästi langev ja kah midagi vatiinilaadset.
    Igal juhul on tulemus mantlina ülimõnus ;)

#246006 Reply
    Member

Mina kasutasin tuuletõkke materjali pikemal villasel mantlil. Õmblesin tuuletõkke koos voodriga kokku ja siis mantlile alla.Allääres jätsin tuuletõkke voodrist 6cm lühema, varrukal olid ühepikkused.

#246007 Reply
    aprikoos
    Member

Sain oma jakikese valmis ning suudan oma esitatud küsimustele ise vastata. Tuuletõkkekangas on tõepooest üks tore asi. Paigaldasin koos voodriga täispikkuses ka varrukatele. Algselt mõtlesin küll eraldi õmmelda ja lõikeääred õmmelda pealistikku- et vältida liialt pakse ühenduskohti, kuid loobusin sellest mõttest ja ilmselt tegin õigesti. :) Olen hakanud kartma selliseid mantleid- jakke, mis oma paksuse tõttu nurgas püsti seisvad ja seljas eriti loomulikud ei ole. Olen isegi teinud talvemantli tavalise tepitud voodriga ja tundub, et olen sellega kümme kilo raskem :D . Nüüd siis proovisin oma uue jaki ka sügistormis ära- tõepoolest oli soe ka ainult t-särgi peal kandes.Pilt jakist: http://nagi.ee/photos/aprikoos6/12851555/

#246008 Reply
    Member

Väga kaunis jakk!

#246009 Reply
    Guest

huvitav, kas seda annaks juba valmis olevale jakile vahele õmmelda? või voodri peale? (ootan nimelt last, ja ainuke asi, mis selga läheb on üks väga õhuke jakk, millega raudselt hakkab värsti väga külm)

#246010 Reply
    Member

Mina teeksin sellisel juhul jakile sellise trükkide või tõmblukuga kinnituva eraldi “sisu”, koos voodrikangaga (nagu jopedel vahel on).

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
Reply To: Tuuletõkkekangas mantel-jakile.
Your information: