Tuginaatorite tööjutud 2015

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Tugigrupp Tuginaatorite tööjutud 2015

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 80 total)
  • Autor
    Postitused
  • #347048 Reply
    AlleRaa
    Member

Mõtlesin, et mõne jaoks on mingi aunimetus/ametikoht ehk stiimuliks või nii.

#347049 Reply
    Member

Jah, ma oma jutuga ka tegelikult mõtlesin, et võiks mingi muu tiitli välja mõelda :) Ses mõttes, et siin on ikkagi väike tagatuba ja siia pääsemiseks peaks inimene end veidi tõestama, aga just selleks oleks igasugused muud ühiskondlikud ametikohad heaks võimaluseks foorumisse panustada ja end tõestada.

#347050 Reply
    AlleRaa
    Member

Eks administratsioon otsustab, kas ja mida oleks vaja muuta.

#347051 Reply
    Member

Probleemikesekene

Vabandust, aga kas keegi teeks mulle selgeks, kuidas on see tk projektides kuidagi teiste suhtes ebaaus, kui keegi teeb kõigepealt töö valmis ja siis näitab Tk projektis, mitte ei pane end kirja. No ei taibanud ka tööd näidates panna ette sõna “Osalen!”, aga see ongi suhteliselt kummaline, kui ühes postituses deklareeritakse nii osalemist kui näidatakse tööd. No kui näitab juba valmistööd, siis osalebki – simple! 😈

Minu jaoks on see pastakast välja imetud probleem (projektivedaja poolelt), kuigi saan aru, et kunagi oligi meil selline karm reegel (ei tea küll miks, aga siis oli see vist meie lühikese regamisajaga seoses) ja kairevahtra lihtsalt ei ole siinsete uute (vabameelsemate) tuultega kursis. Kui mõni tahab enne töö valmis teha kui midagi lubama hakkab, mitte end (mõne Muhvi kombel) igale poole kirja panna ja pärast selgub, et ups, ei viitsinud, jõudnud, tulnud välja vms, siis miks ta ei võiks oma tööd lihtsalt teemas üles panna!? Ja neile, kes vajavad enese motiveerimiseks kirjapanekut või kes on lihtsalt nii kindlad, et teevad igal juhul midagi valmis, siis las nemad registreeruvad. Või mis teised arvavad?

#347052 Reply
    Sokike
    Member

Taaskord Muhviga nõus. Ärgem tõstkem tühjast tüli ega sitast sekeldust, nagu meil kodus öeldi. 😆
    Võibolla peaks selle registreerumise jandi üldse ära jätma, siis projektivedajatel ka vähem vaeva – ei pea käima pealkirja muutmas, et kas käib veel registreerumine või on see juba läbi? Aasta Ema ja Isa teki tegemiseks ja vahetusprojektideks on muidugi registreerumine vajalik, et näha, kas tuleb vajalik hulk kokku ja et pakitegijaid välja loosida.

#347053 Reply
    Member

No ma ütleks küll, et ega selline plärtsumine urvakese poolt ka ilus ole. Kui on regamine nõutud, siis poole projekti pealt seda ära jätta ei saa ja kui projektivedaja märkuse teeb, aga samas tööd arvestab, on ju kõik korras.

#347054 Reply
    Sutsuke
    Member

Minu meelest peaks ikkagi säiluma TKdes registreerimine. Muidu on ju lihtsalt teema ja igaüks lisab valmis saanud töö. Siis pole mõtet ka kuupäevadel jne. Siis ei ole enam TK vaid on lihtsalt teema, kus näidatakse teemaga sobivaid asju.

TK üks mõte peaks ikka olema see, et sa teed midagi TK jaoks, raames. Et kui on teksa teemaks, siis ma mõtlen, et millega osaleda. Mitte, et teen valmis midagi, vaatan, et ohohh, selline TK ja lisan pildi.

Minu meelest ka on Urvakese reageering natuke üle paisutatud. Selle asemel, et õelda, oih, järgmie kord panen end ennem kirja, lubab ta rohkem mitte oma töid näidata.

#347055 Reply
    Member

No ma ikka oletan, et inimene mõtleski, mida selle tk raames teha ja siis tegigi ja siis alles julges endast märku anda. Oleks jumala pakkasuhha, kui ta nüüd siis täna oleks öelnud, et tahan osaleda ja homme oleks siis töö üles pannud. Ja kui teemal on lõpukuupäev olemas, siis ei ole midagi, et teen millal tahan. Ju ma olen siis liiga liberaalne, aga ma tõesti ei saa aru, mida see registreerumine (paremaks?) muudab, kui kuupäevad on raamiks olemas.

#347056 Reply
    Member

urvake ei ole esimest päeva foorumi liige ja on ka varem osalenud, seega nagu peaks teadma, kas ja kuidas reeglid on.
    Ja edaspidi võib ju arutada seda regamise ärajätmist, aga veelkord ütlen, et no poole projekti pealt seda ühe plärtsuja pärast küll tõtates tegema ei pea.

#347057 Reply
    Sokike
    Member

Tähtajalised TK-d on ju ikkagi üleval ainult paar kuud, registreerimisega või ilma. Seega registreerimise ära jätmine neid ju tähtajatuks koostegemiseks ei muuda.

#347058 Reply
    Sutsuke
    Member

Registreerumine paneb paika ikkagi selle, et asi tehakse projekti pärast mitte nii möödaminnes, et näe, tegin ja sobib siia TKsse.

#347059 Reply
    Member

Ma vaidlen sellele oma seisukohast vastu — mina küll ei tee mitte mingit käsitööd seepärast, et kuskil foorumis mingi projekt on, vaid ikka vajaduse ja tahtmise pärast teha käsitööd. Ja kui siis on võimalik kuskil näidata, s.t. sobib mõne foorumiprojektiga, siis panen üles (ja ei tunneta üldse, et pakazuhha oleks, sest ma ei tee ka 5 minuti jurasid).

#347060 Reply
    Member

Sutsuke, minu jaoks pole üldse vahet, mis ajendil keegi oma töid projektis teeb ja näitab, peaasi, et inimesed käsitööd üldse teeksid ja teistega jagaksid (viimane on puhas omakasu, tore on ju vaadata ja ilusamaid tegemisi nautida, inspireeruda jne). Kas juhuslikult sobiva töö teinud ja siis alles teemat märganud ja oma tööd jaganud inimese käsitöö on kuidagi vähemväärtuslik kui selle oma, kes on end esimesena kirja pannud? Minu arust võidavad sellest, et see töö ka teemasse saab, ikka kõik, sest muidu jääks ju nägemata. Ma olen jälle millestki valesti aru saanud… Minu jaoks on kogu foorumi mõte motiveerida inimesi käsitööd tegema ja tulemusi teistega jagama. Punkt.

#347061 Reply
    Sutsuke
    Member

Kas projekti registreerime siis ei inspireeri käsitööd tegema? Just inspireerib ju minu arust. :)
    Teinekord nt võib olla pole ideed, mida teha. Siis on just heaks inspiratsiooniks/motivatsiooniks mingi koostegemine. Ma niipidi neid asju mõtlesin.
    (No näiteks mul ammu plaanis teha teksast palle aga ei saa ja saa kätte võetud. Nüüd aga projektis kirjas ja tuleb lõpuks end kätte ka võtta ja ära teha. Ja et see niipidi paljudele inspiratsiooniks on, saab välja lugeda ka osalejate postitustest. “Panen end kirja, see ja see ammu plaanis olnud. Nüüd põhjus ära teha”

Kui on eesmärk lihtsalt oma käsitööd näidata, poleks vaja ka registreerimist ega ka kuupäevi. Siis võiks juba olla lihtsalt teema.

Väärtusi ma pole hinnanud osalemise ja mitte-osalemise järgi või selle järgi millal keegi end kirja paneb.

#347062 Reply
    Member

Täitsa nõus, et projekt just nii töötabki. AGA kas peab sellele lisaks kõik teised ära nullima, kes muul moel käsitööd teevad? Lisaks neile, keda projekt inspireerib, võiksid seal ju ilma eelneva registreerimiseta oma samal ajal valminud töid ka teised näidata. See oli minu jutu mõte. Urvakest teades olen täiesti kindel, et ta inspireeruski projektist, mitte ei otsinu dkapist sobivat tööd välja, et ette näidata. Lihtsalt kuna t apolnud kindel, kas saab valmis, siis ei pannud enne nime kirja. Kusjuures antud näites on tegemist ju veel avatud registreerumisega, seega see on puht tehniline küsimus, kas projektist inspireeritud ja projekti ajal, ent eelnevalt registreerumata tehtud tööd arvestada või mitte. Loomulikult oleks ta võinud samas postituses kõigepealt öelda, et osalen ja siis töö ette näidata, aga kas on sellist JOKK-pedantsust vaja taga ajada või võiks inimlikumalt ja personaalsemalt läheneda?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 80 total)
Reply To: Tuginaatorite tööjutud 2015
Your information: