triikimispress – kogemusi ja soovitusi

Homepage Forums – VARIA – Mina küsin – sina vasta triikimispress – kogemusi ja soovitusi

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Autor
    Postitused
  • #10812 Reply
    Member

Kas kellelgi on kogemust taolise riistapuuga nagu see:

http://www.fastpress.co.uk/fastpress_info.htm

Netis tuhlates leidsin videosid, kus väidetakse, et väga mugav pidi kasutada olema, aga kuidas on tegelikult? Mis on plussid-miinused võrreldes tavalise triikrauaga?

Kas keegi on midagi taolist Eestis müügil näinud?

#314098 Reply
    Member

pind on suurem, millega saad kuumutada ja kuumaks lähevad mõlemad pooled.saad korraga kinnitada suure pinna ühtlase survega. näiteks jaki või mantli hõlmale dubleeri panna hea või siis aplikatsioone kinnitada, vastavalt vajadusele. paned mõneks ajaks ühed detailid pressi vahele ja saad samal ajal käed vabaks ja midagi muud toimetada.

#314099 Reply
    Member

Tänan! Ma siiski saan aru nii, et Eestimaa perenaiste seas sedasorti riistapuude kasutamise kogemus praktiliselt puudub. Delfi Naistekas ei ole osatud ka mitte midagi ütelda… ja kui delfi kanad juba vaikivad, siis nii on :)

Ühte nimekasse kodutehnikat ja -elektroonikat müüvasse kaupluseketti kirjutasin ja sain viisaka vastuse, kus oli sõnasõnalt öeldud, et neil ei ole võimalik taolist toodet tellida. Kui ma siis vastusele vastu kirjutasin, et mõistan neid, samas siiski lihtsalt sooviksin teada, miks praegusel kapitalismiajastul, kui kõik ihkavad teistele midagi müüa, ei ole neil võimalik mind huvitavat toodet tellida – siis ma enam vastust ei saanudki. Ilmselt läheb neil ilma minutagi hästi ja seda tõdeda on praegusel pupuajal ju suisa rõõm. 😈

Aga väljamaa foorumites jagatakse positiivset suhtumist, niisiis mul on riistapuu praeguseks tellitud amazon.de-st (ei mingit muret sellega, et pistikusüsteem ei sobi, mis oleks UK-st tellitud riista puhul olnud esimene probleem) ja peaks lähipäevil kohale jõudma. Praegu oli soodukas ka. Ma pean tunnistama, et triikimine kuulub mu vähimarmastatud kodutööde hulka ja triikimispressist loodan abi ja leevendust ses osas – mõistagi mitte imerohtu kõigi hädade vastu, triikraud jääb majapidamisse loomulikult alles :). Ja siis võin lahkesti juba ise kogemusi jagada.

#314100 Reply
    Guest

Palun Zookoll jaga kogemusi triikraudadest ja -laudadest. Minu triikimislaud viskas kargu alt ja peaks uue soetama, aga pole hetkel aega ei teoorias ega praktikas kogu teemat hõlmava uurimistööga tegeleda. Samuti pole rahul triikrauaga- On üks kunagi HobbyHall´ist ostetud päris kallis Moulinex, millel ka nn juhtmeta võimalus.
    Oleks kena kui keegi otsa kätte annab moda jälgida.
    Samuti jään triikimispressi kohta muljeid ootama. Minugi puhul on triikimine meeldivate tööde nimekirjas tagantpoolt esimene.

#314101 Reply
    Member

No seda uurimistööd olen siin hiljuti teinud ja oskan ütelda järgmist:

Triikimislaud:
    1 hästi mugav on, kui triikimislaual endal on pikendusjuhe küljes ja pistikupesa ka.
    2 mõtle läbi, kuhu triikraua käest paned. See koht ei tohi triikraua talda kraapida ja peab usaldusväärne olema. Kui Sul on aurugeneraatoriga triikraud (need kallimat sorti nn triikimissüsteemid eraldi veepaagiga), siis mõtle läbi, kuidas see triikimislaua juurde paigutada nii, et mugav oleks. Kuuldavasti on ka selliseid triikimislaudu, millel selle jaoks spetsiaalne koht.
    3. mida laiem on triikimislaud, seda mugavam – seda vähem on vaja laiemat eset edasi tõsta ja seda suuremad esemed mahuvad selle peale nii, et saab triikida ühes tükis, vahepeal eset edasi tõstmata.
    4. varrukalaud on minu jaoks tarbetu nökats, selle olemasolu pole tähtis.
    5. kui triikimislaua katte alla pehmenduskorra peale foolium panna, siis kuumeneb see triikimisel ja peegeldab osa soojust tagasi, jonnakad kortsud lähevad kergemini sirgeks ja aurust läheb ka enamus sinna, kuhu ta mõeldud on – triigitavasse esemesse.

Kallid imevad või puhuvad triikimislauad – seesugust proovinud ei ole ja koduseks tarvitamiseks kipuvad need minu talutavast hinnapiirist oluliselt kõrgemal asuma ka.

Triikraud – mulle on käe järgi suurem ja raskem. Ära pidanud mitu aurutriikrauda (mul on kare vesi ja viimase raua passis oli otsesõnu kirjas, et dest vett kasutada EI TOHI), otsustasin proovida aurugeneraatoriga varianti ja lasin selle kinkida endale :) – mulle meeldib. Ainuke asi, mida tähele panna, on see, et aurutoru läheb üpris kuumaks ja kui näiteks vastu jalga käib triikides, siis see natuke segab (no päris ei põleta, aga tunda on). Aga kui ei ole just väga väle ja virk triikija, ja mina EI OLE seda mitte, siis juhtub pahatihti, et triikimistvajav kraam on kusagil nutsus oma aega oodanud ja siis on korralik aur üks hindamatu abimees. Triikraua tallamaterjalidel ma erilist vahet ei ole täheldanud, see triikimistulemust ega -kiirust ei mõjuta.

#314102 Reply
    Sutsuke
    Member

Foorumis on olemas ka teema Triikrauad. Ehk on abiks.

#314103 Reply
    Member

Aitäh, lugesin ka selle läbi.

Aga täna hommikul sain postkontorist hea sõnumi, minu pakikene kohal.
    Nüüd siis ilutseb tema mul laua peal ja juba pool tundi triikimist, õigemini pressimist seljataga ja esimesed kogemused olemas. :)

Riistapuul on kaasas arvuti või printeri voolujuhtmele sarnane standardjuhe ja tagaküljel kolmekandiline pistik, kuhu see juhe käib. Ja minu esimeseks ehmatuseks oli kastis kaasa pandud juhtmel teises otsas ikkagi Suurbritannia standardi kohane kolmeharuline pistik. Õnneks on elamises igasugu arvutikraamist jäänud juhtmeid, millest üks saigi kasutusele võetud ja sobis igati.

Seade ise saabub kokkupandult, vaja ainult käepide ja juhe ühendada. Veepaaki mahub ca 0,5 liitrit.

Kuumenevad mõlemad pooled, alumine polsterdatud pool vähem ja ülemine pool rohkem. Temperatuuri seadmine käib keeratavast nupust ja “mummude” skaalal. Auru annab alumisest pinnast.

Kasutada on üpris mõnus ja see käib suhteliselt muuseas. Paned riide pressi vahele, vajutad kinni ja vaatad telekat :) Triikida saab ka suuri esemeid, kaasasolev dvd õpetab nippe, kuidas seda teha.

Triikrauda täielikult ei asenda, aga igapäevase pesutriikimise teeb tüki kiiremaks ja ohutumaks – suletud press ei kõrveta ja ka avatud pressi puhul on suhteliselt keeruline teha liigutust, et vastu tulist pinda puutuda..

Need olid siis esmamuljed. Lisaküsimustele vastan meeleldi (kui triikimise vahelt aega saan :))

#314104 Reply
    Guest

Mina ostsin oma fotoka kolmeotsalisele akulaadijale ümmarguse adapteri Järve Selveri mingist elektroonika vidinate poest. 4 aastat tagasi maksis 90 eeku. Valida oli ümmarguste ja kandiliste vahel.

#314105 Reply
    Guest

Aitäh Zookoll operatiivse info eest. Ajasid isu peale. 😆
    Ootan edasisi muljeid.
    No triikimislauda ikka ka vaja, aga selle jaoks ei jagu praegu mõttemahtu. 8)

#314106 Reply
    Member

Mitte isu ajamiseks, aga… oluliselt mugavam on. Näiteks venivad asjad laotad pressile õigesse vormi ja siis vajutad. Väikesi, keerulisi asju saab triikida kas pressi kitsamal otsal või siis teatud nippidega ja juurdekuuluva abipadjakese abil – nipid näha kaasasolevalt dvd-lt. Mõnus on triikida suuri asju, tekikotte ja linu, mugav pressida nt volditud esemeid – sätid voldid pressile paika ja siis vajutad. Saab aurutada villaseid esemeid – on võimalus ainult auru anda, pressi mitte kinni vajutades.

Triikraud jääb nüüdsest õmblemise abivahendiks ja mõneks spetsiaalseks otstarbeks.

#314107 Reply
    VintajRose
    Member

Ohoo, mis põnev riistapuu! Ma samuti triikimist ei fänna ja olen mõelnud, et kuidas oma elu selles vallas kergemaks teha. Siiamaani olen unistanud triikimisfunktsiooniga pesukuivatist. Aga see aparaat tundub vahva. Eriti meeldib see kokkulapatud voodiriiete triikimise võimalus.
    Imelik tõesti, et seda Eestisse ei tooda.

#314108 Reply
    Member

amazon.de ja Google Translate on abiks. Märksõna otsingu jaoks “bügelpresse”. Ja mõistagi aitan, kui vaja.

#314109 Reply
    Member

selle pressi puhul peab ainult enne mõtlema, kuidas kodus ruumiga on. triikimislaua paned kokku ja eest ära ning triikraua ka, aga press on paras tükk, mida riiulisse ega kappi naljalt ei pista. endal töökojas laiutab laua peal, aga ainult kodustes tingimustes tarbimiseks ei pea vajalikuks

#314110 Reply
    Member

kusagil väljamaa hotellis nägin sellist asja seina külge kinnitatuna.

#314111 Reply
    Member

Kindlasti ei ole ma arvamusel, et nüüdsest peaks seesugune riist olema igas kodus. Kes triikrauda eelistab, on ometigi vaba oma valikuis. Mis suurusesse puutub, siis riidekapi põhja, voodi alla jne võib teda surada, kaalub see samapalju kui mu vana triikimislaud kaalus, kui mitte vähemgi. Teda saab kanda ja hoiustada ka küljetsi. See, mis laua peal laiutab, on ehk tööstuslik variant. Ei ole need sakslaste või inglaste kodud tõenäoliselt nii palju suuremad ühti. Seinale kinnitamiseks sel mudelil kohta pole ja mõeldes, kuidas press lahti käib, ei saakski. Püksiviikimispressi olen ka ise seina peal näinud hotellis, aga see käib veidi teisiti lahti.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
Reply To: triikimispress – kogemusi ja soovitusi
Your information: