Teeme sokke-kindaid Narva-Jõesuu lastekodule!

Homepage Forums – ISETEGIJA – Heategevus Teeme sokke-kindaid Narva-Jõesuu lastekodule!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 169 total)
  • Autor
    Postitused
  • #232337 Reply
    Member

Lähen nädalavahetusel oma sokke “modelllidele” jalga proovima, siis saan teada, kui suurtele nad sobivad.
    Aga mult on siis hetkel kolm ilmselgelt poisitunnustega sokipaari ja kaks ilmsete tüdrukusobivustega paari, vanusele nii umbes (ma arvan) 7 aastat pluss-miinus. Aga annan kindlasti teada.
    Kindad on umbes neljasele-viiesele tüdrukule (kuna punase-kollasekirjud koos mingi sädeleva komponendiga)

Emmed, kellel on kodus samavanad lapsed võiksid lastetutele teada anda sentimeetrites, kui pikk on ühe x vanuses lapsekese jalalaba. Jube loll küsimus küll, ma saan aru. Aga kui ikka lapsi ei ole, siis ei tea. 😳

#232338 Reply
    Member

see jala suurus on väga suhteline. isegi sellega siin hädas oldud. minu tütar on näiteks väga väiksejalaline, teised temavanused kannavad 5 numbrit suuremaid kingi, sokke… kataloogides on häid tabeleid, kuid seal on numbri vastavus cm-le. vanuseliselt on laste jalad ikka väga erinevad. tuleb lihtsalt kuidagi umbes… 😳

#232339 Reply
    jaanika1
    Member

Ehk on sellest abi:
    Sokkide kudumisel võib abiks olla järgnev tabel
    Mis nubrile vastab jalg: näiteks minu 3-aastane tütar kannab jalanõusid nr. 26 ja 7-aastane poeg kannab jalatseid nr. 34.

#232340 Reply
    Member

Proovime siis umbes-täpselt, et ehk klapib. Kuigi lapsed on lastekodus suht liikuvad, st kolme-neljaseid tuleb juurde ja läheb ka ära, seega kellelegi meie näputöö igal juhul sobib. See on nüüd küll täitsa kindel!

#232341 Reply
    Member

@jaanika1 wrote:

Ehk on sellest abi:
    Sokkide kudumisel võib abiks olla järgnev tabel
    Mis nubrile vastab jalg: näiteks minu 3-aastane tütar kannab jalanõusid nr. 26 ja 7-aastane poeg kannab jalatseid nr. 34.

Sellest ma räägingi- minu kuuene plika kannab jalanõusid 26-27 :)

Miks ma selle suurusteteema üldse alustasin, et teeme küll umbes, aga et oleks ikka kõiki suurusi umbes,:) muidu võib juhtuda, et enamus teeb vaid papusid näiteks ja suuremaid sokke pole ühtegi, või on vaid suured ja pole pisikesi….

#232342 Reply
    jaanika1
    Member

No siin aitab see, et esimesed hakkavad kuduma umbes ja annavad oma sokisuurused teemaalgatajale teade, et siis cm, mitte umbes vanus ja algataja paneb need esimesse posti kirja ja siis need, kes alles alustavad kudumist, vaatavad, mis suuruseid veel pole kootud:) Ja nii võiks teha selles teises teemas ka 😉

#232343 Reply
    Member

ma seal eespool käisin välja sama mõtte, et paneks aga kirja, mis juba valmis ja mis veel puudu… :D Elva lapsi toetan ka, oleks vaid ööpäevas rohkem tunde…

#232344 Reply
    Member

Nupuke on imearmas :D Mina mõtlesin ka, et ehk jõuab Elva lapsi ka toetada 😉

#232345 Reply
    Essu memm
    Member

Siin http://www.isetegija.net/phpBB2/viewtopic.php?t=1236 on hea haldjas ritsik62. Kui keegi Narva-Jõesuu Lastekodust ka tuleks sellesse teemasse meid nõustama, siis oleks ju martaberta töö palju lihtsam.
    Mina lõikusin eile ühe kapis kaua seisnud kanga suvisteks pearättideks, vajavad veel kantimist. Elvakad ju soovisid suviseid peakatteid, ehk siis meie lapsed ka.
    See läheb nüüd sokkidest-kinnastest rohkemaks, aga tahaks ju kiiremini kuidagi kasulik olla 😉
    Valmis nüüd juba 4 sallkraed.

#232346 Reply
    Member

Lastekodu juhataja seisukoht on selline, et nad võtavad igasuguse abi suure tänuga vastu, aga küsima nad midagi konkreetselt ei hakka (no tagasihoidlikud inimesed ;)) Aga väga armsad ja soojad inimesed.

Seega on igasugune käsitööline abi vägagi teretulnud ja mul läheb iga kord süda soojaks, kui ma teie vastuseid loen, et mis jälle keegi on valmis saanud. Mitte iialgi poleks ma uskunud, et mu lihtsalt õhkuvisatud ideepojuke nii innukalt kinni püütakse ja mulle nii palju toetajaid tekib. SUUUUUUR tänu teile kõigile!

Niimoodi! Martaberta annab aru:
    roosad titepapud– 10 cm (ei tea, kas nii väikese jalaga last üldse olemaski on 🙄 )
    sokid( tokkide lõpujupid- väga kirjud)-13 cm
    rohelisekirjud sokid-19 cm
    samast lõngast veel ühed sokid-22,5 cm
    musta-valgekirjud sokid-21 cm
    eriti edevad roosakirjud sokid-21 cm
    sama edevad kollasekirjud sokid-22 cm
    väga lihtsad kindad, soonikust kahanduse tipuni– 14 cm

Proovisin pilte ka üles panna. Ehk õnnestus. Ma ei ole muidugi eriti kõva pildistaja
    http://nagi.ee/photos/martaberta/sets/194129/

Töökaaslased kutsuvad mind hellitlevalt Sokimaniakiks :D Aga ma jätkan, sest hetkel on küll hea hoog sees ja lõnga ka piisavalt varutud.

Unustasin enne lisada poesokid (ehedad sõdurisokid)
    poolvillased nr 25 (39-40) 2 paari
    villased nr 27 (41-42) – 2 paari
    tavalised mustad niidisokid nr 27 (41-42) – 2 paari
    Neid ma pildistama ei hakka :D

#232347 Reply
    Member

Lihtsalt niisama, kaastunde lunimiseks 😆 kirjutan, et minu 9 a poisi jalg on 39, mis veel edasi saab, kes talle sokke koob? Mul papsil on jalg 47, seega ma juba tean kui igav on suuri sokke kududa.
    Käsilolevad sokid tulevad poisile, on sellised rohelisekirjud. Eile alustasin juba teist, mul on peenikesed vardad seekord, ehk saab homme valmis. Edu meile kõigile kudumisel-heegeldamisel…

#232348 Reply
    Member

Mul isal ja vennal mõlemal jalanumber 47 😆 ja meie pere sokikuduja olen mina. Kohati on küll tunne, et nagu suusakotti kooks… Lumeinimestele/sooelanikele on sokke lahe kududa jah :D

#232349 Reply
    Member

Kui sokimuster on huvitav, siis pole vahet, kas jalanumber on 42 või 47, saan vahest vaevu, vaevu pidama… :) ühevärvilisega pisut tüütum…
    nädalavahetus sokilainel :) , teie seltsi kahjuks ei pääse… loodan näppudele valu anda, kuigi aed karjub reha ja labida järele 😳

#232350 Reply
    kikuliis
    Member

@martaberta wrote:

Kohati on küll tunne, et nagu suusakotti kooks…

smile_sik
    Eriti hästi öeldud! Ma ikka naersin kohe mõnusalt!

#232351 Reply
    Member

@Essu memm wrote:

Siin http://www.Isetegija.net/phpBB2/viewtopic.php?t=1236
    Valmis nüüd juba 4 sallkraed.

Ma käisin neid Essu memme blogis piilumas 😯 Niii ilusad!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 169 total)
Reply To: Teeme sokke-kindaid Narva-Jõesuu lastekodule!
Your information: