Teeme koos Mareliga nunovilti

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Viltimine ja vanutamine Teeme koos Mareliga nunovilti

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 111 total)
  • Autor
    Postitused
    Snowdrop
    Member

Väga kaunid kotid! 😯

Mareli
    Member

Tulemus on tõesti kaunis ja peen, tubli !!!

Guest

Väga kaunid kotid!

Aitäh, Snowdrop! :D

Tulemus on tõesti kaunis ja peen, tubli !!!

Tänud, Mareli! :D Sinu looming on mulle inspiratsiooniallikaks!! sunny

Guest

et natukenegi viltimise/vanutamise teemat elavdada, panen siia pildikese :D

veel pilte

suvi on üks väga mõnus aastaaeg märgviltimise jaoks…. värske õhu käes: päike paisab, linnud siristavad 😆 aga vihmase ilmaga on ju eriline luksus, niisutamise vaev jääb ära icj7

Mareli
    Member

Vaat, see juba on nunovilt !!!!! Väga ilusa faktuuriga, eks harjutamine teeb meistriks :D Värvid on ka hästi valitud-kärtsud, ja koti kuju meeldib mulle väga.See kott peaks nüüd küll teisigi eksperimenteerima innustama. Jõudu sulle, ootame uusi töid . :D

Member

Minu pitsi ja villaloori “nunotamine” lõppes täieliku läbikukkumisega – või noh, mul on nüüd ilus helesinine vilditükk , aga pits on ikka eraldi, paar üksikut villakarva oli vaid sealt läbi vanunud, kuigi rullisin nii, et hing paelaga kaelas.
    Päris ausalt öeldes, siis selline totaalne ebaõnnestumine rikkus tuju ja ei julge rohkem katsetada ka.
    Aga siin näidatud tööd on ikka imeilusad

Sunrise
    Member

Ma nüüd tahan jälle katsetada, vahepeal tegin emadepäevaks emadele poekotid, aga pole neid miskipärast blogisse riputanud ja ei saa näidata :) Valitud kangas ei olnud kõige parem, viltus küll kokku villaga, aga võinuks rohkem. Poes tundus väga parasjagu auklik, aga vist osutus liiga libedaks.

Tahtsin enne alustamist selle üle küsida, et selleks, et selline ilus krimpsus tulemus saada, näiteks selline, siis kas tuleks teha nii, et panen villa ainult ühele poole kangast (või siis mõlemale poole, aga samadesse kohtadesse) ja nii et kangast jääks siit-sealt välja ja sellest piisab?

Kas villaheie ka töötab või töötab loor ikkagi paremini?

Mareli
    Member

Pakun välja, et kui see pilt on eestpoolt, siis ongi pealepoole pandud roosat villaloori (heie sobib ka) ja see mustakirju on mingi efektlõng või villalooririba. Nagu pildi alt lugeda on kasutatud käsitsivärvitud siidisifooni ja kahtlustan, et see on juba ennem kortsuliselt asetatud.Kas allpool ka villa on, vaat ei tea.
    Igal juhul pind on huvitav ja jään ootama sinu varianti !!!!

Sunrise
    Member

Ooh, ma panin liiga vähe loori, vahepeal panin riide teisele poole juurde, muidu ei oleks vist üldse midagi välja tulnud. Loor on hakanud vaikselt (lapse toimetuste tagajärjel) isekeskis kottides viltuma ka, ma ei tea, kui palju see mõjutas. Heie ei viltunud igaltpoolt riide külge ja aukudega, kuid veniv riie, ei tööta ikkagi ka päris hästi.

Ehk et ma asun nüüd katsetuse nr 2 juurde ja proovin eeltoodud vead kõik parandada.

Välimusel pole ju viga, aga kui mõelda, et see võiks kotikaanele kaunistuseks sobida, siis peaks ta ikka kinni mis kinni olema kõik.

Aitäh, Mareli, potentsiaalsete töövõtete kirjeldamise eest, ma proovin neid ka. Riiet mul ju on ;)

Pilt siin: http://p2ikset6us.files.wordpress.com/2008/11/k2sit992.jpg?w=427&h=640 (täna ei õnnestu jälle kuidagi url’i lisamine, ei tea, mida valesti teen)

Mareli
    Member

Pildi peal pole tulemusel viga, ei paista ju välja, et oleks väga lahti jäänud. Aga heie pane villa peale, lihtsalt heie kangale ei taha jah külge jääda, sest ta on juba veits siledaks-tihedaks tehtud (ennem lõngaks saamist).Sellepoolest villaloor on parem, tal rohkem lahtisi kiude, mis kangast läbi lähevad.

Sunrise
    Member

Nii, vol 2 on tsipa parem. Muutusi tegin kangaga (enne oli veniv ja auklik, nüüd midagi shifooni-taolist), villa panin rohkem, lisasin kaks riidetükk, mille enne niidiga kokku krookisin ja millele krookimise ajal lõnga peale kinnitasin. Ja ühe shifoontüüpi paela lisasin ka (see oli enne juuksekumm).

Ka teine tulemus on veel kaugel sellest pildist, mis mul n.ö ideaaliks siin silme ees. Ma vist panen ikka liiga vähe villa… Ei tea, kas eelviltimine aitaks kuidagi? Praegu on see vill seal ikkagi kuidagi pilla-palla ja ääred ebakorrapärased…

Rääkimata muidugi töövõtetest, mille hulka seda õiget rullimist mahtus jälle väga vähe 😳 Ikka kuidagi lõpeb asi mullikile peal või käte vahel hõõrumisega. Kui palju see üldse tulemust võib mõjutada ja millises suunas? 🙄

Mõlemad tulemused on siin postituses nähtavad :)

Mareli
    Member

Jaa…… soovitan sul proovida nii….pane villa ka alla ja mitte väga õhukse kihina, vaid ikka 1 cm jagu. Siis võid proovida veel nii, et kui oled villad kuivalt riidele peale ladunud, õmble ehk tepi see kõik läbi, puuvillase niidiga, see ei viltu kinni ja saad selle peale kuivamist välja tõmmata (villane niit-lõng viltub ju kinni).
    Ennem eelvilti teha pole minu arust mõtet, sest siis on villakiud juba omavahel kinni ja pole enam midagi riidest läbi minna. Aga sa võid proovida osta Pilvelammastest eelvilti, see on tõeliselt hea materjal, ei maksa palju, saad koju tellida ja selle peale saad panna kanga, millele omakorda veel kaunistusi ja siis viltub kindlasti ilus asi kokku (olen ise näinud !!!! :D ). Jõudu !!

Guest

mulle see paistab rohkem eelvilti moodi, ilmselt sai vähe vanutatud, sa proovi seda sama tüki veel korra seebiveega mudida/loopida, siis tulemus on sinu eesmärgi lähedane :D
    aga Mareli soovitus on õige – villa võiks alla ka panna!
    näteks siin on 3 õhukest meriinovilla kihti, peale panin riidetüki ja veel kohati veidi villa

Tahtsin enne alustamist selle üle küsida, et selleks, et selline ilus krimpsus tulemus saada

paistab, et tegemist on naturaalšifooniga, mis viltub villaga ülihästi, pakun, et villa on ainult ühel pool nagu siin, ainult on palju rohkem vanutatud, ikka väga korralikult! :D mida rohkem vanutad, seda rohkem vilt läheb kokku ning seda ilusam-krimsus tulemus on :)

Sunrise
    Member

Panin nüüd alla ka ja tulemus sai selline, nagu soov oli :) Aitäh-aitäh heade nõuannete eest, nii võib veel minustki asja saada ;)

Kolmas katsetus on nähtav siin.

Tuu-Tuu
    Member

Proovisin ka nunoviltimise ära. Täitsa mõnus tegevus, võib teine kordki ette võtta. :)
    Ühe tüki tegin sinise villa ja siidkangaga ning teise rohelise villa ja linase kangaga.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 111 total)
  • The topic ‘Teeme koos Mareliga nunovilti’ is closed to new replies.