Teeme koos Mareliga nunovilti

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Viltimine ja vanutamine Teeme koos Mareliga nunovilti

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 111 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Mina ikka proovin ja proovin ja midagi ei tule, mina ei tea mis valesti on.
    Proovisin siis siidisalli toorikule ja siis oli kodus üks marlmoodi riidest sall, millele üritasin rõngaid peale teha, ja no mina ei tea, midagi külge ei jää
    :(

Member

😳 Häbilugu, minu pooleliolev sall ikka karbis ootamas. Ei tea mis teha, kuidagi ei hakka villaloor ja heie siidisalli toorikule külge.Igasugune isu kadus ära selle peale…
    Panen vist ikka pildi ka üles kui koju jõuan, tõendusmaterjalina. Küllap see “sallimõte”läheb nüüd jällegit -jällegit pesumasinasse, sest mis kinni ei jää ..see peab ju ükskord ikka kinni jääma :D

Mareli
    Member

Võid proovida käsitsi viltimist. Pane veidi uut heiet-villaloori juurde ja kanga sisse ja kuum seebivesi ja rulli veits aega ennem masinasse panekut käsitsi, ehk siis jääb paremini kinni. Muidu masin lihtsalt tuimalt loobib su salli mõttetult ringi. Aga käsitsi saab loori veidi juba riidesse vanutada, siis masin teeb ülejäänud töö.

Silpsolps
    Member

Hakkasin ka nunovilti proovima ja vot enam aru ei saa, et kumb pool see siis lõpuks pealmiseks pooleks jääb, kas kangaga pool? Või võib mõlemat pidi teha. Proovisin ühe pitsitükiga. Pole vist see nunotamine minu rida! 😆 Pool õhtut siin rullitud ja klopitud, aga tulemus kesine. Panen mõned pildid siia, ehk targemad kommenteerivad! 😉
    Vill peal
    Kangas peal
    Lähedalt villaga pool
    Lähedalt kangaga pool

Mareli
    Member

Väga kenad tulemused, milles küsimus??? Pealmine pool peaks olema ikka kangaga pool, muidu ei paista ju kangast eriti üldse välja.

Silpsolps
    Member

Küsimus oligi selles, et mõned näitavad just seda villaga poolt pealmiseks pooleks. Aga ma nühkisin veel veidi seda kangajuppi ja päris huvitav reljeefne tulemus sai lõpuks!

Guest

no nii, minu esimene nuno sai valmis! :D tulemus on pehmelt öeldes väga kesine 🙄 ja paras mulle, sest ettevalmistused jätsin tegemata(loe: sobivat riiet majas polnud).
    Täna hommikul oli tunne nagu oleks puuga pähe saanud, mõtlesin, et täna ongi minu esimese nuno päev! :D mässasin villaga lõunani ( tegin ka Linca laeka(toriku) valmis).
    Kasutasin suvalist kangajuppi(oh häbi mulle, sest ma ju aimasin, et see eriti ei sobi 🙄 ) ja novita villaloori, mida paar nädalat tagasi ostsin Karnaluksist – see tundus ka ei ole kõige parem valik, sest ta on väga jämedakoeline(loodan, et see sõna on õige), selline hästi kare, sobib vist nõelviltimiseks rohkem.
    Lõppkokkuvõtteks jäin ma tulemusega ikkagi rahule, sest täna juhtus mu esimene, kauaoodatud kokkupuude villaga, ja ma nautisin seda protsessi otsast lõpuni, see oli üks väga mõnus tegevus! loveshower Kindlasti ei jää see viimaseks 😆
    Tänan teid kõiki inspiratsiooni eest, eraldi tänud sulle, Mareli! :D Sul on fantastilised tööd, ma külastan su blogit regulaarselt! :D

ning lõpuks mu “vastsündinu”

teiselt poolt

Mareli
    Member

Nooo… esimene katsetus on tehtud !!
    Nüüd hakka õiget kangast otsima :D , see tundub sul puuvillane olevat, aga vaata ikka siidi poole, või vali mõni augulisem kangas. Võib ka kardinatüll või mõni sarnane olla. Muidu oled kõik õigesti teinud, pildi järgi tundub, et sul ikka midagi on ju kokkuviltunud. Jõudu edaspidiseks !!

Guest

Aitäh!! :)

on jah puuvillane! ime, et üldse miski kokku viltus icj7

laupäevaks on kindel plaan tehtud – lähen siidiotsingule! :D

Guest

ma siin katsetasin jälle ja sain sellise asjakese valmis :? jummala sakilise äärega! :D

kasutasin meriinovilla ja naturaalset siidi, ei olnud ühes tükis( ei raatsinud oma ilusaid varusid juppitada, hoian “suurte tegude” jaoks) käiku läks mehe vana lips! icj7

rohkem pilte saab vaadata siit

Mareli
    Member

:D Mehe vana lips !!! Hea nali, sa võta järgmine kord ikka kasutusel olev lips. Ta oleks kindalsti “tegija” sellise uhke lipsuga, sest tulemus on sul ju huvitav. Tundub piltide järgi, et viltus ilusti kokku ka.

Guest

minu uus katsetus, sallitegu sai ette võetud ja üllatus-üllatus….ei läinudki aia taha! :D

rohkem pilte siin

Mareli
    Member

Tulemus on väga kena, vill korralikult kinniviltunud . Tubli!!

Guest

Aitäh, Mareli! i87y püüan olla hoolas õpilane! :D

Guest

Ma siin katsetasin jälle… käekotidega :D sain isegi midagi valmis j88j

esimene käekott

rohkem pilte siin

ja teine

veel pilte

mõlemad kotid on käsitsi vilditud f88

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 111 total)
  • The topic ‘Teeme koos Mareliga nunovilti’ is closed to new replies.