Teeme koos Mareliga nunovilti

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Viltimine ja vanutamine Teeme koos Mareliga nunovilti

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 111 total)
  • Autor
    Postitused
    Sunrise
    Member

Veel üks asi. Ma leidsin youtube’ist video nunoviltimise kohta. Vaatasin seda nüüd uuesti ja seal ta rullib ainult 200 korda kokku. Äkki see ikka sõltub sellest materjalist, mis valitakse ja iga materjaliga ei pea 4×800 korda rullima?

Panen lingi siia ka, Mareli äketse kommenteerid palun :)

http://www.youtube.com/watch?v=wBtpamYG0Lo

Ta teeb igatahes hästi vahvasti, mitme kihi riidega ja kile veel ka vahele. Kangas, mida ta kasutab, on shifoon, i.k ütleb silk-chifon.

Sunrise
    Member

Mh, natuke grafomaani tunne tuleb, aga inimesed liiguvad siin teemas vist harva ;)

Igatahes, ma pidin ikka siinnähtu ja siitloetu peale ka selle asja ära katsetama. Tulemus tuli selline :) Pikemat juttu saab ka siit lugeda http://p2ikset6us.wordpress.com/

Aga varasematest postitustest:
    – tegin ka vahepeal jalgadega ;)
    – viltisin vahepeal ka lihtsalt kätega ja ei rullinud rohkem kui 4-500 korda 😳 Ja ega ma ausalt-öeldes 300 ja 500 korra järel erilist vahet ei näinud. Vahet nägin pärast loopimistiiru ;)
    – ja igast neljast küljest ma seda ka ei teinud 😳

Mareli
    Member

@Triine wrote:

mulgi on üks tükike ära proovitud, aga mina rullisin nii, et panin rulli põrandale ja õõtsusin siis ise edas-tagasi. Positiivne oli see, et käed ei väsinud ära ja trenni sai kah tehtud. Proovitöö: miinus see, et tehtud marlile, ei olnud lihtsalt muud alusmaterjali, aga ettekujutus olemas, kuidas asi toimib

Väga ilus tulemus. Ja marli peale ongi õige teha, eriti alguses, sest marlil on suured augud ja kerge nendest villakiude läbi vanutada.

Mareli
    Member

@Sunrise wrote:

Veel üks asi. Ma leidsin youtube’ist video nunoviltimise kohta. Vaatasin seda nüüd uuesti ja seal ta rullib ainult 200 korda kokku. Äkki see ikka sõltub sellest materjalist, mis valitakse ja iga materjaliga ei pea 4×800 korda rullima?

Ja kõik on õige, ega pea muidugi 200 korda rullima, see 800 korda oli mu kirjanduslik liialdus 😳
    Tegelikult on nii, et rullida on vaja nii kaua, kuni vill on kanga küljes kinni, kui keegi suudab seda kümne rullimiskorraga teha on SUPER. Aga tavaliselt läheb ikka rohkem aega.
    Aga sinu proovitöö on ju väga kena, kõik korralikult kokkuviltunud. Tubli !!! :D

Sunrise
    Member

Ih, ma võtsin asja ikka väga tõsiselt, aga ega 300 ja 500 korra järel vahet enam ei tekkinud, eriti kuna ma vahepeal mängisin laiska ja hõõrusin nagu mesimampski, mööda mullikilet :D

Aga aitäh kiitmast, see annab eriti palju tahtmist edasi toimetada ja katsetada 🙄

Member

Minult ka tänusõnad, annab indu edasi pusida!

avalaid
    Member

Mul´ tegelikult küsimus…et nägin Mardilaadal 😈 selliseid imepehmeid nunosalle…Motiivide korrektsus ja salli pehmus annab oletada, et väga suurt jõudu pole kasutatud…Kas on keegi sinasõber sellise tegemisega??? või on tegemist ametisaladusega???
    :?:

Sunrise
    Member

Katsetasin täna sellist varianti, et panin riidetüki poroloonile, nõelviltisin sinna villaloori külge ja alles siis panin seebivett ja rullisin-hõõrusin-loopisin. Läks krimpsu küll, aga kuna ma ei pannud loori väga ühtlaselt, siis kohati on see krimps kena, aga samas teises kohas on liiga palju selleks ruumi või on õrna riide kohta liiga paks ja raske vildikiht.

Igatahes ma veendusin, et nii saab ka ja nii ei sõida villaloorikihid rullimise ajal teise kohta, eriti kui vähe panna :)

Member

Minu esimene nunovildi katsetus on siin:

Tegin sifoonsalli tooriku peale, kasutasin meriino villa. Kogu töö tegin käsitsi. Kui alul oli salli pikkus 1.8 m, siis lõpuks oli pikkus 1.25 m.

Member

@avalaid wrote:

Mul´ tegelikult küsimus…et nägin Mardilaadal 😈 selliseid imepehmeid nunosalle…Motiivide korrektsus ja salli pehmus annab oletada, et väga suurt jõudu pole kasutatud…Kas on keegi sinasõber sellise tegemisega??? või on tegemist ametisaladusega???
    :?:

Imetlesin ka neid salle seal. Ja nunotasin pongee siidi, meriino-eelvildi ja -villa käsitsi, üle 500 keerutamise kokku ei teinud ja vanus kenasti kinni ning on samas ka imepehme. Siid on ühtlaselt, mitte väga kortsus-krimpsus. Ma arvan, et ega vist seal eriti muud saladust ei olegi kui kvaliteetne algmaterjal.

Mareli
    Member

Betty… !!!!! Väga ilus katsetus, kenad toonid ja ilusti tundub olevat kokkuviltunud ka.

Guest

Ei tea kas oleks liiga hilja teiega, nunoviltijatega liituda …

Päikest!

LaanteLaps
    Member

Parem hilja kui mitte kunagi ;)

Guest

:)

Eile sain valmis oma esimest “pääsukese” st märgvilditud salli.
    Proovisin teha seda viltpits tehnikas … tulemus ei olnud päris selline nagu vaimusilmas ette kujutasin, aga esimese korra kohta vast ok.
    Kui fotoka aku laetud saab, siis teen pildi ka.

Järgmiseks oligi plaanis katsetada nunotehnikat ja karpide viltimist, ei teagi kumba enne teha … siin on nii ilusaid nunotehnikas asjad teil valminud, et ajas isu peale ka kohe tegema hakata :P

LaanteLaps
    Member

Mõlemad korraga. Maššinasse :)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 111 total)
  • The topic ‘Teeme koos Mareliga nunovilti’ is closed to new replies.