Teeme koos Mareliga nunovilti

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Viltimine ja vanutamine Teeme koos Mareliga nunovilti

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 111 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Põnev teema! Kahjuks ise saaksin asja katsetada alles suvel. Korter nii väike, ei kujuta hästi ette kuidas ma seal selle kõigega mässan. Suvel õues oleks hoopis teine tera…

Mareli
    Member

@Anks wrote:

Põnev teema! Kahjuks ise saaksin asja katsetada alles suvel. Korter nii väike, ei kujuta hästi ette kuidas ma seal selle kõigega mässan. Suvel õues oleks hoopis teine tera…

Mina teen kõiki vilditöid kodus diivanil teleka ees 😆 Ega neid pole ju vaja veega üleujutada, aitab kui vill on niiske.

Rees
    Member

@Mareli wrote:

Mina teen kõiki vilditöid kodus diivanil teleka ees 😆 Ega neid pole ju vaja veega üleujutada, aitab kui vill on niiske.

Tegelt ka? Proffide värk! 😉 🙄 😆
    Ma olen korra köögis proovinud, edaspidi eelistasin ikka vannitoas asju ajada. Millegipärast on tunne, et kui korralikult läbi ei niisuta kuuma veega, siis ei “mätsi” nii hästi kokku.

Mareli
    Member

@Rees wrote:

Tegelt ka? Proffide värk! 😉 🙄 😆
    Ma olen korra köögis proovinud, edaspidi eelistasin ikka vannitoas asju ajada. Millegipärast on tunne, et kui korralikult läbi ei niisuta kuuma veega, siis ei “mätsi” nii hästi kokku.

Tegelt ka !!!!!
    Villa tuleb keeva veega niisutada, siis rullida või kätega siluda-hõõruda-mudida ja siis jälle natuke vett lisada.Ega ju nii ei saa, et valad kohe veega üle.Ikka vett ja rullimist, jälle vett ja rullimist jne…. nii niiskub vill aegamööda ja kui kardad laua pärast, pane kile alla–mullikile või prügikott (see lahtilõigatuna on ju hästi suur ).

Proovi järgi 😆 …jõudu !!!!

Member

mina vaatasin Mareli pilte, kuidas ta diivanilaua peal rullis, ja mõtlesin et seekord teen ka laua peal, muidu olen viltinud lausa vannis istudes :)
    ma nimelt olen ka siiani ikka pidanud väga tähtsaks, et seda vett ikka palju saaks, nii et kohe voolab äärtest igalt poolt…
    nädalavahetusel proovin siis vähesema veega

Rees
    Member

Ähh, see´p see on, kui oled isehakanud viltija 😳 😳 😳 … Mina olin ka aru saanud, et kohe esimese kastmisega peab vildipalakas põhjalikult märjaks saama. Nüüd järgmise tegemisega proovin teisiti. Aitäh nõu eest!

Member

Ma tegn ka eile ja tüki tänasestki. Alustasin toas, laotasin diivani peale tüki vana veneaegset pleegitamata hõredavõitu puuvillast riiet ja hakkasin villaloori ja muud seesugust peale laduma. JAMA, teinekord ma riiet enam kõige alla ei pane, muretsen piisavalt suure mullikile ja laotan villakraami sellele ning riide panen kõige peale.
    Seejärel transportisin kogu kupatuse duširuumi põrandale ikka samapidi ja muidugi nägin seebiveega niisutamisega kurja vaeva. Mingist pisut niisutamisest ei saanud niimoodi muidugi juttugi olla, kõik alguses hoolega paikasätitu ei võtnud düldse vett sisse ja vajutades tahtis käte külge kinni jääda. Lõpuks ujutasin ikka täiega ja sain asja kuidagimoodi märjaks.
    Siis kolisin jälle oma kupatuse ümber, seekord juba otse mõnusalt jahenemahakkavale saunalavale. See oli üks väga õige otsus. Seal rullides ja nühkides vajus üleliigne vesi välja ja villakiud hakkasid kenasti läbi riide trügima.

Tundus, et rullimisega edeneb asi pisut aeglaselt. Kuna mul eriti suur tükk ei olnud ja asi hakkas juba mingil määral koos püsima, siis panin ta lihtsalt lavale villad allapoole ja võtsin mullikile nutsaku lihtviisiliselt pihku ning hakkasin sellega kanga pealt nühkima. Ja kujutage ette – sel meetodil polnud väga viga. Varsti oligi riie nagu vanapagana vanaisa karvane kõht! (Ainuke viga oli see, et va vill tundus aurustuvat – kogu saun ja mina ise ka üle kere olime sellega koos. Aga kui mul järgmine kord suur mullikile all on, siis vast seda enam ei juhtu.) Suuremat asja muidugi ei jõua niimoodi nühkida ja rullimine oleks efektiivsem.
    Lõpuks loputasin külma-kuumaga ja klohmisin teist veel duširuumis.

Pilti saan teatud põhjusel praegu ainule pahupoolest näidata:
    http://www.pildid.ee/albums/userpics/22328/27jaan2008_009.jpg

Mareli
    Member

Oohhhoooo….!!!!!Tubli.Tulemus pildil on ju suurepärane.Täpselt nagu vaja.
    Kui sa nüüd järgmine koed villa laotama hakkad, siis soovitan sellist järjekorda.
    Alt alates´:
    Laud
    sellel suur voodilina
    siis tüll

ja nüüd see mida viltima hakkad:

villaloori kihid (risti suunaliselt)
    ja kõige peale see kangas, mida tahad kinni viltida

nüüd pane viltimis asjandusele peale marli ja kõige lõpuks tõsta see suur voodilina teine pool ka veel kõige otsa.
    Kui nüüd niisutama-viltima-rullima hakkad, siis ei jää vill su käte külge, sest marli on ka vahel.
    NB !!! Vahepeal muidugi vaata, et sul marli töö külge ei jääks :) Muidu on jälle jama majas. :(

Jõudu !!!!

Lisan siia soomlanna Marja Aaltonen siidile vanutatud salli.Lihtsalt kauniks näiteks.

Member

Nüüd meestevahetus läbi ja võin oma tööd ka teiselt poolt näidata:
    http://www.pildid.ee/albums/userpics/22328/27jaan2008_007.jpg

Mis tast saab, seda ma nüüd ei tea. Ise oleksin mesterahvale nahkseljaga ja -kantidega vesti teinud.

Mareli
    Member

@mesimamps wrote:

Nüüd meestevahetus läbi ja võin oma tööd ka teiselt poolt näidata:
    http://www.pildid.ee/albums/userpics/22328/27jaan2008_007.jpg

Mis tast saab, seda ma nüüd ei tea. Ise oleksin mesterahvale nahkseljaga ja -kantidega vesti teinud.

No super ilus pilt ja kenasti kokku vanunud.Kui mingi asja valmis õmbled, näita meile ka, kindlasti tuleb huvitav asi.:)

Member

Proovisin siidisalliga nii ja naapidi, natuke läks nihu, sest pambusmatt mida kasutasin oli värvitud ja andis mu lumivalgele sallile värvi :)
    aga natuke tuli välja
    sain ise mõned nipid sellest katsetusest seega usun, et kui nüüd uuesti teen siis saan ka päris ilusa asja ning panen pildi üles
    :)

LaanteLaps
    Member

Rees, Kiisuk, Tondinahk – aee!!! Kas saite miskit tehtud kah?

avalaid
    Member

Niiiii ilusad asjad…lööks ka häämeelega kampa (motivatsioon ammuse unistuse realiseerimiseks) kui just teema lõpetatud pole 🙄 …

Member

mulgi on üks tükike ära proovitud, aga mina rullisin nii, et panin rulli põrandale ja õõtsusin siis ise edas-tagasi. Positiivne oli see, et käed ei väsinud ära ja trenni sai kah tehtud. Proovitöö: miinus see, et tehtud marlile, ei olnud lihtsalt muud alusmaterjali, aga ettekujutus olemas, kuidas asi toimib

Sunrise
    Member

Oh, kui lahe :D Niiii ilusad tulemused ja jube tahtmine kohe teha midagi. Mul tegelt oli mõte, et äkki saaks kuidagi ühe vana õhukese suvise “mantlikese” ära moondada.

Aga ma saan aru, et otse mantlile ei saa midagi teha, sest auke selles kangas küll ei ole, see on üldse kergelt stretch. Nii et tuleb siis minna seda teed, et siid või tüll ja siis pärast lõigata mantli järgi tükid ja sinna külge õmmelda ehk siis mantel nagu katta. Kas olen õigel teel?

Ja siis veel küsimus sallidest. Kui võtta mõni vana kootud sall, siis kuidas saaks seda hästi nunoviltida, kui ta on ju nii pikk ja kitsas, et ühtpidi ei mahu ka kõige pikemale harjavarrele ja teistpidi saab jälle ju jube paksult?

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 111 total)
  • The topic ‘Teeme koos Mareliga nunovilti’ is closed to new replies.