Teeme koos Mareliga nunovilti

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Viltimine ja vanutamine Teeme koos Mareliga nunovilti

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 111 total)
 • Autor
  Postitused
 • #3653
  Mareli
  Member

  LaanteLaps arvas, et voodihaigekodune , nagu ma olen, võiksin siin vedada veel mingit viltimisteemat.Mõtlesingi siis , et siin on juttu olnud nunoviltimisest, et teeks siis proovi.Pean kohe ütlema, et minu nunovildi kogemused on kasinad, olen korra kursustel viltinud ja ka ühe soome proua juures tunnis käinud, aga ega seda just palju pole 🙄 .Kuid loodan teie mõistvat suhtumist ja oskajamate inimeste häid õpetusi.

  Siia avame usinviltijate nimekirja:
  1.MARELI :)
  2.REES :?:
  3.KIISUK :?:
  4.TONDINAHK :?:

  Proovisin täna teha mõned katsetused alguseks. Kuna ma olen hästi praktiline inimene, siis ma proovilappe tegema ei hakanud, vaid võtsin kätte kohe sellised tükid, millest saab edaspidi midagi valmis teha. Nunovildil on palju erinevaid võimalusi:alati on küll kasutusel kraasvill, kuid seda saab kokku panna siis kas siidi, villase kanga, kudumi või heegeldatud esemega.Võib ka võtta valmis rõivaeseme, näiteks pluusi-kleidi ja siis sellele veel villa lisades uusi põnevaid rõivaid disainida.

  Esimeseks proovisin teha nunovilti siidile. Kasutasin Vunderist ostetud siidikupongi ja asetasin sellele erinevaid siidikiude, meriinovilla, villaheiet ja hästi õrnalt ka villaloori tükikesi:

  Selle siidikupongi asetasin tülli vahele. Nüüd tegin keeva vee, milles lahustasin lasteseebi ja kuna tegu on õrna materjaliga , siis ma ainult pritsisin seda seebilahust harjakesega õrnalt siidi pinnale. Töö peab olema suhteliselt kuiv, et villakarvakesed saaksid siidist läbi minna.

  Rullimisel kasutan ma pulka, mis annab rullides jõudu juurde, et töö kiiremini vanuks.Mina kasutan tööriista poest ostetud harjavart, mis on pooleks saetud.

  Ja nüüd tuleb nunoviltimise juures kõige olulisem asi:KANNATLIKKUS Sest rullida tuleb seda tööd……800 korda ühest küljest, ….800 korda teisest ja nii iga nelja küljega. Palun väga vabandust, kui teile see liiga palju tundub, aga nii on õpetustes just kirjas 😆

  No, ega ma nüüd neid kordi küll ei lugenud, aga vaevaline oli see töö küll, vahepeal, et teiega ei juhtuks niimoodi
  on soovitav minna kööki võileibu tegema ja siis soovitavalt veel närvide rahustuseks metsa jalutuskäigule.

  No kui nüüd need tuhanded rullimised tehtud peaks pilt olema selline

  Ja tagantvaates selline:

  Aga ega need heideribad küll sinna siidi külge hästi jääda ei tahtnud. Seega tuli kogu kupatus veel puuvillase kanga sees pesumasinasse panna. Aga ka siis oli tulemus sama :m8hh:

  #158973
  Rees
  Member

  Oh sa juttas, Mareli, kust küll nii suur kannatlikkus leida? 😉 😉 Tegelikult ma olen mõnda aega plaaninud nuno ära proovida, aga mõtteks ta siiani on jäänud. Ma vist prooviks pitsi külge viltimist…

  Aga äkki saab nii haltuurakorras kiiremini kah? Näiteks pesumasinaga?

  #158974
  Mareli
  Member

  Väga õige Rees, saab küll pesumasinas, aga ma tahtsin olla tubli 😆 ja pealegi saab käsitsi tehtult ikka paremini lõpptulemust suunata.

  #158975
  Mareli
  Member

  Ja nüüd tuleb teine katsetus: Seekord sai tehtud padjakate.Selleks sai mingist kangast (kanga puhul on kõige olulisem, et selles oleksid augud sees. Sobib marli, tüll, siid, ja kõik võimalikud paksud ja õhukesed kangad, milles on võimalikult palju auke 😆 ) lõigatud välja lilled ja need koos muu kauni sodi-podi, ehk siis heide ja siidi ja teiste kiududega asetatud villaloorile

  Kogu töö jällegi tülli sisse, seebiveega märjaks (loe :niiskeks)
  keerata ümber pulga ja …….no mäletate isegi mitu korda seda nüüd oligi siis vaja rullida, ma kohe ei julge siin korrata seda 🙄
  Aga pole hullu, väiksemate kujunditega on loomulikult märksa lihtsam ja kindlasti leiate kodust mõne abilise ka, kellele samuti rullida meeldib

  Ausõna, ma luban, et kui olete korraliku augulise materjali valinus, siis õige pea näete isegi, et villakiud hakkavad läbi väljalõigatud kujundite tulema

  Nüüd kui olete piisavalt rullinud ja kogu töö seisab juba ühes tükis, siis tuleb veel üks oluline asi. Nimelt tuleb kogu viha, mis teil on selle töö vastu tekkinud (ikka sellest, et ega ta nii lihtsalt taha kokku jääda) nüüd välja elada.Selleks loputage töö ära, ikka nii, et kuuma vett ja siis veel jääkülma ja kuuma otsa.Väänake kuivaks ja nüüd läheb lahti…… tööd tuleb loopida võimalikult suure jõuga vastu maad, vanni, dussikabiinialust või kraanikaussi. Teete töö nutsakuks ning kahe tugeva Eesti naise käe jõuga viskate vastu maad ja nii ikka oma 20 korda järjest. Ja see kõik on ikka selleks, et villakiud veelgi tugevamalt teisest materjalist läbi tungiksid. 😉
  Ja ongi kaunis töö valmis !!!

  #158976
  Rees
  Member

  Nonii, ajad asja ikka järjest isuäratavamaks! Tubli tüdruk!

  Äkki saladuskatte all ütled, et milleks see loopimine ka hea on? Vaevalt, et ma viha endas tekitada suudan… Loopimine vist hea selleks, et kiud veel põhjalikumalt läbi tungiks, ve?

  #158977
  Mareli
  Member

  Ja ega kaks ilma kolmandata ei jää…..eks katsetamine teeb meistriks, seega kolmandaks tööks saab olema kott, millele on nunotehnikas vilditud üks roheline kangatükk.Seekord õmblesin ma selle riidetüki puuvillase !!!! lõngaga villaloori külge kinni. PS:ärge seda niiti kauaks sinna sisse jätke, muidu viltub nii kinni, et ei saagi enam kätte. Vill on tumeroheline ja hästi pildilt välja ei paista, aga kuna eelmisi tükke oli vaja ju tuhandeid kordi rullida, siis saabus vahepeal pimedus.

  Kuna seekordne kangas oli kenasti auguline, siis oli tulemus ka kõige kiiremini saavutatav

  ja jällegi peale loputamist siis see “viha väljavalamise ” koht

  Ning siin ilus lõpptulemus

  Ja egas siis midagi, jään teie katsetusi ja küsimusi ootama.Ning loodan, kes targem, see annab siin ka lahkesti hüva nõu.

  #158978
  Avatarkiisuk
  Member

  See esimene töö on küll super kena, tõesti ajab kohe tegemise isu peale…

  #158979
  LaanteLaps
  Member

  Ohsapoiss! Väga tubli oled!

  Kas keegi teeks meile nupukese ka!

  #158980
  AvatarTondinahk
  Member

  Kas hakkame pihta?! :tramp:

  #158981
  LaanteLaps
  Member

  Ikka – ikka!

  #158982
  Mareli
  Member

  No ma olen juba terve ÖÖ oodanud, et millal teie kauneid nunovilte näha saab…… icon_coquet

  Kes aga tahab osaleda, paneme nimed kirja ja siis muudkui tööle….

  #158983
  Rees
  Member

  Rees osaleb küll, aga tulemusega läheb pisut aega. Kiired asjad eest ära ja siis nühkima 😉 😉

  #158984
  Mercar
  Member  #158985
  Mareli
  Member

  Väga kenad, aitäh sulle Mercar !!!!!

  #158986
  Avatarkiisuk
  Member

  Mina osaleks ka, aga mul võtab ka aega, et kõik materjalid saada, eriti probleemseks võib osutuda sobiva pulga muretsemine.
  :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 111 total)
 • The topic ‘Teeme koos Mareliga nunovilti’ is closed to new replies.