Tartukate aastaplaan 2011

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Jõgevamaa * Tartumaa Tartukate aastaplaan 2011

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 231 total)
  • Autor
    Postitused
  • #291042 Reply

Ma tahan kaa suvist kokukat!:) Aga ajaga on jama…juuli esimesel nädalavahetusel Noorte Laulupeol…09 juulil pisikese sugulase ristsed…10.juulil emmel juubel…no ma ei tea…ehk teeks alustuseks kuupäeva uuringut…ahh?! 🙄

#291043 Reply
    tintsik
    Member

Mul kindlaid plaane juulis pole, seega nii 9-10 kui ka 16-17 oleks ok.
    Kas ka tööpäevad sobiks?

maireh arvas, et kui mujale minna pole, saame Ülenurmes ehk ka lõngavärvimisega tegelda (õues).

Ürask, kas Sul oleks ka mõni vahva piknikukoht olemas?

#291044 Reply
    Urask
    Member

Einoh Üraskimaa ju on 😉 aga äkki leiab mõne parema paiga.
    Heina mul seal ju on (kõigepealt rohite mu aiamaa puhtaks ja siis keedate selle kõik ära 😆 )aga keetmisvõimalustega on kehvalt, põle välipliiti. Muidugi pada on olemas, võib-olla õnnestuks hädapärast mingi kolmjalg orgunnida 🙄 .
    See nädalalõpp tähistan vanaks saamist, 9-ndal vabaduse kaotamist(pulma-aastapäev)nii et 10,16-17 istuks kuupäevadest, nädala sees sobiks vähekese etteteadmisega kõik päevad praegu.

#291045 Reply
    Guest

Ürask, kui suur sul see pada on? Võib ju alati kasutada kive toetuseks ja kaevata väike süvend maasse, kus oleks siis tuli paja all. 🙄

#291046 Reply
    Urask
    Member

Sel jutul on jumet.Pada ikka selline korralik ümara põhjaga malmpada.

#291047 Reply
    Guest

Ma tean vist inimest, kelle käest küsida kolmharki, see mõeldud siis muinasaegsetel väliüritustel söögipaja hoidmiseks mõeldud, kuid ma ei ole 100% kindel. Aga kui muidu ei saa, siis kuidagi ikka saab.

Kas paneme siis mingid plaanid paika? Kuupäevad st?

#291048 Reply
    Guest

Jälgin huviga teemaarendust, oleksin ka huviline. Kas väljas saaks veel midagi teha? Siidimaali? Batikat?

#291049 Reply
    Guest

Minule sobiks 17.juuli, varem kindlasti mitte.
    Lõnga saaks kaasa tuua varuga ja
    kasutamiseks saaks kaasa tuua ka ühe väikse malmpaja.
    Mõõtudelt see siis D=45cm, kõrguseks 25cm,
    sisse mahub 2 ja pool pange vett.
    Omal oleks kaasa veel võtta piparmünti ja melissi, muid
    värviandjaid ei tunne- kui ehk punapeet…

#291050 Reply
    Guest

Värviandjate kohta kirjutatakse raamatuid ning ma võin oma tutvusringkonna osavnäppudelt ka uurida. Olen näinud, kuidas inimene kasutab punakat tooni liiva ning kevadeti oleid kasepungad ja muidugi sibulakoored.

Kolmhargi asja uurin hetkel, kirjutasin ühele taolise eluka omanikule. Küll aga mäletan, kuidas meil maal kunagi õues seakartuleid keedeti, kaks suurt ehitusblokki ja raudplaat peal. Ma olen sellise moodustise peal lausa pannkooke küpsetanud, liiga kiiresti said valmis ainult teised. Ideid tuleb kui saelaudu veskist :D

Ja kuupäeva osas kaldun sinna 16-17 poole, kuid hetkel ei ole veel kindlaid plaane tehtud.

#291051 Reply
    tintsik
    Member

maireh on kunagi ühe vahva blogipostituse teinud oma katsetamistest, siin.
    maireh on nõus ajsu meelde tuletama ja õpetama ka :)

#291052 Reply
    Guest

Tsiteerin siis oma tuttava kirja:

jah oman sellist asja koos ketiga. üle 20kg ta välja ei kannata,seega pajad ei saa olla väga suured.

Kui ma ei eksi, siis sama asjake peaks olema 9.-10. juulil Kiruvere muinaslaagris ühte pada hoidmas. Edasisi plaane aga ei olnud, seega oleks hea planeerida ma arvan. 😉

#291053 Reply
    Urask
    Member

No minu pada on suur. Aga kui paremat paika ei leia kui Üraskimaa, siis pakun et toas pliidi peal on küll soojem aga lihtsam.(Mu maaelamine näeb küll suht jube välja aga panete silmad kinni ja piilute ainult siis kui vaja.)
    Paja varint on tore aga see eeldab seda, et me teeme ainult ühte värvi ja palju. Oleks huvilistel ju palju põnevam näha eri taimede ja peitside toimet. Minu juurde taimi kaasa võtta pole küll mõtet, ma siiski arvan, et üht koma teist on mul olema ka. Küll aga võib igal juhul kaasa võtta potte, mida ei ole kahju mäkerdada. Siis saab rohkem erinevaid leotisi teha!
    PS Minul endal on maarjajääd.
    Aga äkki on siiski kellegil ka välikööki pakkuda?
    Ja õues saab kindlasti muud ka teha, eelmine aasta tegime nt. päikeseprinti ja paberit.

#291054 Reply
    Guest

Lihtsalt vahele jutuks, et ma tean ühte välikööki Kihnu saarel, kus me käisime klassiga juuni esimestel päevadel ja siis seal sai telkida ja asjatada. 😈

#291055 Reply
    Member

Süvahavval oli paja alla tellistest ja vanadest velgedest aretatud pajahoidjad ja seal lõke all. Pilt Silpsolpsu blogist 2010 august: http://farm5.static.flickr.com/4134/4850209253_2b4242c3d1.jpg
    Kas 17.juuli on vastuvõetav kuupäev?

#291056 Reply
    tintsik
    Member

17 sobib.

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 231 total)
Reply To: Reply #291053 in Tartukate aastaplaan 2011
Your information: