Tartukate aastaplaan 2011

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Jõgevamaa * Tartumaa Tartukate aastaplaan 2011

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 231 total)
  • Autor
    Postitused
  • #9471 Reply
    tintsik
    Member

Kõigepealt kokkusaamiste korralduslikust poolest väike ülevaade 😉

Meie kokkusaamised toimuvad iga kuu esimesel pühapäeval Ülenurmes käsitööseltsi ruumides (kui ei ole otsustatud teisiti), algusaeg kell 13.00.

Juhised kohaletulekuks:
    Sõida/tule Ülenurme kaupluseni, kaupluse ja pargi vahelt keerab tee vasakule (kui tulla Tartu poolt). Mööda seda teed sõitke mööda valgetest tellistest elumajadest ja kui tellisikivimaja ja kollase maja vahelt paistab paremal pool hoovis maja kirjaga SAUN, siis oletegi õiges kohas. Ärge sauna minge, astuge sisse selle maja kõige vasakpoolsemast uksest ja oletegi kohal. Võite kontrollimiseks proovida hüüda “Ööd on siin mustad” ning jälgida ruumisolijate reageeringut.

Kokkusaamiste ruumi kasutamise eest kogume kohapeal 1 euro (võtke palun sulas kaasa). Kui kokkusaamistel on õpetaja väljaspoolt Isetegijate ringi, siis lisandub ka väike tasu õpetajale.

Mida tahame oma kokkusaamistel teha 2011. aastal?
    Avaldage palun arvamust, pakkuge välja teemasid, ka juhendajaid kui teate kedagi, kes oleks nõus tulema õpetama midagi põnevat, pakkuge välja iseennast õpetama – me kõik saame teha enda aasta põnevaks, lõbusaks, just selliseks, nagu meile meeldib.

Väljapakutud teemad:
    – pildiülekanne polümeersavile (Laima?)
    – soki alustamine varbast (Sapsi, Laima?)
    – vanade riiete uueks disainimine
    – blogi IT keskkonnas – kuidas käib blogi tegemine
    – rokokootikand
    – mängud epoksiidvaiguga (Drex?)
    – pärlimängud: pärliuss, pusakee, türgi nöör, liithelmes (?) – 6. veebruar (maireh)
    – fotoalbum (Vikike?)
    – vitspunutised (estogirlie uurib õpetaja kohta, õpetajast sõltuvalt kas märtsis või aprillis)
    – munadepüha temaatikaga seotu – aprill (kui vitspunutised märtsis)
    – värvikompositsiooni algtõed (Tihva)
    – taimedega värvimine – juuni (maireh)
    – kedervarrega lõnga tegemine
    – paeltikand
    – scrap-booking
    – kaartide tikkimine
    – paberist/ajalehtedest korvi puumine
    – kringli, leiva ja muude hõrgutiste küpsetamine

#290938 Reply
    tintsik
    Member

Viimasel kokkusaamisel arvasid paljud, et 2. jaanuaril, mis on kuu esimene pühapäev, on ehk liiga vähe tulijaid. Ehk saame kokku jaanuari 2. pühapäeval, s.o. 9. jaanuaril.
    Mida arvate?
    Mida tahaksite õppida?

#290939 Reply
    Mercar
    Member

Offtopic, aga uuest aastast peaks vist osalustasu eurodes koguma ;)

#290940 Reply
    Sunrise
    Member

Jaa, 1EUR siis ;)

Mina pooldaks ka 9. jaanuari, eeldusel, et jõuame väikese jõmmi esimese sünnipäeva laupäeval ära pidada. 2. jaanuaril tuleb veel üks laste nääripidu pääle :)

Ilusaid koduseid (lumiseid) pühi ja aastavahetust! :)

#290941 Reply
    tintsik
    Member

Hehee, Mercar, pole ju offtopik, täitsa inn! Eks see eurovärk tahab harjumist ka ju! Aitänks Sulle!

#290942 Reply
    Lynx
    Member

Miks sauna ei tohi minna?

#290943 Reply
    tintsik
    Member

No tegelt tohib sauna ka minna ja lausuda “üöd on siin muštad”. Ma usun, et saab puhtamaks küll…

😉

#290944 Reply
    Guest

Eh-puh, kas 9.jaanuar on nüid kindel plaan ve?
    Mina olen tulija!
    Kas võib kaasa võtta veel (käsitöö)huvilisi, kes küll
    Isetegijas pole end üles märkinud?

#290945 Reply
    Urask
    Member

Kas on veel olemas käsitööhuvilisi, kes pole isetegijad 😯

Aga mida me teeme, järelaitamistunde või? Mul oleks vaja varbast alustatud sokki ja pildiülekannet fimole 😉

#290946 Reply
    tintsik
    Member

Alati võib uusi huvilisi kaasa võtta, meil alati hää meel.

Üraski mõte järelaitamistunde teha on ju täitsa hea! Hetkel pole keegi jaanuari kokkusaamise teema osas midagi ette pannud, seega võiksime küll võtta kaasa pooliku töö ja aidata üksteist järele, ühtlasi lepime kokku, mida veebruaris teeme. Ah?

#290947 Reply
    Sunrise
    Member

Mina koon ikka veel kampsunit, raglaani, oma esimest. Ja hakkan hädasse jõudma, sest read ei klapi. Küsisin juba nõu ka, aga pole jõudnud veel näpuga nõuande järge ajama hakata. Silmast-silma oleks kindlasti lihtsam nõu küsida :D Ehk et kui on raglaani-kogemuslasi, siis ma võtaks küll sappa 🙄

Ja kui ei ole, siis võiks seda pildiülekannet fimole küll vaadata 🙄 Tegelema pean ikkagi taustakudumisega, muidu küll valmis ei saa.

#290948 Reply
    Urask
    Member

No aga teeme siis nii, et kellel mis hinge peal on, võtab kaasa. Ega teema puudumine siis ei ole veel põhjus kokkutulekut ära jätta 😆
    Me võime ka pargis lumeskulptuure ehitada, kui muud enam pähe ei tule!
    Kahju, et rüperaali pole, muidu võiks selle blogide tuunimise ka teemaks võtta 😳

#290949 Reply
    Sunrise
    Member

Kui vaja, saan mehe töömassina kaasa võtta 🙄

#290950 Reply
    Guest

See järelaitamistund on väga hea mõte, mul ka imelikke poolikuid sabasid päris mitu, haaran ka siis midagi kaasa kui põnn koostööd teeb ja heas tujus on 😆
    Vajadusel saan ka arvuti näppu haarata, ega endalgi kuluks blogi kujundamise õpetus ära 8)

Uueks aastaks turgatab pähe ainult pärliuss, no pole mina sellega iseseisvalt hakkama saanud aga kui seda juba õpitud või huvilisi vähe siis äkki keegi 9.-ndal aitab :)

#290951 Reply
    Guest

Ma olen juba pikemat aega piilunud Tartukate tegemisi, kuid kontvõõrana ei ole siiani julenud tulla. Üritan seks korraks julguse ikka kokku võtta ja kohale tulla, nii mõnigi ese on siiani pooleli. Loodetavasti saan siis ka tulevikus oma lollidele küsimustele vastused. Olen üldiselt põhikoolis õpitu baasil nikerdanud ning mõned üksikud asjad juurde õppinud, kuid see on ka kõik. Seda mida aga teha tahaks, sellele ei ole mõistus peale hakanud.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 231 total)
Reply To: Tartukate aastaplaan 2011
Your information: