Tartukad 2. oktoobril 2010 kell 12.00: Vildime susse

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Jõgevamaa * Tartumaa Tartukad 2. oktoobril 2010 kell 12.00: Vildime susse

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 108 total)
  • Autor
    Postitused
  • #282295 Reply
    tintsik
    Member

@KESSU31 wrote:

Kuna rahvast on päris palju tulemas 2. oktoobril ja viltimisel on lodistamist veega päris palju, siis arutasime Kungla rahvaga, et väga hea viltimise koht oleks ka Nõo spordihoone. Kaks suurt riideruumi plaaditud põrandaga ja trapid põrandates ja suur dusiruum. Sooja vett ja vaba põrandaruumi kus lodistada maa ja ilm. samas kohvi keetmise võimalus ja istumisvõimalus ka olemas. Kas sellel mõttel oleks jumet?
    Tervitades
    Annika

Rahvas, mida arvate? Mina olen korra Nõo spordihoones meie kokkusaamisel käinud. Vahva oli. Ainult et kohalesaamine on veidi keerulisem.

Maireh? Kas mahume oma rahvahuga Ülenurmes kõik viltima? Päris kõik ei vildi ka, taustakudujaid ja muidu-uudistajaid-jutustajaid maha arvates on meid ikkagi vast 15+ viltijat.

#282296 Reply
    Member

Hei-heia!

Tegelt – mina olen kõigega nõus…. Nõo võimalus on muidugi affatlev, et saab veega volilt lodistada… Transport ilmselt tuleks probleemiks jah, mul endal kah…

Meie laudade ümber mahutaks kah ilmselt huvilised ära küll, ja kui kasutada neid nõukaaegseid suuri plastkandikuid näiteks, poleks see vee-hirm ka meil nii hull… Oleme kunagi viltinud küll meie ruumis kah, meid oli umbes sama pinna peal mingi paarkümmend…. Panime aga vakstu laua peale ja mätsutasime seal peal.
    Ruumi vahekardinad saab eest ära lükata ja laudu rohkem laiali panna…

Ui-mai-tea…. Ühesõnaga, võimalik oleks nii ja naa, kuidas just rahvad otsustavad! Aga Kessule ja Kungla rahvale igatahes tänud vahvasti kaasa mõtlemast ja pakkumast ja… ja jummala eest, ma nõus kõigega! :D Aga kui otsustatakse Nõo kasuks, siis vist pean kiikama mõne tuttava hobusemehe järele minagi! 😉

Ja veel vastuseks, et mis vahe villalooril ja heidel. Niipalju kui seletada oskan.
    Villaloor on suurem ja ühes tükis, heie aga sisuliselt korrutamata lõng, seega peenike. Heiet saab edukalt kasutada susside kaunistamise juures, ma kujutan ette….
    Villaloori on müügil Tartu avaturul villavahetuspunktis, tasub veel küsida, ehk on n.ö jäätmeid – need on mitmevärvilised villaloori tükid ja hinnalt soodsamad kah! 😉

#282297 Reply
    Snowdrop
    Member

Villaloorist ja heidest saab hea ettekujutuse Mannu blogist.
    Ülemine on villaloor ja alumine villaheie.

Minul ei ole vahet, kas kohtume Nõos või Ülenurmes. Peaasi, et tean seda enne kui kodust liikuma hakkan, et mitte ringiga sõita. :)

#282298 Reply
    Guest

Ma ise elan Nõos, aga seda küll ei tea, kus see spordihall on? Üks angaar on siin paar maja edasi :D Minul on üldiselt ükskõik, kus toimub, peaasi, et toimub :)

#282299 Reply

Nõo Spordihoone asub kohe kooli kõrval 😉 Mina tulen kindlasti, toimub see siis Nõos või Ülenurmes.

#282300 Reply
    Murjam
    Member

Paistab, et mina saan ka teiega liituda loveshower
    Kui üritus toimuks Nõos, siis võin kedagi Tartust oma auto peale võtta. Põhimõtteliselt on 4 vaba kohta. (siis peab ainult arvestama, et vuran pärast kohe koju tagasi lapse juurde ja üle aja teenijaks ei jää)

#282301 Reply
    Urask
    Member

Minul oleks pisut teistsugune küsimus – nimelt, kui palju te prouad vene keelega hakkama saate?
    Mul on üks huvitav külalisesineja pakkuda, ukrainlanna, kes valmistab käsitsi nukke ja teeb pärlitest puid. Ta oli huvitatud näha millega tegelevad eesti naised ja räägiks millega tegeleb tema.
    Ta räägib vene ja inglise keelt ja käib ka eesti keele kursustel.

#282302 Reply
    Guest

Oleks väga huvitav ju uusi huvitavaid asju näha-kuulda ja kogemusi vahetada.Arvan ,et vanem põlvkond saab vene keelest hästi aru ja saab ju tõlkida hulga peale selle jutu ära ,mis segaseks jääb.Kindlasti tahaks kohtuda väljamaa isetegijatega !!

#282303 Reply
    Member

Mulle sobib Ülenurme natukese paremini, kuna pean enne lõppu jalga laskma, et mind saadaks tee äärest pealer korjata ja järgmisele olengule viia. Aga kui hästi tahta, saab hakkama ka Nõoga. Ja kuna ma pole kaua isetegemistel käinud, siis ma tahan ikka hästi küll.

#282304 Reply
    tintsik
    Member

Jääks ehk seekord Ülenurme juurde, kui Maire ütleb, et me sinna kenasti ära mahume, sinna natsa lihtsam kõigil kohale tulla.

Nukkude tegemist õpiks küll. Vene keel on meist paljudel täiesti suus ja saame tõlkimisega hakkama küll. Arutaks seda asja edasi aastaplaani teema all (kopin siit info sinna üle).

#282305 Reply
    Guest

soovin viltimislaupäeval osaleda , kas veel mahub laua ümber?

PS! Teil siin nii huvitavad tegemised, et kohe kisub kaasa. Kahju kohe, et pole sellisesse kohta varem sattunud oleks saanud juba 5 aastat uusi teadmis.

#282306 Reply
    Murjam
    Member

2 küsimust:
    – kui suur peaks olema froteerätik?
    – kas käärid peaksid olema ikka sellised tugevamat sorti? St nendega tuleks seda paksu vilti lõigata?

Palun mind siis ka nimekirja panna.

#282307 Reply
    Snowdrop
    Member

Pisikesest rätikust piisab, saunalina ei ole vaja kaasa vedada.
    Käärid peaksid olema sellised millega saad lõike materjali lõigata, vildi lõikamiseks kasutan pisikesi terava otsaga kääre, võivad olla ka suured aga siis peab kindlasti olema terav otsaga, muidu ei lähe hästi vildist läbi.

#282308 Reply

Ei tea kas minu laps ja sõbranna ka mahuvad veel.Kuigi sõbranna tahaks just kooskäimisega tutvust teha.Ta esialgi ei sussita.Olen teda isetegemisega nakatanud.

#282309 Reply
    Member

Mina küll arvan, et küll ikka mahuvad! Häid lambaid jne…. 😉

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 108 total)
Reply To: Reply #282295 in Tartukad 2. oktoobril 2010 kell 12.00: Vildime susse
Your information: