Tähetaeva müsteerium

Homepage Forums – KUDUMINE – Koome koos Tähetaeva müsteerium

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 245 total)
  • Autor
    Postitused
  • #234250 Reply
    Guest

Juhhei!!

foto üleval! (esilehel – st minu teises postituses)

ja alustame siis kõigi soovijatega kolmandat osa…
    juba esmaspäeval (14 sept) – kontrollin kalendrit… jah, esmaspäev on 14 sept 😆 😆 😆

ka kõik uued kudujad on oodatud, sest punktide arvestus algab kõigil nullist. Reeglid endised (loe esilehte).
    kel veel puudu mustreid, siis saatke privaatsõnum oma e-maili aadressiga ja saadan teile puuduvad mustrid.

#234251 Reply
    Member

Kas III osa müsteeriumist käib ka sinna eelneva külge….st. kui III osa lõppeb, kas see tuleb siis ühendada eelnevate osadega või tuleb sellest midagi uut :?

loodan, et said mu küsimusest aru, ma ei oosaka lihtsamalt küsida/seletada :D

#234252 Reply
    Guest

sain aru ja minu idee oli need III osa tükid veel kahele esimesele juurde ühendada, sest siit teemast on läbi käinud soov teha tekk suuremaks.
    kuid lõppkokkuvõttes vaatab igaüks juba ise mis talle endale kõige rohkem meeldib 😆

#234253 Reply
    Member

Ma arvan, et inimesi ajab segadusse see, et praegusele osale on üles kootud pikk riba servast serva. Ja kui nüüd lappe külgedele juurde kududa, kuidas jääb siis ülaosa? Või ei pidanud jätkajad seda riba praegu lisama? Või tulevad lapid ka sinna pik aosa kõrvale? Ehk on võimalik seda natuke selgitada.

#234254 Reply
    Guest

jah, muidugi.

plaan on juurde kududa veel 14 “tükki”. minu idee on need ringselt ümber hetkel valmiskootud lapiteki ühendada selliselt, et “lapse nime” tüki kohale enam ühtegi tükki ei ühendata, küll aga sellest vasakule ja paremale ja sealt siis alla mööda olemasolevaid ühendatud lappe.

ehk lihtsamalt:
    küsimus: Või tulevad lapid ka sinna pika osa kõrvale?
    vastus: jah, 2 lappi sinna kõrvale ning ülejäänud 12 nendest allapoole ringselt ümber olemasoleva tekikese.

see on minu idee. KUID, igaühel on võimalik kududa täpselt niipalju lappe nagu tema tahab ja paigutada need just talle sobivalt.

palun vabandage veidi segaste selgituste pärast. küsige julgelt!

#234255 Reply
    kulla385
    Member

Auhind jõudis minuni :D

#234256 Reply
    Guest

nii tore! Loodan väga, et oled oma auhinnaga rahul, kulla385, ega kahetse müsteeriumis osalemast! :D

tahan edasikudujatele ühe väikese vihje anda.
    kuna järgnevaid kudumeid on veidi keerulisem ära arvata (vähemalt esialgu) – testisin seda oma koduste peal ja… õige vastuse saamiseks pidin lõpuks vihjeid jagama hakkama, sest nende vastused olid…. mnjah… uskumatu kuhuni võib lapse fantaasia ulatuda mingi kujundi ära arvamisel 😆 😆 😆
    mehe fantaasiast ma ei hakka üldse siinkohal rääkima :D

ühesõnaga.
    kes kasutasid eelmistes kudumites helmeid ja soovivad seda ka nüüd teha, siis valige eelmistest ehk veidi suuremad helmed (sellised mis sobiksid silmadeks – arvestage, et lapikese mõõtmed jäävad endiseks).
    ühte kudumisse läheb neid seega max 2 tk vaja.

lisaks vajate ka nõela ja tikkimisniiti (mina kasutasin efekt (sätendavat) tikkimismulineed, kuid võib kasutada ka seda sama lõnga millega koote).
    Sest pärast tükikese valmimist anname “pildile” lõpliku selguse selle tikkimisniidi abil.

rohkem ei vihja. kui hetkel veel veidi segane, siis peale esimest tükikest siililegi selge. kes veidi arglikumad, siis võite ju esimese tükikese vaid paberil kaasa mängida, et siis edaspidi on selgem mida oodata.

punkte jagame siis järgmiselt:
    2p – ESIMENE õigesti vastaja
    1p – õigesti vastaja
    0,5p – veidi mööda, kuid see eest päris naljakas/omapärane vastus (teie loal paneksin need vastused ka siia avalikult kirja, ainult vastused, ilma vastaja nimeta) mitte selleks, et kellegi üle naerda, vaid et naerda kõik koos :)
    0p – seekord siis valesti

ajasin teid jälle segadusse? 😉
    tjm

#234257 Reply
    Member

Plaan on juurde kududa veel 14 “tükki”

Vahemärkus
    Aga minu tagasihoidlike arvutuste kohaselt oleks selliselt juurde tehes vaja kududa 16 lappi. Sest kui me paneme mõlemale poole nimeriba juurde ühe lapi, siis saab laiuseks ju 6 lappi. Järelikult on alla ritta vaja 6 lappi. Ja kõrguseks on ju juba 5*2= 10 lappi.

Ehk on arusaadav, mida ma siin seletada üritan ja kui ei, siis ma võin uuesti üritada.
    😉

#234258 Reply
    Member

Jah, mina saan ka aru, et vaja oleks 16 lisalappi.

#234259 Reply
    Guest

mnjah….
    tuleb välja, et ka matemaatika pole minu tugevam külg… 🙄
    piinlik lugu.

aga teil on täiesti õigus – teeme 16 tk!
    (hullult palju ikka tegelikult….)

teeme nii, et luban teile 16 lapimustrit veel, kuid igaühel on õigus ja vaba voli tekike ära lõpetada just siis kui talle tundub, et nüüd on paras (või on tal juba korralikult kopp ees… 😆 😆 )

üle-kõige-hea meel oleks mul selle üle, kui te lõpuks oma valminud tekikeste pildid siiasamasse teemasse ülesse riputaksite.
    just siis kui tunnete, et Teie teki jaoks on lapikesi piisavalt!
    😆

#234260 Reply
    tripsu
    Member

oh mind algajat! Keerasin oma tekikese untsu…
    Kasutasin 3 erinevat lõnga, millest üks oli teistest peenikesem ning kudusin selle suuremate varrastega, et lapikeste mõõdud tuleksid samad. Viimistlemisel mõtlesin aga need viimased lapid läbi pesta, et tulemus oleks ühtlasem ja mis juhtus – need venisid totaalselt välja! 😡 Nüüd koon kiiruga uuest lõngast asenduslappe, et jõuaks veel kaalulanguse rongile smile_c0ti

Jõudsingi valmis! Minu tekikene sai selline:

#234261 Reply
    Maarion
    Member

Esimesest kahest osast valmis tekike:

Järgmistes osadest teen teise.
    aga kas see kord ei öeldagi mis värvi lõnga peaks kasutama.

#234262 Reply
    Guest

maarion, nii kaunis tekike! c555r4
    helmed paistavad ka nii ilusasti välja!
    teate kui teie valmis tekikeste pilte näen, siis tunnen et kogu mu vaev on ennast ära tasunud! loodetavasti jäävad need tekikesed ka tekiomanikele kalliks.

ma ei maininud jah mis värvi lapikesi teha, arvasin millegipärast, et võibolla see ei huvita teid, aga edaspidi mainin siiski.
    vastajaid oli ka seekord super vähe – ainult 4 tk, mõtlesin, et ju siis on tüdimus peal.
    samas paljud koovad ilma mõistatamata.

aga mul on ülihea meel kuulda/näha, et siiski kaasategijaid on!

aitäh Maarion, et pildi ülesse riputasid!
    esimese lapikese kudusin heleda lõngaga (nagu vastuse-fotolt näha võib), sel nädalal koome tumedama lõngaga.

#234263 Reply
    Maarion
    Member

selge mulle see lahendus sobis et mis värvi teha, ise nagu ei suuda otsustada 😉
    Aga katsun see nädal tragim olla aeg nagu kaob käest ja ei jõua.

#234264 Reply
    Guest

vabandan, et eilne päev vahele jäi. kohe riputan ülesse viimased mustriread.

väga kahjuks juhtub siiski mõnikord, et päevake kipub õhtusse jõudma ilma arvutisse pääsemise võimaluseta.

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 245 total)
Reply To: Tähetaeva müsteerium
Your information: