Suure seltskonna meelelahutamine

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Suure seltskonna meelelahutamine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • Autor
    Postitused
  • #9359 Reply
    Guest

Mul suur mure.
    Nimelt 12.12 suure seltskonnaga, jõulupidu.Tulemas vähemalt 150 noort, vanuses 7. – 17.a. Toimumiskoht Glehni loss.
    Kuna hoone ehitatud kauges minevikus, siis tekkis mõte tavapärasest peost erineda. Ehk siis teha neile paar seltskonnamängu. Muidugi ei puudu jõuluvana kingikottidega.
    Mure ongi selles, et minu pisikene pea vajaks abi teie teadmistega – äkki teil on häid mõtteid mängude suhtes :?:

Ettepanekuid oodates!

#289301 Reply
    Guest

Kui ükskord koju jõuan( homme näiteks) ja aega saan, siis võin sind huvi korral mõne mänguga, valgustada 😉
    Üks hästi lihtne oli muidugi selline, et osalejad moodustavad ringi ja üks hakkab siis küsima: “Kas härra Mõmmik on kodus?” teine kelle poole ta pöördus vastab: “Ma ei tea ma pean küsima.”
    Küsima ja vastama peab aga nii, et hambad ei tohi paista, ehk siis huuled peab hoidma hammaste peal kui küsida. Niimoodi ringis olles siis kordamööda küsitakse ja vastatakse.
    Kes esimesena naerma hakkab, langeb mängust välja.
    Kui naerma hakkab vastaja, siis langeb tema mängust välja ja küsija pöördub järjekorras järgmise inimese poole jälle sama küsimusega.
    Kui aga küsija hakkab naerma, siis langeb hoopis tema välja ja küsimusele vastaja on uus küsija. Ja nii kuni jääb ainult üks inimene alles, kes on võitja.
    Lubatud on nägude tegemine, silmade punnitamine ja muu näomiimika, mis võiks teist naerma ajada.
    Loodan, et saad mu seletusest aru 😆

#289302 Reply
    Tintsu
    Member

Lisaks mängudele lisaks vürsti ka see, kui tegu oleks kostüümipeoga.

Loss on suur ja igasugu põnevaid nurgataguseid täis. Kui teha nt midagi sellist, et lossi peale vihjetega kirjad ära peita (vihje siis oleks see, et kus järgmine kiri asub). Kirjas on mingi ülesanne, mis tuleb lahendada. Kui peolisi palju ja niimoodi eri vanuses, siis moodustaks meekonnad, kus kõik vanused esindatud ning ülesanded teeks ka erineva raskustasemega. Või oleks nt nagu viktoriinis küsimused kas lossi kohta vms. Kes kõik kirjad üles leiab ja rohkem õigeid vastuseid annab, saab auhinna.

#289303 Reply
    Guest

Meie pere (või siis suguvõsa) leivanumbriks on Laurentsiuse tants.
    Et kõik käivad ringis ja laulavad:
    Laurentsius, armas Laurentsius sa mil tuled mind jälle sa vaatama?
    Esmaspäev! 8teisipäev, kolmapäev jne)
    Kui nädaklas ikka vaid esmaspäev (teisipäev, kolmapäev..)oleks ja mind minu Laurentsius vaatama tuleks! Laurentsius!

Jne. kõigi nädalapäevadega, nii et tekst venib järjest pikemaks.

Lihtne? JAHH! Iga kord kui öeldakse nimi Laurentsius või nädalapäeva nimetus peavad kõik kükitama :) Ka treenitumad hinged seda kaks korda läbi teha ei taha ;)

#289304 Reply
    Member

Mängijaist moodustatakse rühmad, iga rühm saab mängujuhi käest vanasõna-nt.igaüks on oma õnne sepp; kes teisele auku kaevab, see ise sisse kukub; rääkimine hõbe, vaikimine kuld. Antakse aega mõelda, kuidas vanasõna edasi anda nii, et selles leiduvaid sõnu ei tohi kasutada, küll võib muidu rääkida ja häälitseda. Iseasi, kas selles vanuses noored vanasõnadest ka palju teavad, võib-olla mõelda välja laused või jutuke kasutades noortepärast slängi.

#289305 Reply
    Susa
    Member

Ma olen kuulnud, et suurtele seltskondadele korraldatakse mõrvamüsteeriume. Keegi on laip, keegi avastab selle, kuskile on peidetud asitõendeid (loss suur ja lai!), keegi viib otsijaid valejälgedele jne.
    Kujutan ette, et on põnev, aga kahjuks ei ole ise osalnud ja ei oska täpset infot anda.

Tintsu pakutud kostüümipidu tundub küll väga mõnus mõte olema!

#289306 Reply
    Drex
    Member

@Susa wrote:

Ma olen kuulnud, et suurtele seltskondadele korraldatakse mõrvamüsteeriume….

Just, ma kunagi mängisin seda suvilas (pojad olid need vedajad)

Seega on on juht ta jagab osalistele tegelaskujud.
    Siis on juhil stoori. Seda jutustades hakkab asi veerema, keegi teine ei tea, kes kui palju on vastava looga seotud ja siis tasapisi korub sealt vastus välja.
    Kuna mäng oli ammu, miski 5 a tagasi vabalt, siis väga ei mäleta sellest

#289307 Reply
    Kissu
    Member

No lastele pole vaja just mõrvamüsteeriumi välja mõelda, samamoodi simulatsioonimängu tehes võib ka aaret (kingikotti nt) otsida või jõuluvana päästa vms.
    Me suvel keeleõppe käigus ajasime mitu päeva kadunud linnapead taga, väga lõbus oli.

#289308 Reply
    Guest

@Susa wrote:

Ma olen kuulnud, et suurtele seltskondadele korraldatakse mõrvamüsteeriume. Keegi on laip, keegi avastab selle, kuskile on peidetud asitõendeid (loss suur ja lai!), keegi viib otsijaid valejälgedele jne.
    Kujutan ette, et on põnev, aga kahjuks ei ole ise osalnud ja ei oska täpset infot anda.

Alles kuu aega tagasi mängisin vabatahtlike noortejuhtide koolitusel sarnast mängu. Homme lähen sopran oma märkmetes, äkki õnnestub täpsemalt midagi siiagi kirja panna 😉

#289309 Reply
    Susa
    Member

No mõrvari asemel võib ju otsida kadunud võlurpoissi Potterit :)

#289310 Reply
    Guest

Katarina Rosalie Mõmmiku mäng tundub vahva, kuid kui seda suurele seltsonnale teha, siis vast parem, kui ringi peale mitu küsijat. Muidu osad “väsivad” ootamast.

Tintsu kostüümikas on hea mõte tõesti, kuid sellega see mure, et osadele puberteedi eas noorte jaoks tundub see lame ja seda hakkamist tuleb natukene kauem seedida.

Kiiska Laurentsiuse tants samuti vahva. Ega sport ei tee kunagi halba ning eks naergi kaasas sellega :)

Kahtegija nö Alias ka meeldivate seas.

Susa mõrvamüsteeriumi mängu olen ka ise mänginud, kuid tunnistan, ei mäleta enam kuidas see oli. Kuid mulle meeldis.

………………………………………………………………………………………………………………………………….

Nimekirjas juba miu mängu. Aega veel on ja ootan huviga veel mõtteid :D

#289311 Reply
    Guest

Ei maksa lapsi ja noori alahinnata! Stiilikas oleks just põhjus juba peas pidu ette valmistada, sest kohapeal ei ole nii palju aega , et oodata kõigi peotuju tekkimist.
    Kes kostüümi kanda ei taha, maksab andamit, aga niisama sisse ei saa- see on minu näide!
    Miks mitte olla päkatsid- mida stiilsem, seda vägevam ja ilusamaid võiks ju ka väikestviisi premeerida. Igavesti ilus oleks mõni päkapreili ilusa satsilise kleidiga , punaste sussidega ja tutimütsiga…

Tegelikult meeldib noortele kui asi ei ole lihtsalt tulen- olen- lähen, vaid selles on ka midagi, mis meelde jääb.

Meie tüdrukud orkunnivad koolis gümnaasiumi jõuluballi ja kõik on väga elevil just riietuse pärast- iga päev ei saa ju ballile!

Meiki ja glamuuri on noortel juba õige varakult ja ikka ohtralt. Mina vahest ei saa aru, kas lähevad argipäevas kooli või kohtingule või kuskile klubisse ja nii 24/7.Lapse moodi lapsi näeb kole harva,värvitud “väikeseid inimesi” kohtab palju tihemini või tundub nii ainult mulle.

#289312 Reply
    Kissu
    Member

Ega selles müsteeriumi mängus polegi midagi mäletada, iga kord ju uus lugu. Põhimõte on selles, et midagi juhtub või kaob ära, osalejad ei tea loo kohta midagi ja siis hakatakse neile jupikaupa mingit infot jagama või ülesandeid, mille lahendamisel nad mingeid vihjeid saavad. See on selline tervet õhtut läbiv lugu. Eriti pedagoogiline ja kaval on kui õnnestub korraldada nii, et alguses tundub gruppidele, et on vaja omavahel võistelda, aga lõpus selgub, et ainus viis eesmärgile jõuda on koostööd teha. Sinna vahele saab rahulikult päkapikurõivad seljas Laurentsiust tantsida jms.

#289313 Reply
    Guest

Niih jõudsin siis ka lõpuks niikaugele, et avasin oma vihiku ja hakkasin mänge meelde tuletama.
    Selle Mõmmiku mänguga saab ju ka alati mitu ringi teha, väiksema rahvaarvuga ja siis nagu turniiril panna iga ringi võitjad omavahel kokku. Ja usu mind, meidki oli suht palju, aga no oodates oli väga lõbus, kuna need näod, mis inimestel peas olid, kes küsisid ja vastasid olid ikka.. 😆

Nii aga nüüd siis asja kallale. See minu mängitud mõrvamüsteerium oli siis selline: kaardipakk jaotatakse ära, nii et pakis on 1 emand(arst), 2 ässa(mõrvarid), 2poissi(politseinikud) ja siis numbrikaardid(linnakodanikud).
    Mängu juht on ühtlasi ka loo jutustaja. Mängu juht laseb ringis istuvatel inimestel igal ühel pakist kaardi tõmmata ja selle järgi siis meelde jätta, kes mängija on(Hea on ka kui mängujuht jätab omale meelde või teeb märkmeid, kes on mõrvarid ja kes politseinikud ja kes arst).
    NB! Teised ei tohi teada, kes, kes on. Kui kõik on selgeks saanud, kes nad on, siis korjab mängujuht kaardid tagasi enda kätte. Kõik panevad silmad kinni ja enne lahti ei tee kui mängujuht lubab.
    Nii ja siis hakkab mängujuht jutustama lugu, et oli kord üks armas väike linnake, kus elasid peale linnarahva veel kaks politseinikku ja ka arst. Kõik oli rahulik, kui ühel ööl saabusid linna MÕRVARID 😯 . Nii siis teevad mõrvarid silmad lahti ja lepivad kokku, kelle nad siis ära tapavad. Mida vaiksemalt nad on ja mida vähem nihelevad, seda parem, kuna siis ei avastata neid nii kergesti. Valisid siis välja, kelle ära tapsid ja panevad uuesti silmad kinni ja sulanduvad külarhva sekka. Mängujuht jutustab edasi , et hakkas vaikselt koitma ja kaks linnavahel patrullinud politseinikku avastasid maas lebava linnakodaniku. Kutsusid koheselt kohale arsti(arst teeb silmad lahti, teistel, kaasa arvatud politseinikel on ikka veel silmad kinni) Arst üritab nüüd vaest linnakodanikku päästa, üritades siis pilguga mängujuhile märku andes ära arvata, kes on tapetud linnakodanik. Kui ta arvab õieti, siis linnakodanik jääb ellu ja mäng hakkab uuesti, kuna mõrvarid valivad uue ohvri. Nii kui arst aga õieti ei arvanud, läheb mäng edasi ja ka arst sulgeb silmad. Mängujuht jutustab edasi, et samal ajal kui arst tegeles patsiendiga, keda ei suudetud päästa, tegelesid politseinikud aga mõrvarite taga ajamisega. (Politseinikud avavad silmad ja proovivad nüüd koos ära arvata, kes on mõrvarid) Kui mõrvareid ära ei arvata, panevad ka politseinikud silmad kinni ja mängujuht jutustab edasi, et saabus hommik, päike tõusis ja linnarahvas ärkas üles(kõik mängijad teevad silmad lahti). Olles hämmelduses, mis oli öösel juhtunud, otsustas linnarahvas enda seast mõrvari välja selgitada. (Mängijad hakkavad koos arutama ja mõtlema, kes võiks olla mõrvar. Valivad siis ühise arutelu tulemusena ühe mängija mõrvari pähe välja ja lintsivad ta ära. Mängujuht siis pärast seda teatab, kas lintsiti mõrvar või süütu linnakodanik. Lintsitud mängija peab mängust lahkuma. Mäng jätkub otsast peale, kuni mõlemad mõrvarid on leitud&lintsitud 😈
    Kui kavatsed seda mängu mängida, siis proovi ennem kas sõprade või oma pereliikmete peal läbi. Sest kuna sina oled mängujuht, siis pead seda mängu ise oskama, et seda ka teistele selgitada. 😉
    Meil mängisid mängu täiskasvanud ja suhteliselt põnev ja lõbus oli :D

#289314 Reply
    Guest

Ciisas kus ikka eelmine postitus tuli pikk :D .
    Nii siis on veel üks vahva mäng, mida meeldib nii täiskasvanutele, kui ka lastele mängida.
    Vaja on samuti pakki kaarte, kust on jokkerid välja võetud.
    Kõik mängijad istuvad ringis toolide peal. Iga mängija tõmbab mängujuhi käes olevast pakist ühe kaardi ja jätab meelde mis masti see kaart on ja koha, kus ta istub. Nii kui kõik on seda teinud, kogub mängujuht kaardid enda kätte pakki kokku ja segab ära.
    Siis hakkab ringi keskel olev mängujuht ükshaaval kaarte tõmbama ja maste ütlema. See kelle mast tuleb, see võib ühe koha edasi istuda, kellaosuti liikumise suunas. Nii ja kui tema kõrval oleva tooli peal on juba keegi, siis istub ta selle inimese sülle lihtsalt.
    Kui selle mängija mast tuleb kelle süles juba teine mängija istub, siis ta ei saa liikuda, vaid jääb oma kohale.
    Mäng lõpeb siis, kui esimene mängija on oma kohale tagasi istunud, ilma, et ta kellegi süles istuks.
    😆 Võib juhtuda ka nii, et nn. ühe tooli peal istuvad üksteise süles n: 4 mängijat.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
Reply To: Suure seltskonna meelelahutamine
Your information: