Suur Paunvere väljanäitus ja laat ’10. Kes minekul?

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Suur Paunvere väljanäitus ja laat ’10. Kes minekul?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • Autor
    Postitused
  • #8848 Reply
    Guest

No tere-tere, kulla isetegijad!

Kes, siis tänavu Paunvere laadal oma käsitööehteid müümas?
    Ise lähen esimest aastat ja kui “vanadel kaladel” miskit “rohelistele” soovitada on, siis kindlasti kuulame kõrvad õieli. Mõtlen just seda, et kuidas seal see kohtade leidmine-valimine-üles panemine käis? Kuidas korraldajate töö oli tehtud? Kuidas rahvas ja müük oli? Jne :) Ühesõnaga jagage, palun, oma kogemusi.

Päikest teile, nobenäpud!

#283895 Reply
    Guest

Mina lähen. Üks tuttav laadaline ütles, et no kui Sa Paunverele ka ei lähe mis Sa siis üldse teed….. Temal ongi kogu müük üles ehitatud Paunvere peale. Hulga häid nippe jagas ka kuidas miskit välja panna aga kuidas läheb eks seda näha ole.

#283896 Reply
    Laima
    Member

Laima läheb…esimest korda… 😉

#283897 Reply
    luiselotte
    Member

Meie hunditädi ja essiga ka. Vist 3 või 4 korda. Ehteid on meil seekord vähem. Rohkem heegeldatud lasterõivad, rahvuslikud kleidid väikestele tüdrukutele, kotid jne.

#283898 Reply
    Member

Ma võin ka jagada nippe mis laadal hästi mõjuvad: müügiks peaks olema – lihapirukad, maasink, oma kodukoha nimega erile leib ja hea kui oleks koduõlut ka juurde pakkuda.

#283899 Reply
    Mareli
    Member

@hunditädi wrote:

Ma võin ka jagada nippe mis laadal hästi mõjuvad: müügiks peaks olema – lihapirukad, maasink, oma kodukoha nimega erile leib ja hea kui oleks koduõlut ka juurde pakkuda.

😆 😆 😆

Sul on tuline õigus !!!
    Nii see tõesti on . Kahjuks, meie kahjuks.
    Aga mul on nii kahju, et ma ei tule, oleksin teie asju näha tahtnud, Essi asju ka, ma nii fännan ta töid, kuid teda ennast pole kunagi näinud 😥

Plaanisingi algul tulla, aga mul on laupäeviti üks käsitöö kursus ja ei raatsi sealt puududa. Pealegi on ilmaga ka võimalikud jamad, ei tea ju iial ette.

#283900 Reply
    Member

väga kurb Sind mitte kohata! :(

#283901 Reply
    Member

aga mina tulen teid vaatama laadale, osta ilmselt kahjuks eriti midagi ei saa, aga ma ikkagi tulen

#283902 Reply
    Sutsuke
    Member

Ma ka lähen külalisena :)
    Kui keegi müüks seal poiste kootud nokaga mütsi, oleksin ostja. ;)

#283903 Reply
    Drex
    Member

Kahjuks pean sellel laupäeval tööl olema. Tahtnuks kasvõi külalisenagi tulla.. 😥

#283904 Reply
    Guest

Tekkis küsimus neile, kes on enne ka laatadel käinud..
    Nimelt arutasime Tsheburashkaga hindade üle laatadel – kes müüb ebanormaalselt odavalt, kellel mõistlikud hinnad ja kellel siis ülemõistuse kallid.
    Siit ka siis küsimus hindade kohta Paunvere laadal. Võtke sõna, kes mitmeid kordi seal müüja/külalisena käinud on.
    Minu “rõõmuks” sattus minu kõrvale neiu, kes müüb oma toodangut ikka üliodavalt. Kõrvarõngad kõik 20.-, käekeed jäävad kõik poolesaja kr kanti ja enavähem sama lugu ka kaelakeedega.

Kas üldse on mõtet minna mõistlike hindadega, mis sisaldavad materjalikulu, tööaega, ka kohatasu, kui samal ajal kõrvalletis müüakse 20-30 krooniseid ehteid?
    Kuidas teie kogemus näitab, kas müüvad ka nö. õiglased hinnad?

#283905 Reply
    Member

Hinnad on suhtelised iga pool.
    Hiljuti ühel laadal käies jäid silma lihtsad mütsid, sellised soonikkoes tehtud, kolmekordsest akrüüllõngast, mida müüdi 200-225.- kr müts.
    Ei tea muidugi, kui palju neid osteti, aga sellist hinda küsiti vähemalt. Hind oli minu jaoks küll jahmatav, aga kui on ostjaid võid ju mida iganes küsida.
    Hinnad peaksid ikka olema sellised, et ise kuludele peale ei maksa ja midagi peale töö- ja müümisrõõmu ka alles jääb.

#283906 Reply
    Mareli
    Member

Laatadel on alati koolilapsi, kes müüvad alla omahinna. Mul tuttav rääkis, et ostis lapsele ehete tegemise osiseid. 200.- eest. Ega laps aru saanud, mis summe see on, ta läks ja müüs valmis asjad 25.- maha ja oli üliõnnelik. :D

Aga sina löö rind ette, tee tähtis nägu ja kui sul on kvaliteetsed, ilusad asjad, siis ostetakse neid ka kallimalt. Eheted pole tarbekaup, sa müüd emotsiooni !!! Ära seda unusta. Lett peab olema pilkupüüdev, samuti müüja. :D
    Ja muide väga hea nipp on: pane hinnad natsa kõrgemad ja ostjale ütle, et ikka saab kaubelda. 😉 Siis ongi sul hinna allalaskmise varu olemas. Või veel …. kõrvarõngad 50.-, kaelakee 75.-, kokku 125.-, aga kui ostad kogu komplekti saad 100.- :D
    Aga hinnad pane kindlasti kõrgemad, et oleks allalaskmise varu.
    Jõudu kauplemisel ja edu !

#283907 Reply
    Guest

Mina panin tänavu kohalikul laadal igale asjale uue ja kallima hinna, mis sellest et nii mõnigi ehe oli eelmisel aastal samuti müügis ja oluliselt odavamalt. Aga ma ütleks, et tänavune laat oli üle poole edukam. Sellest võib järeldada, et kui ehe inimesele meeldib, siis ostab ta selle ära niikuinii.
    Ja näiteks tuttav ehtemeister müüs kõrval letil ogalalasid ja pusakeesid 50 krooni odavamalt kui mina, aga ma müüsin ikkagi enda omasid sama edukalt.

#283908 Reply
    Member

Meil on Paunvere laadalt väga palju meeldivaid mälestusi, aga üks eriline asi mis aastast aastasse on kordunud on see kus üks armas ema käib oma pimeda tütrega laadal.
    Laseme võimalikult palju asju katsud, seletame kuidas midagi saab.
    Oleme ka iga aasta üritanud midagi sellist reljeefset talle kinkida.
    Ka selleks aastaks on mõeldud asi olemas, nii, et me ootame teda ja kõiki teisi. :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
Reply To: Suur Paunvere väljanäitus ja laat ’10. Kes minekul?
Your information: