Sügismood – koolivormi ruuduseelik!

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Sügismood – koolivormi ruuduseelik!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 45 total)
  • Autor
    Postitused
  • #8768 Reply
    Member

Burda Easy Fashion avaldas eelvaate sügisesest ajakirjast. Ja mida ma näen 😯
    http://www.burdafashion.com/images/repos/1/000/001/843/000001843241

Ma tean ju küll, et mood teeb ringe, aga selle jaoks on minu arvates ikka liiga vara veel 😆

#282462 Reply
    Member

Damn, ma streikisin nii hoolega koolivormi vastu, et mul ei ole sellist seelikut kuskilt kapinurgast nüüd võtta. 😈 Nüüd ma isegi kannaks ruudulist seelikut juba hea meelega.

#282463 Reply
    Member

Kuidas vara, 20 aastat ongi selline aeg kus mood hakkab taas korduma. Aeg on lihtsalt vääääga ruttu läinud 😆

#282464 Reply
    Member

Meie kandsime viimases klassis mõnuga. Neid jubedaid teksaasju, mis enne olid, kõik vihkasid (õnneks oli meil lubatud lihtsalt igasugune must ja sinine). Aga keskkooli lõpus tulid meil sellised veidrad tujud – näiteks loobuti pastakast ja hakati uuesti kasutama täitesulepead jms, sellega koos tulid moodi ka vormiseelikud. Kuidagi lahe tundus äkki koolilaps olla.
    Minul juhtus selle seelikuga küll paraku nii, et aasta varem olin samast riidest endale piduseeliku teinud – passe külge volditud. Nii et selles mõttes oli natuke pettumus küll, kui järgmine aasta uut koolivormi esitleti. Aga mis seal ikka, harjusin ümber.
    See, et moes on üleüldse 80ndad juba tükk aega jälle käibel, mulle tegelt ei meeldi. On korra elus juba koledaid asju kantud, vot enam ei taha. 😆

#282465 Reply
    Susa
    Member

Koolivorm oli hea asi! Ei mingit irvitamist üksteise riiete üle.

See seelik peaks mul kuskil veel olemas olema.. Hmmm, täitsa lahe nostalgiatunne tuli peale :)

#282466 Reply
    Member

@Kosmosemutt wrote:

Minul juhtus selle seelikuga küll paraku nii, et aasta varem olin samast riidest endale piduseeliku teinud – passe külge volditud. Nii et selles mõttes oli natuke pettumus küll, kui järgmine aasta uut koolivormi esitleti. Aga mis seal ikka, harjusin ümber.

Kujuta pilti kokkusattumust! Minule tehti õe pulmadeks kevadel samast kangast kleit, ainult punase asemel oli helesinine, kah passega ja puha nagu siis moes oli. Ja ma olin ikka nii pettunud, kui sügiseks see koolivorm välja tuli, et ma ei kandnud rohkem ei seda kleiti ega vormiseelikut (mul oli teistsugusest ruudulisest päikeseplisseeris seelik selle asemel).

#282467 Reply
    helikene
    Member

Minult tellis üks soliidses eas proua just samast riidest päikeseplisseerseeliku ja siis teatati, et tuleb uus koolivorm. Proua jättis seelikuriide mulle, et ehk saan sellest oma lastele midagi õmmelda… 😆

#282468 Reply
    Drex
    Member

@Muhv wrote:

Damn, ma streikisin nii hoolega koolivormi vastu, et mul ei ole sellist seelikut kuskilt kapinurgast nüüd võtta. 😈 Nüüd ma isegi kannaks ruudulist seelikut juba hea meelega.

Ma streikisin ka, seda koolivormi ei ostnud. No mul oli see ka vist miski paar viimast aastat, ja lubatud oli kõik kah sinine. Ema õmbles nii seeliku, kui vesti, ja pluusi. Polnud ühtki vormirõivast. Samas sain ka selle eest “tappa” . Ema oli õpetaja…. teistelt nagu oli vaja nõuda, oma käis aga muudmoodi :P

#282469 Reply
    Member

Neid ruudulisi kangaid toodeti Sindis ja neid oligi päris mitut eri värvi.
    Passega kleite ma mäletan :)

#282470 Reply
    Sokike
    Member

Issake, sellest on tõesti 20 aastat! 😯 Ma ei suuda uskuda, et kui minu vanusest 20 maha võtta, jääb veel midagi järgi ka ja veel koolivormiealist… 😆

#282471 Reply
    Silpsolps
    Member

Minul pole ka kunagi olnud sellist ruudulist seelikut. Võis olla ka sinine seelik ja peale selle õmblesin ise endale musta-punaseruudulise seeliku. Selle teistmoodi ruudulisega tekkis jama ainult korra sõjalise tunnis, kus rivistusel õpetaja küsis kurjalt, miks mul koolivormi pole. Pidin siis hädavale käiku laskma, et õige seelik on pesus! 😉

#282472 Reply
    ussicke
    Member

Vot täpselt samal seisukohal nagu kosmosemutt – enam ei pane koledaid asju selga 😈

See villasegune seeliku-püksiriie oli JUBE. Esiteks ma jälestan teatud põhjustel sinist värvi ja siis sunnitakse suurem osa päevast olema mingis võikas sinises, või muidu -! Teiseks tuli seda padajanni triikida. Kolmandaks jäid kõik kriidi- ja tolmuplekid näha – ja kaugele näha! – sellel kangal. Neljandaks olid need riided sihukesed, et istuda ei kannatanud üldse, hõõrus taguotsa läikima, koolitäis õppureid essandikest abituuriumini lasid ringi nigu kari ahve, peed läikimas.

Ainus normaalse lõikega asi selles ruudu-sinise-sinise-sinise komplektis oli tütarlaste vest. Aga isegi seda ei tahaks enam tagasi.

#282473 Reply
    yllep
    Member

Minul oli selline vormiseelik :D Kuskilt saime osta samasugust riiet ja vanaema õmbles mulle sirge seeliku, tegelik vormiseelik oli voltidega seelik ja seljas nägi üsna jube välja. Keegi koolis ei teinud selle kohta märkust ka, et mul teistsugune seelik oli ja ise tundsin ennast selle seelikuga hoopis paremini 😉

#282474 Reply
    Sokike
    Member

No ma tunnistan, et mina nii igatsesin seda ruudulist seelikut. Kõik klassiõed käisid juba ruudulises, aga mina olin nii kasina kasvuga, et mulle olid jätkuvalt tittede pihikud parajad. Sellises ma loomulikult keeldusin alates neljandast klassist kooli ilmuma ja käisin pükstes. Lõpuks leidis ema kõige väiksema suuruse voltidega seelikut, tegi seda minu jaoks veel jupi lühemaks ja ajas kummipaela värvli sisse. Unelm täitus… :D Seda, kuidas ema igal hommikul enne kooliminekut meid riideharjaga kraapis ja kloppis (meil olid kodus kass ja valge karvaga koer), mäletan siiani ebamugavustundega. Venna püksitagumik läikis ka. Enda oma õnneks ei hakanud nii silma. 😆
    Minule koolivorm meeldis ja kui põhikooli viimastes klassides vorm ära kadus, hakkasid albumisse ilmuma kohutavalt koledad kirjud klassipildid. Isegi mustvalged pildid olid kirjud. Ja siis muidugi algas see “võidurelvastumine”, et kellel on ikka ägedamad Avise teksad ja kellel “välka” T-särk jms. Mina hakkasin sedaaegu agarasti ise endale riideid õmblema ja kuduma. :)

#282475 Reply
    Member

Ma kahtlustan, et moekangana tuleb see ruut Eestis jälle arvesse nii 60 aasta pärast, kui kõik mutid , kelle hinge need seelikud arme on jätnud, surnud on 😆 Minule seostub selle ruudukanga nägemisega kusagil kuklas kohe ka punane kaelarätt…

Läikiva püksitagumiku olin jõudnud juba unustada, aga tõesti läikis kohutavalt.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 45 total)
Reply To: Reply #282471 in Sügismood – koolivormi ruuduseelik!
Your information: