Südamelt ära – Eesti Post!

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Südamelt ära – Eesti Post!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 693 total)
  • Autor
    Postitused
  • #103375 Reply
    Sibulaplix
    Member

no siis kui ma avastasin et nad ei jõua ega jõua omanikuni, siis ma veel ei teadnudki et saab jälgida. hiljem vaatasin. see tsekk kulus mul üsna kapsaks postkontori ja eesti postiga jagelemisega :P😛

#103376 Reply
    Member

Ma olen mõlgutanud mõtteid, et minna nende kallale ropendama (sõna otseses mõttes) kuhugi, kuid olen üle kasvanud oma varasemast hüperemotsionaalsusest ja (võimalik, et maailmaparandamisele tuleb see kahjuks) ma lihtsalt enam ei viitsi, aga kirjutan ikkagi oma totrad kogemused siia ära:
    *jätsin ühele tütarlapsele Tallinna peapostkontorisse Hobujaama tn nõudmiseni paki, kuna sõitsin ise Eestist ära ja ta pidi Eestisse tulema just sel ajal, kui mind pole. kuu aja pärast Eestisse tagasi tulles, hakkasin uurima, mis toimub, kuna mul ei olnud saajalt vastust laekunud. Esimese hooga sain sõimata, et nad olla mulle juba 2 teadet saatnud, et ma peaks pakile järele tulema; peale selgitusi, et sai jäetud hoiutasu eest asi sinna just selleks, et teine inime selle kätte saaks – kratsis teenindaja pead ja pastakat närides ütles, et tema ei tea kus pakk on- helistage infosse. Helistasin. Sealt öeldi, et küsi sealt, kuhu jätsid jne – mõttetu ja pikk möla. Odavam oleks olnud mitte seal passida, ega oma telefoniarvet kasvatada ja asi korstnasse kirjutada.
    *on mõned popid netipoed nagu on24 ja living.ee – mõlemad reklaamivad, et kaup tuuakse koju kätte ja see oli ka ainus põhjus, miks ma sealt ühel õnnetul korral mööblitüki ostsin. Ma peaks küll olema juba nii tark, et küsida KÕIK detailid üle, aga no ikka ma astun ämbrisse. Kuigi lubati 2 päeva jooksul kaup koju kätte- ei olnud veel nädal peale maksmist kippu ega kõppu. 9.ndal päeval tuli teade, et postkontoris on pakk…ja see osutus nariks. Ma siis helistasin ja küsisin, et mida (piip) see nende arvates tähendab. Selgitavad siis, et oi – meil veoleping Eesti Postiga ja see nende asi kuidas nad seda teevad. Ma küsin siis, et mida krt te siis lubate, kui ise ka ei tea ja suundusin info järele Eesti Posti; vastus oli hämmastav: “see kehtib ainult suuremates linnades”. Ma tõsiselt kahetsen, et tol korral seda asja edasi ei ajanud, kuna lõpuks läheb see nende “tasuta transport Eesti piires” mulle maksma ligi 700 EEk – kuskilt on vaja saada ju sõiduk, millega mahuks mööbli sidest ära tooma. Täiesti ajuvaba:(
    * Kohalik postkontor oli veel märtsis avatud laupäeviti – nüüd on asi palju parem – k..t teab missuguse publiku soovil on postkontor avatud E-R ja seda ka nii et osa päevi 9-11ni ja osa 14.30ni. Mitte, et see otseselt mind ennast puudutaks, kuid veidi jääb arusaamatuks, milleks seda postkontorit üldse vaja enam on, kui enamik tööl käivaid inimesi ei saa sinna niikuinii mitte kunagi ligi.
    *kohalik sideasutus on endale jumal ise teab miks välja kujundanud praktika, anda inimeste posti sugulaste ja tuttavate kätte. Võimalik, et see on ühest küljest väga kena ja abivalmis, kuid teisest küljest täiesti ajuvaba ja pahatahtlik käitumine. Ma pidin peaaegu närvivapustuse saama, kui sain kohtudokumendid kätte inimese käest, kes oli ümbrikku nädal aega kodus kapil hoidnud. Ma lihtsalt ei käi iga päev külas ja ma ei saa kuidagi oma väga toredat ämma selles süüdistada, et sidetädi ohmu on. Kõige hullem on see, et jutt ei aita mitte midagi – kõik kordub. Kedagi ei huvita, et kohtus pole mitte mingi argument, et sidetädi valele inimesele paberid annab ja et seal minu allkirja pole #?o//f}€\@y#!!! Eksole.
    *Töötajate käitumiskultuurist üldiselt – mul kooles Sütiste teel auto elektrisüsteem ära – nügisin siis EMI hoone sissesõiduteeni auto ja niipalju kui jaksasin, sealt sisse ka, aga ühelt maalt ei jaksanud enam, kuna tee hakkas ülesmäge minema. Panin ohutuled peale, tõkiskingad rataste alla ja kaevusin autosse telefoni otsima, et keegi appi kutsuda. Ajal, mil ma kotis tuhnisin, kuulen äkki hullu tuututamist selja taga- Eesti Posti mingi naksitralli auto moodi sõiduk – juht röögib pea aknast väljas midagi ja vehib käega – ei saanud just aru, mis rahvusvaheline väljend see oli, mida ta näitas. Läksin autost välja ja mõtlesin, et palun meesterahval siis appi tulla, et lükkaks koos auto eest ära – aga ma ei saanud suudki lahti – niisugust ilget sõimu pole ma kogu oma elu jooksul kuulnud – et te siis teaksite ka- ma olen idioot ja k.. l…, kes pole autokoolis käinud ja ei tunne liikluseeskirja ja pargib nagu debiilik seal kus juhtub ja bla-bla…
    Ma ei ole eriti õrnahingeline inimene, aga seekord ma lihtsalt istusin autosse ja lahistasin nutta – ehk oli oma osa selles ka, et ma olin suht viimast otsa rase. Ehkki sellest on juba veits üle aasta möödas – tulevad mul siiani täpid peale ja kuklakarvad tõusevad turri, kui ma EP autot näen.

Ma tahaks siia pika roppuse lõppu midagi ilusat lisada, aga teate -ei tule pähe. Jube kurb tegelikult.

#103377 Reply
    Susa
    Member

Lugesin ja imestasin 😯
    Lausa uskumatud asjad on Sinuga juhtunud!

Lisan siis ise siia midagi ilusat-lõbusat-õpetlikku.
    Meil olid Nyyga 5 aastat tagasi pulmad. Sõbrad Šveitsist ei saanud ise kohale tulla aga saatsid kingituse. Läksime pakiteate peale õhevil postkontorisse pakile järgi. Suur kast toodi tagaruumist ette. Täitsin tollipabareid seni kui meie pakki lahti võeti, et vaadata, kas asi on ikka terve jne. Tundus, et kõik oli ok. Kast pandi kinni, templid löödi paberitele alla ja siis küsiti meilt 700 krooni! 😯 😯 😯
    Esimese laksuga võttis see sõnatuks. Meie kingitus ju! Mis 700 krooni? Siis selgus, et sõbrad olid omapoolseid dokumente täites pannud neisse kirja asja tegeliku väärtuse. Ausalt, teadmata, et meie peame selle pealt protsenti maksma hakkama!
    Loomulikult ei saanud me seda pakki endaga kaasa. Läksime ja laenasime raha ja siis uuesti pakile järele. Seekord saime asja kätte. Ilus vaas on – kuldse südamega :)

Kui mõned aastad hiljem sõpradele rääkisime, mis juhus selle kingitusega tegelikult oli, läksid nad esiotsa näost valgeks ja siis ei saanud aru kuidas nii!?

Siit moraal – kui teile kuskilt midagi saadetakse, siis on kaks võimalust:
    1. Lasta paki paberitesse kirjutada asja tõeline väärtus ja siis ise selle pealt vägevat tolli maksta
    2. Lasta dokumetidesse kirjutada pisike summake ja pöialt hoida, et asi ilusti viperusteta kohale jõuab (vastasel juhul ei saa ju mingit kompensatsiooni).

Selline looke :)
    Lähen ja teibin nüüd homseks ärasaatmiseks paar turvaümbrikku kõvasti teibiga kinni ;)

#103378 Reply
    Guest

Oi-jah, need on küll koledad lood, mis nii mõndagi meelde tuletavad……. Aga nüüd juba jälle valimised läbi ja EV regionaalpoliitikat pole keegi rahvahulkade tungival soovil muutma hakanud….ega ei hakkagi, sest pole ju maal enam rahvahulki. Regionaalpoliitika on aga alates tollest ajast, kui kogu rahvast Tallinna elama ja töötama kutsuti, hoidnud sama kurssi : maakohtades elavad vaid vanad, rumalad, joodikud ja eluga mittetoimetulevad inimesed. Ajakirjanduski on ju üsna edukalt hoidnud ülal kuvandit kusagil külapoe taga pudelit kummutavast maakast. Tegelikult on enamus külapoode juba ammu likvideeritud ja sidejaoskondade tööajad on just niisugused, nagu zulu kirjeldas….
    Regionaalpoliitika teemal võiks kohe pikema essee kirjutada, kuid on´s sel mõtet ? Ehk olen liialt leplik…, ei pigem väsinud tuulikutega võitlemast,… ja püüan kohaneda oludega, mis minu tahtest ei sõltu.

#103379 Reply
    killukalli
    Member

Meil peapostkontoris aidatakse pakkimisel ja spets sildid mida täita.
    Väikses postkontoris kus tihti käin saain sõimata, et kõik peab kodus tehtud olema ja et minu pakile kulus terve rull tipi neil ja üleüldse pakkimine maksab neil 15 krooni.

Ja ikka käin sealsamas,sest lihtsalt kesklinnas pole parkida kuskile ja kui on siis 25 eeku tund ja igavene jama kui veel pakke palju ja ei saa korraga nendega uksest sisse.

#103380 Reply
    Susa
    Member

@killukalli wrote:

lihtsalt kesklinnas pole parkida kuskile ja kui on siis 25 eeku tund

OT juttu: Võsapets õpetas kuidas tasuta parkida saab – vaja auto numbrimärk kaasa võtta ja kontrolörid ei saa midagi teha – lähevad lihtsalt minema. Sest autot, millel pole numbrit, ei ole lihtsalt olemas :P

#103381 Reply
    Rees
    Member

Jummel küll, vaene Zulu! Rasedat rikkis autoga naist sõimata!?! 😯 Mul läksid seljakarvad seda lugedes püsti!
    Ütleme nii, et inimesi on igasuguseid, nii mölakaid kui viisakaid, aga selline puuduliku käitumiskultuuriga inimeste kontsentratsioon Eesti Postis on küll kahtlane… Ei saa öelda, et palk on motivaator ja bla-bla-bla. Teeninduskultuur tahaks kõva ravimist saada. Lepingutest ja lubadustest kinnipidamisest rääkimata…
    Minul on igatahes kindel plaan, et üks vihaleajamine veel ja ma proovin, kuda see juhtkonnaga suhtlemine ka on.

#103382 Reply
    Member

Rees:
    Ma saatsin ca 1-2 nadalat tagasi selle teema lingi Eesti Posti = ei mingit vastust ega reageeringut.
    Pead vist t6esti otse juhtkonda poorduma.
    * saatsin meili nende info-meiliaadressile, mis oli nende kodulehel

#103383 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

@Susa wrote:

@killukalli wrote:

lihtsalt kesklinnas pole parkida kuskile ja kui on siis 25 eeku tund

OT juttu: Võsapets õpetas kuidas tasuta parkida saab – vaja auto numbrimärk kaasa võtta ja kontrolörid ei saa midagi teha – lähevad lihtsalt minema. Sest autot, millel pole numbrit, ei ole lihtsalt olemas :P

OT jätkub: kui numbrimärki küljes pole, tuleb politseipatrull ja teisaldab sõiduki uurimiseks. Ja sina saad tõestada, et see masin just sinu oma on, auto kerenumbri järgi. Lisaks veel trahv ka nagunii.

#103384 Reply
    Sibulaplix
    Member

icc, täna sain pakiteate pakile, mille tõin postkontorist ära 11ndal kiri serval, pole kodus!!

#103385 Reply
    Lynx
    Member

krt kas nad ise kah aru saavad mis jura nad sinna pakiteadetele peale kirjutavad?

#103386 Reply
    killukalli
    Member

@sibulaplix wrote:

icc, täna sain pakiteate pakile, mille tõin postkontorist ära 11ndal kiri serval, pole kodus!!

Minu pakk ve?
    Aga mine siis teatega pakile järele 😆

#103387 Reply
    krist68
    Member

Uskumatud lood!
    Susa jutuga meenus, et aastaid tagasi oli ka sarnane juhtum, mis aga lahenes positiivselt (üllatus-üllatus eks), et pakil polnud väärtust märgitud, pidime paki lahti tegema ja postitöötaja hindas väärtuse umbes. Aga ju siis oli haruldane eksemplar see töötaja, hindas paki väärtuseks 400 kr umbes (10 korda vähem tegelikust väärtusest!!!) ja saime paki ilma tollimaksuta kätte.

#103388 Reply
    Susa
    Member

@Põhjatäht wrote:

Rees:
    Ma saatsin ca 1-2 nadalat tagasi selle teema lingi Eesti Posti = ei mingit vastust ega reageeringut.
    Pead vist t6esti otse juhtkonda poorduma.
    * saatsin meili nende info-meiliaadressile, mis oli nende kodulehel

Ime oleks olnud siis kui oleks mingi reageering tulnud – neil ju konkurenti pole, teevad mis tahavad ja nii kuidas juhtub. Ja kui kehvasti juhtub, ütlevad “uups!”, kehitavad õlgu ja lasevad samas vaimus edasi :)

Ma ootan seda ilusat hetke kui Eesti Postile konkurent tuleb – arvestatav konkurent ma mõtlen!

#103389 Reply
    Hetty
    Member

@Susa wrote:

Ma ootan seda ilusat hetke kui Eesti Postile konkurent tuleb – arvestatav konkurent ma mõtlen!

Ma pole loomult pessimist, aga ma arvan, et seda ei tule. Selline monopol, terve riik tema käes.
    Aga ma olen mõelnud, et kas ELSiga ei ole turvalisem, endal kogemus puudub. Oskab keegi valgustada. ELS peaks ju uksetaha tooma kohe. Aga ma võibolla liiga sinisilmne 😆

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 693 total)
Reply To: Südamelt ära – Eesti Post!
Your information: