Südamelt ära – Eesti Post!

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Südamelt ära – Eesti Post!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 693 total)
  • Autor
    Postitused
  • #103345 Reply
    VintajRose
    Member

Ma postiljonide kaitseks võin öelda seda, et nemad saavad hommikul oma portsu lehti, teateid ja pakke kätte mis tuleb laiali viia, palju seal postkontoris veel neid pakke ootab ja miks just see pakk “kliendile” kätte läheb ja teine pakk postkontorisse ootama jääb, seda nemad ei tea.
    Ohkama võtab täitsa, sest ma olen nendega ka sõdinud küll ja küll. Ega seda postimehe tööd ei taha eriti keegi teha ja meil siin päris tihti postiljonid vahelduvad. Aga uus inimene ikkagi eksib alguses ja siis on jälle leht saamata ja pakk rändab kusagil ringi…
    Viimane kord, kui mulle maksikiri koju tuli, siis postiauto ootas ilusti maja ees, et jõuaksin järgi silgata. Oleks võinud ka minema sõita, sest postkasti see pakk ei mahtunud. Siis mul oli küll hea meel :)

Paki ootamine on üldse üks tüütu tegevus ja kui siis saad teada, et ammu oleks võinud see asi sul käes olla, aga kellegi hooletuse tõttu ikka veel ei ole, siis ajab ikka vihaseks küll :(

#103346 Reply
    Krets
    Member

Eesti Post on tõesti naljanumber.
    Mul just hiljuti oli Helmehaldjast tellimisega järgmine seik: tellisin selle Eesti Posti kulleriga koju ja varem pole mul selle teenusega probleeme olnud. Seekord aga paki ei tulnud ega tulnud 😥 . Kirjutasin Helmehaldjale, et kas nad ikka said mu tellimuse kätte. Sealt öeldi, et kätte saadud ja ammu posti pandud. Helmehaldjas uuris siis veel omalt poolt ka, et kuhu pakk kadus aga talle ei vastatud. Siis uurisin mina, mitu korda kohe – iga kord lubati asjaga tegeleda ja tagasi helistada – ei ühtegi telefonikõnet ega pakki. Siis saabus mulle pakiteade – kus oli kohe peal silt “Korduv”. Kohe ei saanud ka postkontorisse minna ja siis kui sain teatati, et kuna te õigel ajal ei tulnud, siis saadeti pakk saatjale tagasi 😯 . Saatsin uue kirja Helmehaldjale, et kas nad paki tagasi saanud? Ei olnud nad midagi tagasi saanud. Ning paari päeva pärast tuli mulle järsku kõne ja teatati, et Eesti Posti kuller ja tahaks pakki ära anda ning venimise põhjuseks öeldi, et aadressi polnud pakil peal olnud (kui kätte sain siis oli küll).
    Igatahes kogu see nali võttis aega mingi hea mitu, mitu nädalat 8)

Aga nüüd mul tekkis hirm, et kuna lugesin, et oleks vaja maksikirjal mulliübrik ise igaks juhuks kinni teipida, sest EP seda ei pruugi teha…. 😯 aga mina seda küll ei märganud teha.

#103347 Reply
    Kairu
    Member

Ma sain täna juhtumisi teada, et minu pakk on postiauto poolt vidud valesse postkontorisse ja tänu sellele saan paki kätte alles homme. Teise postkontori tädi avastas vea ja helistas meie postkontorisse, sellepärast teangi.. Tihtipeale ongi palki kadumine seotus sellega, et pakk viiakse valesse postkontorisse ja sellest ei teatata, kuid mul vedas seelord. :)

#103348 Reply
    Hetty
    Member

Mul endal ei ole küll sellist trastilist kogemust kui teil, aga küll ehk tuleb ka. Kuid siiani on meil küll mulliümbriku valik – 3 eri suurust. Isegi karpe on valida. Ja kui tahad siis võid ka oma pakki teha – pane mille sisse tahad. Pakid suletakse korralikult oransi kleeplindiga ja peale kleebitakse minu poolt täidetud sedel. Paki teade on kohe samapäev kastis kui tuleb postkontorisse. Aga see vast kõik sellepärast, et meil väike postijaoskond ja mul on sidesse 20-30 meetrit ja nagu öeldaks oma küla mammi. 😆 . Aga kui vaadatan minu poolt saadetud pakki teekonda siis ajab küll nutma. Näen, et pakk on sihtkohas, aga edasi ei liigu ja mitu päeva seisab paigal, siis tekkib küll mure, et mis sünnib. Ja kui teie jutte lugeda siis neid võiks liigitada “õudusjutte maalt ja merelt”. Ei tea jah, mis toimub Eesti Postiga.

#103349 Reply
    Rees
    Member

Viimane kord, kui EP peale vihastasin, siis tõotasin, et järgmisel korral palun mõne ülemuse vastuvõtule… Ja seda ma teen ka, hari on ikka korra kuus punaseks aetud!

Juhtunud minugagi:
    * kullerionu ei suuda kasti neljandale vinnata (seitse kilo staffi sees), palub mul alla tulla. Ma siis kostan fonoluku kaudu, et olen viimase vindi peal rase, tooge pakk palun üles. Arvake ära, kes pärast viieminutist ootamist ja vastastiku kannatuse proovilepanekut paki üles tooma pidi…

*Maksikirja kohta jäetakse postkasti teade… olen ööpäevaringselt kodus olnud. Õiendama minnes teenindaja arvab, et ju teil siis koridoriuks lukus oli. Oli küll, aga selleks, et teade postkasti pista, pidi too postiljon täpselt samapalju sellest lukus uksest läbi tulema, postkastid ikka seespool ju! Ja kui ei viitsi ronida, siis võiks fonoluku kaudu ju hüüda, et tule alla kirja järele!

*Varalisi kohustusi ja delikaatseid isikuandmeid sisaldav leping tähitud kirjana minu nimele satub… Statoli bensukasse. Sealsed tädid kisuvad koos oma postiga lahti ja alles siis avastavad, et polegi ju neile. Loevad siis tähtsast ümbikus olnud lepingust, kuda mind kätte saab ja helistavad mulle

*Kõige lihtsam: sides muid asju postitades küsin, et äkki mulle ka pakki on? Ei ole, öeldakse. Ja koju jõudes avastan postkastist teatise, et on ikka küll…

Teate, mis kõige pullim! Täna just käin sides, neil hea teeninduse kuu raames lipikud kiitmiseks ja vastavalt kirev postkast pandud nii vahvalt ukse alla, et kohe mitte ei saa üle ega ümber. Kuku või silmad katki…

Aitäh, et lubasite kiruda! Natuke parem hakkas kohe!

#103350 Reply
    Member

Mina olen nüüd viimase aja jooksul kaks pakki saatnud ja nõudsin mõlemal puhul tähituna saata. Sellest jääb (st üldjuhul peaks, kui keegi omavoliliselt uimast mäkra ei mängi) mingigi märge maha.
    Kui Mia32-le saatsin raamatu “Käsitöö. Kudumisest klaasimaalini”, siis plaan oli pakkida seda postkontoris ning postitöötaja nägi raamatu ära. Kui ütlesin, et tahan tähitult saata, siis ütles ise ka, et jaa see kallis raamata, teeme nii.
    Seega väga palju (põhiline) olenebki postitööja huvist sinu paki, kirja vms vastu.
    Risk jääb alati, et…
    Kusjuures…mõne aja pärast võiks siinse jutu saata Eesti Posti mõnele juhtivale onklile/tädile lugeda.

#103351 Reply
    Sibulaplix
    Member

@pisike_smile wrote:

Meie postkontor seletas seda maksikirjade kojutoomist või mittetoomist nii:
    Kui on tegemist Liht-maksikirjaga, siis üritatakse koju ära viia (kui ikka postkasti mahub). Sellisel juhul pakile triipkood peale ei panda ja siis ei saa seda ka n-ö jälitada ja vaadata, kas pakk on kätte saaud. Teisel juhul on tegemist Tähitud maksikirjaga ja sellele peab postkontorisse järele minema.
    Kas reaalsuses ka nii toimib, seda ma muidugi ei tea – ma ju enamasti vaid saadan ise teistele pakke :lol:.

ma ei ole saatnud ühtegi tähitud maksikirja, aga kõik on olnud triipkoodiga

#103352 Reply
    Member

mina Bubblyga ühel nõus tahaks Eesti Postilt ka vastust

#103353 Reply
    Member

Põhimõtteliselt, kui saaks ka miski vastuse, siis mina oleks nõus see näpus iga kord pakki saatma minna.
    Mind siiski huvitab, et minu pakk kohale jõuab ja tervena.

Kas keegi mingit kahjutasu on küsinud, asi pakis katki vms? Põhimõtteliselt peaks selline asi ju olema. Nii ei saa, et täna on postitöötlejal, autojuhil või postiljonil paha tuju ja tal savi, mis pakist alles jääb…

#103354 Reply
    Krets
    Member

Kahjutasu kui sellist vast ei õnnestu saada. Aga ametlikule kaebusele võiks mõelda küll ning sellisel juhul oleks lootust ka saada kasvõi kaduma läinud asjade maksumuses raha tagasi.
    Kuna seda mastaapi suurasutused niisama kliendi kaebustele eriti ei reageeeri (v.a. kirjaga, et on küll väga kahju, et juhtus – loodame, et edaspidi ei juhtu), siis oleks kõige mõtekam teha märgukiri Tarbijakaitseametile. Ja Tarbijakaitseameti kirjas peaks väga täpselt ära näitama, millal, mis ja kuhu saadeti ning millal on võetud ühendust EP ja mida sealt vastatud.

Keegi kel pakk täiesti kadunud või pakk lahtiselt ja pooled asjad kadunud kohal võiks ju mõelda sellisele käigule.

#103355 Reply
    Sibulaplix
    Member

paki sisu eest saab raha tagasi sel juhul, kui on määratletud paki hind…minu meelest. ja selgi juhul ei anta koguväärtuses seda summat vaid osaliselt

#103356 Reply
    Member

@Rees wrote:

Teate, mis kõige pullim! Täna just käin sides, neil hea teeninduse kuu raames lipikud kiitmiseks ja vastavalt kirev postkast pandud nii vahvalt ukse alla, et kohe mitte ei saa üle ega ümber. Kuku või silmad katki…

no sellesama teema peale meenus, et Susa mulle ürgammu raamatud posti pannud ja mina siis eeskujulikult iga päev mitu korda postkasti piilunud. Mida aga pole, on teade. Susa näeb, et 19.03 juba meie postkontoris olemas. Käisin järel ja sain kätte!

Hea teeninduse sildid olid ka võtta. Küsisin viisakalt:” Mulle peaks olema PAKK! Kas te saate kontrollida?” ja tädi porises vastu: “Pole teile mingit pakki, maksikiri on!” No halloooo, EP! need sildid võite maja taga olevasse prügikasti viia!

#103357 Reply
    metskass
    Member

Jah Minul oli padjaprojektiga sama lugu, et Ampsakul seisis padi postkontoris (kuigi vale perekonnanimega 😳 ) Aga mulle öeldi, et talle pakiteade vale nimega väljastatud :)

#103358 Reply
    Member

kusjuures mul oli teade vale nimega päev peale paki kättesaamist postkastis ja veel päev hiljem tuli ka õige nimega teatis /oleks niimoodi peaaegu 3 ühesugust patja saanud äkki?/

#103359 Reply
    Kuutydruk
    Member

Minul on juba mitu korda nii olnud, et käin postkontoris kas pakki toomas või viimas ja siis koju jõudes selgub, et mulle on veel üks pakk. No kas siis tõesti ei või öelda, et mulle on veel üks pakk!???!!? 😈
    Eile täpselt sama lugu. Käisin oma padjavahetuse pakki toomas ja kodus selgus, et mulle on USA-st ka pakk :S Nõme on asja juures see ka, et see postkontorisse minek on alati ekstra käik. See ei jää kuidagi tee peale ja oma niiöelda “kodupostkontorit” muuta ei saa.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 693 total)
Reply To: Südamelt ära – Eesti Post!
Your information: