Südamelt ära – Eesti Post!

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Südamelt ära – Eesti Post!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 693 total)
  • Autor
    Postitused
  • #2093 Reply
    Susa
    Member

Ütlen ausalt, et enne isetegijat piirdus minu Eesti Posti külastamine kaardisaatmisega ja aastas paaril korral paki saatmisega.

Nüüd aga sõtkun pidevalt selle asutuse vahet ja praeguseks olen siiralt hämmeldunud kuidas nemad oma asjad korraldanud on!

*Kui enne sai tähitud pisipakkidele peale kirjutada ilusad sildid saaja ja saatja nimede ja aadressidega, siis praeguseks ole ise nii hea ja prindi või kirjuta maksikirjale oma vajalikud asjad kuidas tahad! 👿

*Kui enne tõmmati pisipaki puhul turvaümbriku kleepsukoht üle oranži Eesti Posti kleepekaga, siis nüüd on kaks varianti – kas saadad oma maksikirja ära lootuses, et ümbrikul on korralik liim või varud endale ehituspoest suure rulli laia teipi, et ise oma maksikiri saatmiskindlaks teha 👿

*Kui enne sain kõik pakid ilusti postimaja pakimajast kätte, siis nüüd veab postiljon ühe päeva neid endaga kaasas (mis sest, et silmaga on näha, et A3 suurune paks pakk ei mahu kuidagi postkasti!!!), jätab postkasti teate, et saad alates homsest oma maksikirja postimajast kätte. Sellele järele minnes selgub, et seda ikkagi pole veel. Lähemalt uurides selgub uus asi, et ikkagi on, aga vales kapis. Ja lõpetuseks on pakile taha kirjutatud tagastamise põhjus: UKS LUKUS!
    Jääb selgusetuks, kas postkasti uks või koduuks.
    senz3

Ühesõnaga – siia teemasse Eesti Posti “paremad palad” – sest jagatud mure on pool muret!
    ;)

#103331 Reply
    Sibulaplix
    Member

mina saatsin oma sokivahetuse sokid kenaste teele, kahe nädala möödudes ei kuulnud ma rõõmuhõiskeid et pakk käes, ometigi sokisaaja iga päev postitas oma blogisse. kobisin siis tsekiga postkontorisse, et uurida, kuhu pakk kadus ja kujutage pilti, küsiti, kas ma ikka olen kindel, et ma selle paki ära saatsin 🙄 pea pool aastat sõdisin nii postkontori, kui eesti postiga, mille tulemuseks sain tagasi postipaki saatmiskulud. pakk kadus musta auku.
    Kummaline on see, et kui tuli välja et saab pakki ka jälgida, siis minu tsekil oleva koodiga tuli vastuseks, et sellist pakki pole olemas.

postitasin maksikirja ja äkki taipasin küsida, et kas see nüüd ikka on see saatmisviis, et on ka triipkood mille abil paki teekonda jälgida, selle peale ühmas postitöötaja, et tema ei tea, et igal pakil polegi koodi. küsisin, et mille järgi neid koode siis lisatakse…jälle vastus ei tea.

Novita talvenumber mahtus ilusti postkasti, kevadenumber, mis oli suuruselt sama ei mahtunud aga mitte, pidin postkontorist ära tooma. suvenumber mahtus jälle kenasti postkasti ära :)

kui tohib, siis kobiseks ühe asja kohapealt veel, mis pole päris eesti posti teema. sain ajakirja Malenkaja diana, terves ümbrikus. aga ajakiri on u 1 cm ulatuses rebendunud keskelt.

#103332 Reply
    Member

Me kandi postitädid on mega aeglased. Pakk ammu postis, aga paprit koju ei tule. Ja kui lõpuks saad papri ja sellega posti kimad ega keegi sulle seal ei ütle, et veel kaks pakki sind ootavad. Järgmisel päeval vihast sinine lähed järgmiste paberitega posti sama tädi juurde.
    Nüüd olen juba targem ja küsin kohe, et äkki ootab mind veel mõni pakk.

#103333 Reply
    Mercar
    Member

Mina olen tähendanud et Jõgeva ja Tartu vahel on must auk. Mujalt saan kirjad kätte paari päevaga (Tallinnast tulevad töölepingud näiteks) samas Jõgevalt alla nädala pole lootustki. Seni “parim” oli kui kiri jõudis minuni 32 päeva pärast Jõgeval postitamist ja seda ka seetõttu et naabermaja mees tõi selle mulle ära, kui see talle (juba mitmendat korda ?) postkasti oli topitud. Ümbrikul oli muidugi aadress õige…

Lisaks on neil kaalud ka igakord ise arvamusel. Kunagi sai ostetud posu A4 ümbrike (kõik siis sama rasked) ja aegajalt vaja Tallinna lepinguid saata. Kui ümbriku läheb 4 lk A4 paberit võin panna kõige odavama hinnaklassi margi. Seda ma juba tean. Samas kui sisse läheb vaid 2 lk sama suurt ja samast pakist pärit paberit on umbes pooltel juhtudel vaja kallimat marki… Loogika eksole :P Hind tuleneb ju kaalust….

Ei teagi kas olla nende peale 👿 või peaks hoopis nende üle 😆 .

#103334 Reply
    Member

Teoreetiliselt peaksin oma maksikirjade saatmiseks ümbriku ju postkontorist saama osta. Meie kohalikus postkontoris pakuti mulle ainult suuri, peaaegu A3 mõõdus, ümbrikke. Väiksemad olla tellitud ja nii 1,5 nädalat järjest. Lõpuks sõitsin Tartusse ja ostsin endale väikeste mulliümbrike varud, sest egas postiasutus ju pea sulle ümbrikke võimaldama, eksole …

Lisaks juba oksjoniteema all käsitletud tembeldamisteema. Nimelt peavad nad lisaks markidele ümbrikule lööma ka templi. Kuna aga see tempel koos teplivärviga on raudselt nõukaajast pärit, siis mingilgi moel nähtava jäljendi saavutamiseks lajatavad nad selle templi ümbrikule kogu oma jõudu rakendades. Kui aga su saadetis kardab tugevat muljumist, siis ongi saadetis rikutud.

Seega tuleb minna postkontorisse, võtta kaasa ümbrik, saadetis ja teibirull.
    Kohapeal lased kõigepealt ümbriku margistada-tembeldada, paned saadetise ümbrkusse ja teibid kinni. Ja siis värised paar päeva, et kas su saadetis ikka jõuab adressaadini ja millisel kujul.

#103335 Reply
    Sibulaplix
    Member

nu muljumist kartvaid asju ei maksa mulliümbrikusse pista, sest pakid ju käivad üksteise all ja peal, kuidas jumal juhatab :P

#103336 Reply
    Member

läheb natuke teemast välja, sest tegu ekspress postiga kes ajalehti koju toob. meil tellitud eesti ekspress ja üle nädalati on viisakas postiljon, murrab lehe pooleks ja paneb postkasti. teistel nädalatel on maiteamismõtlemisega postiljon, et üritab lehte terves pikkuses postkasti lükata, mis sest et nii ainult pool sisse mahub, ülejäänud pool surutakse jõuga kortsu ja nii, et üks nurk veel postkstist välja vaatab :(

#103337 Reply
    Susa
    Member

Unustasin kirjutada – sama lugu kui Trikal!
    Tõin postist ära esimese Amazoni raamatupaki. 8. märtsil. Kaks päeva hiljem laekus mu postkasti pakiteade teisele Amazoni pakile. Teate peal kuupäev 8. märts!
    Oli jube raske arvutist teada anda, et mulle on teine pakk veel!

#103338 Reply
    Drex
    Member

@sibulaplix wrote:

nu muljumist kartvaid asju ei maksa mulliümbrikusse pista, sest pakid ju käivad üksteise all ja peal, kuidas jumal juhatab :P

Täpselt, kui kord ühe paki saatsin, ütlesin, et pisut õrn, siis vastuvõtja ütles, et ma siis teatan, et seda pakki konteineri põhja ei lajatataks ❗

samas, saatsin nüüd just oksjoniasja teele, kusjuures aadress oli õige pakil, aga tšeki peal olin nii saaja, kui saatja mina. ja koodi järgi polnud seda pakki olemaski.
    Kui siis avastasin , mingi 3 tundi hiljem, et minu nimi on ka saajaks pandud, helistasin postimajja. mispeale teatati, et sellist pakki polegi!
    siis nad otsisid …otsisid… lõpuks leidsid ja lubasid nime ära vahetada. muidu saaja ju ei saaks kättegi, sest nad väljastavad teateid ju arvutiinfo järgi.

Ja, ma ei saa aru, mismoodi käib pakkide kojukanne. Samal päeval saan paki. postiljon kolistab juba pool seitse ukse taga. annan allkirja ja saan maksikirja kätte. ajalehti toomast avastan, et ajalehtede vahel ka maksikirja tede, millele aga pean postimajja järele minema. samas suuruselt need pakid ei erinenud, pigem suurem toodi tuppa kätte

müstika

#103339 Reply
    Member

Tallinna Peapostkontor aga hiilgab üliagarusega. Viimastel kordadel saan sama paki kohta 2 teadet, mis samal päeval trükitud ja minu postkasti pannakse ka samal päeval. Ja pakki kätte saades on pakil kirjas ‘uks lukus’. :?: Kas tõesti keegi üritas 700gr lõnga suruda mulle postkasti?

#103340 Reply
    Member

Meie postkontor seletas seda maksikirjade kojutoomist või mittetoomist nii:
    Kui on tegemist Liht-maksikirjaga, siis üritatakse koju ära viia (kui ikka postkasti mahub). Sellisel juhul pakile triipkood peale ei panda ja siis ei saa seda ka n-ö jälitada ja vaadata, kas pakk on kätte saaud. Teisel juhul on tegemist Tähitud maksikirjaga ja sellele peab postkontorisse järele minema.
    Kas reaalsuses ka nii toimib, seda ma muidugi ei tea – ma ju enamasti vaid saadan ise teistele pakke :lol:.

#103341 Reply
    Drex
    Member

mulle taritakse koju ka tähtud maksikirju!
    annan allkirja ja puha ja dokumendi numbri
    paki peal jälitamiseks triipkood?

eelviimane ja viimane saadetis Silverpointist toodi ka tuppa ❗
    allkirja ja dokumendinumbri vastu sain

postiljon juba teretab mind muul ajal ka tänaval

#103342 Reply
    Member

@drex wrote:

eelviimane ja viimane saadetis Silverpointist toodi ka tuppa ❗
    allkirja ja dokumendinumbri vastu sain

Järelikult siis reaalsuses ikkagi nii ei toimi :? Kahju tegelikult, et Eesti Post ise ka ei tea, millist teenust nad pakuvad.

#103343 Reply
    Member

meil on hea suur postkast kuhu mahub ka postipakk. Nüüd kui tööl käin andsin sellest teada ka postiljonile, et viigu pakid vanaema juurde, kes on naaber. Postiljon tõi paki ilusti töö juurde. Kuigi polud tema piirkond. Nüüd olen kõik isetegija pakid/maksikirjad saatnud tähituna ja postipunkti töötaja kohe soiguma, et miks seda vaja lähevad ju ilusti kohale. Vastasin, et ilusti nad igakord küll ei lähe, vahel lausa avatuna kohal. Sellepeale vastati, vahel ikka juhtub. No saad sa siis aru.

#103344 Reply
    Member

oeh-sain siis täna esimese laksu eesti postilt-helmehaldja lahtise paki ja kaupa ka puudu…no ja siis ma mõtlesin sellele,et on ikka segased lood selle tellimisega—eelmisel aastal tuli alati pakkide kohta teade ja jooksin ise sidesse,nüüd tuuakse kõik ukse taha ja nõutakse allkirja ,kui just otse kasti ei telli—tellisin veel ühe lunapaki eelmine nädal tavapostiga ja üllatus-üllatus ,kulleriga tuli-kuigi arvel ka tavapost ja puha!!!!Nii,et kunagi ei tea kuidas see post ikka tuleb!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 693 total)
Reply To: Südamelt ära – Eesti Post!
Your information: