Sõrmikud

• This topic is empty.
Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Autor
    Postitused
  • #5041 Reply
    AlleRaa
    Member

Minu esimesed sõrmikud said kootud kunagi kooliajal, ja nüüd, aastakümneid hiljem, on teine paar varrastel. Palun kogenud sõrmiku-kudujate abi! Ehk jagate nippe ja nõuandeid? Kas sõrmede vahele jäävadki augukesed, või õnnestuks neid kuidagi vältida kudumise käigus? Hästi palju tekib lõngaotsi (eriti kirjatud sõrmikutel), mida vaja peitma hakata. Siinkohal tahaks ka head nõu!

#198949 Reply
    Member

Mina korjan aukude vältimiseks sõrmede jaoks nö nurkades (kuhu need augud tekkima kipuvad) silmi rohkem üles (vastavalt vajadusele 1-3 silma) kui sõrme jaoks vaja oleks ja esimestel ridadel koon nad kokku. Nii ei jää sõrmik ka kiskuma sõrmede juurest.

#198950 Reply
    t7pi
    Member

näh, miks see asjalik soovitus nüüd antakse, kui mul sõrmed juba valmis :P

#198951 Reply
    AlleRaa
    Member

Mul ka üks kinnas valmis, aga ega see paar viimaseks jää! Rohkem silmi saab ehk korjata ühevärviliste kinnaste puhul. Mul on mustrilised. Silmad korjan üles ka vastavalt mustrile, ei saa nagu hästi neid lisada ja kahandada.

#198952 Reply
    Mercar
    Member

Alati on mingi võimalus ;)
    Eks see oleneb mustri keerukusest, nö. lühikeste mustrikorduste puhul saab ikka silmi juurde luua, või siis lihtsalt sõrmede vahele lisa mustrit teha (nt. pikkitriibud), näha see eriti ei jää ja asi jääb oluliselt paremini käes istuma.

#198953 Reply
    Member

ma ei näe küll probleemi ka mustrilisel kindal lisasilmade korjamiseks 🙄 Tuleb lihtsalt mäletada, kus sa need mustrisse lisasid ja kohe järgmisel real kokku võtta. kuna need augukohad on sellised, mis nagunii sõrmede juure svarju jäävad, siis ei sega need 1-2 lisasilma mustris küll midagi.

Teine võimalus on need augud pärast sõrme alustamise lõnga peitmise käigus lihtsalt kinni silmata ;)

#198954 Reply
    AlleRaa
    Member

Netis ringi kolades leidsin jah need kaks võimalust ja lisaks kolmas, kududa üleskorjatud silmused keerdsilmustena.

#198955 Reply
    Member

seda teen ma veel lisaks niikuinii, isegi kui juhtumisi paraja arvu silmu üles korjan, aga aukude vastu nurkades see küll eriti ei aita.

#198956 Reply
    AlleRaa
    Member

Lisaks veel huvitavaid nippe, mis silma jäid.
    – sõrmed kududa kahekordsed (ühe silma kood, teise tõstad jne). Ühevärviliste sõrmede puhul kindlasti hea nipp, sest sõrmed ju kipuvad külmetama.
    – sõrme otsad kududa peenemate varrastega, eriti jämedama lõnga puhul

#198957 Reply
    Member

Kui ma veel kudumismasinaga kindaid kudusin õpetati mind sõrmede alustamisel silmuseid risti tõstma ja siis läbi kuduma (nurkades kuhu auk kipub tulema). Olen sedasama võtet edukalt kasutanud ka varrastel kududes nii pitsiliste kui ka kirikinnaste puhul. Auku ei teki ja ristitõstetud silmad ei jää koledad välja paistma.

#198958 Reply
    Guest

Ei hakkand uut teemat tegema, kirjutan oma küsimuse siia ära.
    Teen siis ka esimesi sõrmikud, nüüd siis olen jõudnud juba nii kaugele et vajaja sõrmi teha. Probleem selles et ei saa hästi aru sellest süsteemist kuidas ilusti ja võrdselt, (sõrmed osad normaalsed jääksid) silmi jagada.
    Kas selleks on ka mingi kaval nipp kuidas seda välja arvutada. Silmi siis on kokku 40.
    Paluks mingit head valemit kuidas arvutada välja iga sõrme jaoks paras arv silmuseid:)
    Sõrme tegemisel võetakse 3-4 silma juurde mõlemalt poolt, kas neid peaks kahandama ka hiljem. Ega ei jää liiga suured.
    Tundub võib olla tobe küsimus, aga midagi pole teha, ikkagi esimesed sõrmikud/kindad üldse.

#198959 Reply
    liisbet
    Member
    #198960 Reply
    Guest

@liisbet wrote:

Vaata siia

Aitähh, kuid see link juba mulle tuttav, selle järgi olen seda sõrmikut kudunud. Lihtsalt mõtlesin et kindlasti on olemas mingi hea valem kuidas arvutada, palju igale sõrmele silmuseid jätta.
    Foorumis veel ringi vaadates leidsin Imbi blogist hea skeemi.http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=1245&singlepost=36025

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
Reply To: Reply #198951 in Sõrmikud
Your information: