Sokkide kannad vastupidavamaks

Homepage Forums – KUDUMINE – Sokiakadeemia Sokkide kannad vastupidavamaks

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
  • Autor
    Postitused
  • #283212 Reply
    Member

Lisaks koon mina kannad alati palju tugevamas koes kui ma muidu koon. Kes niisama ei oska lõnga rohkem pingutada võib kanna jaoks tõesti peenemad vardad võtta. Kõige paremini on end palju kantavate sokkidena õigustanud siiski spetsiaalsed sokilõngad, kus on kuni 25% polüamiidi sees. Isegi väga peenest sokilõngast (50g=210m) sokid peavad pikalt vastu.

#283213 Reply
    Member

Mina olen kudunud sokikanda ja varbasse veneaegset nailonlõnga ( lõdvas olekus nagu heie, pingule tõmmates nagu niit ja katki tõmmata toore jõuga ei õnnestu). Kudusin seda ka peenest spets sokilõngast kootud sokkidesse. Soki päkaalused kulusid läbi, aga kand ja varbad täiesti korras :wink:. Kudusin peale kanda uued osad ja sokid juba teisel ringil – kannad ikka veel korras. Õnnetuseks hakkavad ainult nailonlõnga varud otsa saama. Viimati õnnestus 3 tokki heleroosat osta. Pole veel proovinud, aga loodan, et õnnestub sünteetilise värviga sobivamat värvi värvida.

#283214 Reply
    Tommykas
    Member

Koon topeltlõngaga või lisan vähe peenema lõnga kõrvale. Koekord sama nagu eelpool mitmeid kordi mainitud.

Ammustel aegadel kudusin soovituste põhjal iirisniidiga- seda küll ei soovita- sööb lõnga.

#283215 Reply
    Sutsuke
    Member

@miramis wrote:

Mina koon kannad samamoodi nagu mitmed eelnevadki sõnavõtjad – parempidisel real üks kududa, järgmine kudumata vardale võtta, tagasireal kõik silmad läbi kududa. Kui kogu aeg üks ja sama silmus kudumata jätta, tuleb veidi triibulise efektiga kand, vaheldumisi tuleb jällegi säbruline.

Kas tagasireal tuleb kududa pahem- või parempidiselt?
    Ja kui lakk on valmis ja silmused jagatud kolmele vardale ja hakkab see kokkuvõtmise osa, kas siis jätkan samamoodi kudumist?

#283216 Reply
    Member

Tagasireal pahempidi läbi kududa. Mina jätkan ka kahandamiste ajal samamoodi kudumata silmustega. Ja mina ei jaga silmuseid füüsiliselt kolmele vardale, vaid mõtteliselt kolmeks, sest varda keskel kokku kududes jääb ühendus tihkem. Aga algajal on vbl alguses mugavam kolmel vardal.

#283217 Reply
    Sutsuke
    Member

Aitäh vastamast! Hakkan kohe katsetama. :D

#283218 Reply
    Sutsuke
    Member

Pisut täpsustan. Kas tegemist on patentkoega? Kui jah, siis minu raamat ütleb, et tagasireal kootakse edasireal kudumata jäetud silmus ja lahtine lõng parempidi kokku…

Või koon ikka lihtsalt pahempidiselt selle edasireal kudumata jäänud silmuse ja lahtine lõng jääbki sinna lahtiselt?
    😳

#283219 Reply
    Member

Ei ole patentkude. Kood lihtsalt kõik silmused tagasireal läbi. Need, mis õigel pool kudumata jäid, need venivad pikaks, tõmmates kude koomale. Patentkoes võetakse koos kudumata tõstmisega lõngajooks vardale, sokikanna puhul jookseb lõng samal ajal, kui silmust kudumata teisele vardale tõstad, lihtsalt töö taga ja sinna ta jääbki jah (moodustab veel omakorda topeltpinna, mis kanda tugevdab).

#283220 Reply
    Member

Nailon olla sama mis polüamiid (või on ta üks polüamiididest?) – nii et kui peaks leiduma polüamiidniiti, siis see vist ajab sama asja kui nailonniit.

Korralikele sokilõngadele annan ka mina oma hääle, liiga kahju on, kui täisvillased sokid on hetkega aukus.

#283221 Reply

Mul tädi armastas ka kududa niiti sisse aga minu meelest see sööb villase lõnga ära. Pigem kasutada spetslõnga ja teha nii nagu siin kirjeldati – üle ühe kududa parempidisel pinnal ja tagasi kõik läbi. Ainuke jama on selles, et mul nt tekivad augud pigem hoopis talla alla või pöia kanti, mitte niivõrd kandadesse, kuna kannad on tugevasti kootud :D

#283222 Reply
    Member

Kui sokid kududa villasest lõngast ja varrastega 1,25 kuni 1.75, siis on sokid soojad ja vastupidavad.

#283223 Reply
    Member

@Kuduv koeraomanik wrote:

Mul tädi armastas ka kududa niiti sisse aga minu meelest see sööb villase lõnga ära. Pigem kasutada spetslõnga ja teha nii nagu siin kirjeldati – üle ühe kududa parempidisel pinnal ja tagasi kõik läbi. Ainuke jama on selles, et mul nt tekivad augud pigem hoopis talla alla või pöia kanti, mitte niivõrd kandadesse, kuna kannad on tugevasti kootud :D

Kas sokk kisuks väga kiiva, kui kogu talla-aluse kooks selles tugevdatud kontsakoes? Või vähemalt kannast natuke edasi tallalausele ja siis päka alla kah, keskele tegelikult polekski vaja.
    Ma olen kunagi ammu kudunud haprale maavillasele kogu talla alla niidi sisse, kahel vardal oli rulliniit kaasas ja kahel ei, löpuks löikasin valmis soki sisse moodustunud pikad niidijooksud läbi ja lühendasin u.1cm pikkuseks, s.t. seespool jäid väiksed narmad külgedele. Tundus, et sai üsna tugev, aga minu teada sokkide omanik kaotas ühe soki ära enne, kui oleks jöudnud näha, kaua vastu peavad.

#283224 Reply

Ma ei ole proovinud kogu talda niiviisi kududa. Kui täpne olla, koob enamus sokke mulle tädi (tal on igav ja sokk on lihtne kiire kudumine :P) ja valdav osa mu sokikogust on lõngajääkidest triibikuid. 1.25 ei tule tema puhul kindlasti kõne alla.
    Ise olen teinud 2stega ja no ei ole vahet, ikka lähevad katki. Kummikud loksutavad, matkasaapad (sokke kannan enamasti ikka koeri jalutades, sellest ka tingitud jalanõu). Võibolla olen ma lihtsalt hullemat sorti rööpaja :)

Aga proovi seda talla asja ja anna teada, oleks huvitav

#283225 Reply
    miramis
    Member

Kui ma õigesti mäletan, olen korra küll terve tallaaluse tugevdatud koes kudunud. Siis tuleb arvestada, et see tõmbab pisut kokku ja et pöiaosa liiga kitsaks ei jääks, tuleb kannakiilu silmuseid lihtsalt veidi vähem kahandada. Hetkel ei meenu, mis neist sokkidest edasi sai, seega ei oska ka öelda, kas auke on või kuidas selliseid “tallapaksendusega” sokke üldse kanda tundub. Püüan päeva jooksul mälu värskendada…

#283226 Reply
    Mercar
    Member

@Käpake wrote:

Kui sokid kududa villasest lõngast ja varrastega 1,25 kuni 1.75, siis on sokid soojad ja vastupidavad.

Vastupidavus sõltub ikka kasutamisest ka ja varda suurus kudumise “käekirjast”. 1,75 oleks mulle paras vast peene rulliniidi kudumiseks. ka peen maavillane seisaks laual püsti kui sellega kooks.
    Täisvillane sokk läheb mul paari kandmisega katki / viltub ära (kannan villaseid sokke välitöödel kus nad palava ilmaga ca 12 h järjest loksuvas kummikus on. Samas sokilõngast tehtud osad ka viltuvad pisemaks, kuid katki pole seni ükski läinud. Lähevad lihtsalt lõpuks koledaks ning liiga väikseks ja siis viskan ära.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
Reply To: Reply #283216 in Sokkide kannad vastupidavamaks
Your information: