Sokkide kannad vastupidavamaks

Homepage Forums – KUDUMINE – Sokiakadeemia Sokkide kannad vastupidavamaks

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
 • Autor
  Postitused
 • #8825 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Mu mehel kuluvad sokid nii kiiresti, et ennem kui ma järgmise paari valmis saan, pean eelmistel juba kanda lappima hakkama. Seega loodetavasti ei ole ma ainus, kellel soov teada saada nipp, kuidas villaste sokkide kannad teha vastupidavamaks.
  Osa tuttavaid on mul soovitanud koos lõngaga niiti kududa, kuid osad laidavad just selle maha.
  Kuidas teie selle probleemi olete lahendanud?

  #283198 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Kuskil teemas käis minu meelest läbi, et kududa kanna sisse linast niiti vms. Pidavat hoida tugevana kanda. Ise veel proovida pole jõudnud, aga kui kuduma hakkan sokki, siis kindlasti kasutan just seda viisi.

  #283199 Reply
  capriche
  Member

  Mina olen sisse kudunud kapronniiti, ka tavalist niiti, kuid see pole nii vastupidav. Samuti koon kanda üle ühe silma parempidisel real ja tagasireal koon kõik silmad läbi, nii nagu kanda üldjuhul kootakse. Ka see jätab tugevama pinna.

  #283200 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Mina koon koos tavalise niidiga ja ka kannalakas üle ühe silma, tagasi kõik silmad. Natuke tugevam jääb aga kulub ikka.

  #283201 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Karnaluksis müügil spet sokiniit.

  #283202 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Äkki oled teadlik ka hinnast?

  #283203 Reply
  helikene
  Member

  Kas mõtled seda?

  #283204 Reply
  AvatarMiuks
  Member

  Kõikidel villastel spetsiaalselt sokilõngadel on sees 25 % polüamiidi- need nii ruttu ei kulu. Karnaluksis on sokiniit kanna jaoks (erinevaid toone) ilmselt ka polüamiid. Täpset hinda ei mäleta, aga kuskile 10 kr. kanti see rull maksis.

  #283205 Reply
  AvatarMinni
  Member

  Karnaluksis sokikanna niit oli mingi 7-8 kr rull.
  Kas vanutatud sokke oled katsetanud? Need peaks tükike paremini vastu pidama.
  Minu katsetuste põhjal osutus üliheaks kunagi mingil veneajal ostetud kaltsulõng. See sisaldas 50% villa ja oli mingi tumedam (põhitooniks hall) sigri-migri. Võtsin selle 2 kordselt ja üks meesterahvas, kellele need tegin, kasutas terve hooaja neid sokke sussidena ja ei mingeid märke kulumisest. Neid kaltsulõngasid oli põhiliselt 2 sorti. Üks veidi jämedam, mis oli vihis, seda ei ole katsetanud ja see vist ei sisalda ka villa ja teine, sihuke nö tavalise lõnga jämedus, mis oli tokis (nagu praegu põhiliselt poes müüdavad lõngad). Järsku kusagilt õnnestub leida seda.

  #283206 Reply
  Lilianake
  Member

  Meie pere sokide kannad kootakse mõlemalt poolt parempidi ( selle nimi vist on /labane kude???/) . Tulemus see, et kand mõlemalt poolt paistab 1 rida parem pidi ja teine pahem pidi. Tuleb paks kand.
  Väikest pilti saab näha minu blogist ( 4-s foto)
  http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=1838&singlepost=46360

  Parandus lisatud:Tegemist ripskoega

  #283207 Reply
  helikene
  Member

  See on ikka ripskude. Labane pind on ühelt poolt üleni parempidine. 😉

  #283208 Reply
  miramis
  Member

  Mina koon kannad samamoodi nagu mitmed eelnevadki sõnavõtjad – parempidisel real üks kududa, järgmine kudumata vardale võtta, tagasireal kõik silmad läbi kududa. Kui kogu aeg üks ja sama silmus kudumata jätta, tuleb veidi triibulise efektiga kand, vaheldumisi tuleb jällegi säbruline.
  Kasutan spetsiaalseid sokilõngu (üldjuhul 75% villa, 25% polüamiidi), olen paar aastat tagasi kootud sokke kandnud pea aastaringselt kas kingas või saapas või kodus sussi asemel ning auke selle paari aastaga sisse kulunud ei ole, pigem on kannaosa vastu saabast nühkimisest veidi vanunud. Sain kingiks 100% villasest kootud sokid ja nendel kulusid paraku üsna kohe nii kanda kui varbasse pirakad augud… :(
  Muidugi koon ma ka päris kõvasti (vardad kõik kõverad), nii et kude on tihe, lõdvemini kuduja peaks ehk võtma kanna kudumiseks peenemad vardad?

  #283209 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Sokikanna niidist: 100% polüester ja nimeks on tekstureeritud sokikanna niit 10g ja hinnaks on jeamüügis 8,20 Kahjuks pole antud toodet vist netipoes,aga kohapeal 100% olemas ja mitmetes värvides. Vaatasin ise ja veendusin,et on olemas.

  #283210 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Minu vanaema kudus alati nailonniidi (?) sokikanda ja -varbasse. Kodus vist on veel rull või kaks alles, aga kuskil müügil pole enam ammu näinud…

  #283211 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Linast ei tasu kanda kududa – kui spetsiaalset pole, siis parem tugeva keeruga puuvillast. Linane ei õigustanud minu ootusi kohe üldse! Ja muidugi – tehke kannad eespool kirjeldatud tugevdatud koes: 1 kududa/1 tõsta, tagasireal kõik kududa.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
Reply To: Reply #283206 in Sokkide kannad vastupidavamaks
Your information: