Sinu kõige suurem käsitööline unistus?

Homepage Forums – VARIA – Mina küsin – sina vasta Sinu kõige suurem käsitööline unistus?

• This topic is empty.
Viewing 13 posts - 16 through 28 (of 28 total)
  • Autor
    Postitused
  • #325604 Reply
    Rees
    Member

Minu unistus on kunagi panna kokku selline raamat, mis oleks tõeline “must have”…Aga enne peab vist veel sada aastat õppima.

#325605 Reply
    Member

Oi, Rees! Sa andsid mulle ühe unistuse juurde – osta sinu koostatud selline vajalik raamat :).
    Mul on mitmeid unistusi ja ma unistan palju :D. Rahvariided; kootud pitskleit; telgedel kootud suur pleed, mis on arhailise tikandiga ääristatud; pidulaua mõõtmetes tikitud laudlina… Ma parem ei jätka.

#325606 Reply
    Moni
    Member

Minu unistus on samuti suured voodikatted lapitehnikas, st mitte küll lapitekid aga need natuke õhemad nagu Ameerikas tehakse, suur pakk ajakirju juba kapsaks unistatud aga seisab õhukese vatiini hankimise taga.

Käsitöötoast unistan ka, õigemini on neid mul lausa 2 ruumi hetkel kuid unistan et saaks uuemat mööblit (vaja puhveteid ja riiuleid, suuuuuure laua värvin suvel ehk ise valgeks ja panen üles) ja et oleks aega seda ka natuke sisustada mugavamaks äraolemiseks.
    Üks ruum on õmbluse jaoks teine lõngade maailm;)
    unistus peaks täituma selle suve hakul, nii olen end kohustanud :D

Kudumise poole pealt- on üks pikaaegne unistus- teha perele kõigile eestipärased nö. suusakampsunid maavillasest lõngast rahvuslike mustritega no natuke sellises 30’date stiilis. Lõngad olemas ja valmis aga no ikka on mingi pitsine asi varrastel üksteise järel ja nüüd veel suvi ka ees, aga unistus on olemas.

No ja nagu ma kord olen et unistan suurelt, antud hetkel mahu mõistes suurelt:D – siis on unistus teha lõpuks valmis ka vildisussid kogu perele jõulukingiks, suur villakott ka olemas, aga julgusest puudu jäänud;)

#325607 Reply
    Urri
    Member

Minu unistus on täis-suuruses muhu vaip. Materjali leiaks, julgust oleks ka. Tegelikult takerdub tikkimine selle taha, et mul lihtsalt ei oleks sellega midagi teha.

#325608 Reply
    Guest

@Heily wrote:

Aga unistus… Ühes “Käsitöös” oli üks kleit, punane ja linasest, maani, tikandiga… Ma vahepeal ikka vaatan seda pilti ja silitan õrnalt ja mõtlen, et äkki ükskord…

selle koha pealt meie unistused vist ühtivad, kui sa mõtled Käsitöö suvi 2008 nr’s ilmunud kleiti. Mina ka juba sellest ajast, kui omale selle ajakirja sain.

see kleit on ka natukene süüdi selles, miks ma üldse uuesti käsitööga tegelema hakkasin 😳

#325609 Reply
    Guest

Mul küll üsna uus unistus, aga seda tahaks küll kunagi teha. Hetkel olen arvamusel, et pärast alustamist jääb ta tükiks ajaks seisma, kuna ma lihtsalt ei oska väga kaua üthe projekti juures püsida ning kuna see tundub ikka väga mahukas olevat, ei taha ette kujutadagi, mitu korda asja uuesti kätte peaks võtma enne kui valmis saab.

Natuke kardan peenikesi heegelnõelu ka.

#325610 Reply
    pilleriin
    Member

Oi kui tore teema!
    Mina unistan muudkui sellest, et ükskord hakkan ma tegema tõelist kunsti seoses käsitööga, mõtlen välja üha uusi ja huvitavaid tehnikaid ja kombineerin neid nii, et mitte keegi teine pole veel selle peale tulnud. Milline see kõik välja näeks, seda veel ei tea, aga koguaeg pürgin sinnapoole :) Lõpuks jõuaks kogu see kunst ka näitusele! Milline unistus…! :)

Tegelikult, aga võiksid käsitöönäitused Eestis saada sama suurt vastukaja kui kunstinäitusedki.
    Äkki võiks siin Isetegijas organiseerida midagi kunstinäituse stiilis kästöönäitust kus poleks mitte kampsunid-kindad, aga väga kreisid ideed valmis tehtuna juba?

#325611 Reply
    Guest

Käsitöö näitustena on suuresti siin ju meie kõigi blogid. Küll aga on hoopis teine tubakas see kui saad meistriteoseid lausa käega katsuda ja nina nii ligi panna, et saladusi piiluda. :D

Mul on unistuseks, et kogu kodu oleks omavalmistatud tekstiilidega kaetud. Oi kui palju tööd see tähendab ja millist meelekindlust! Suureks mureks idee teostumisel on paaniline ruumipuudus. Peas on kõik värvid ja tehnikad rivis nagu sõdurid, kahjuks kuhjub ideid ainult juurde… Tasapisi joonistan neid üles ja teen kõrvale märkuseid, mingi mõttesahver peab olema.

Lapsed on hakanud märkusi tegema, et vot kui me abiellume… siis tahaksime ema tehtud lapitekki… Ai-ai -ai, millest nad unistavad!

Endale tahaks riideid teha, aga vot ei saa selle endaga kokkuleppele, milline tegumood siis valida. 🙄 Vajab asi veel laagerdamist.

#325612 Reply
    Sokike
    Member

Mina tegin koostegemise “Ammune unistus” raames algust Muhu meestevatiga, mis on vahest üks töömahukamaid unistusi. Rahvarõivakomplektist unistan ma muidugi ka, aga tean, et seelikukangast ma ise ei koo. Kõige ülejäänuga võiksin-peaksin ise hakkama saama.
    Ja siis tahaks veel kummalegi pojale ülikonna õmmelda. Hea, kui igal aastal uue. 😆

#325613 Reply
    Member

Mul on ainult üks unistus….rohkem aega ! Aega kõike seda kaunist ,mis hing himustab, teha.
    smile_cuco

#325614 Reply
    Guest

minu unistus on selline asutus ´nagu “ömbluskohvik”, kus oleks hea olla, hea kohvi, palju kirjandust ja materjali ja naised saaksid lihtsalt ömmelda ja ömmelda ja ömmelda. pakun sellist üritust kord nädalas paari tunni kaupa. selliseid asutusi on aga ainult suurlinnades. minu elukoht on selleks liiga väike…

#325615 Reply
    Member

Minul on hull unistus kunagi välja anda endakoostatud kindamustrite raamat 😳 😳 😳

#325616 Reply
    Member

minu unistus on teha vaip. hetkel otsin selle jaoks vajaliku materjali aga hirm on ka, et kas selle valmis saan. Igaljuhul näen ma oma unistuses, kuidas see minu suuretoa põrandat ehib.
    vaip, millest unistan on https://www.google.ee/search?q=doily+rags+rug&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:et:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=et&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=5JhRUMbIBOms0QXu-YDoAQ&biw=1366&bih=638&sei=5phRULxc6sHRBdL2gYAB selline.

Viewing 13 posts - 16 through 28 (of 28 total)
Reply To: Sinu kõige suurem käsitööline unistus?
Your information: