Siidimaal

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 61 total)
  • Autor
    Postitused
  • #100 Reply
    master
    Member

Põhjatäht kirjutab:Siidimaal:
    Ilusaid siidimaale (ainult pildid) sks k

gipsy kirjutab:
    Aga kas keegi teab, kust leida mingeid śabloone portselanmaali jaoks? Ise kahjuks nii loominguline pole. Maha joonistada oskan, aga enda peaga kujundada veitsa keeruline

Anniki kirjutab: Siidimaali tahaks isegi ükspäev proovida. Ainult pole veel julgenud vaatama minna, mis hinnas on vajalik tehnika?

v2ike kirjutab: Mis mõttes hinnas?
    Vaja on siiditoorikut (kuhu peale maalid) 50-100 kr, siidivärvi (üks purk u 50 kr), pintsleid (hinnad on seinast-seina, aga vaja pehme otsaga pintslit) ja guttat (see oli vist ka sinna 50 kr kanti). Jämesoolaga saab siidimaali tehes ka päris põneva efekti.
    Ideaalne oleks, kui oleks mingi raam, kuhu see siiditoorik peale pingule tõmmata. Sõbranna pani ühikas voodiraami külge, kuid kodus ei tahaks eriti laamendada. Knopkadega toorik kuskile kinni ja siis võib loomeportsess alata

Anniki kirjutab: Peale palgapäeva proovin ära kui siis veel ühes tükis olen 😆 Kunagi kui väike olin (no nii 14-15), siis naabrinaise tütre juures sai korra proovitud, päris lahe oli. Aga mul rohkem see laiskuse asi, ei viitsi minna materjale ostma, oleks kohe kodus olemas või keegi tooks,siis maaliks küll

crazy kirjutab: Võta siis sõbranna kampa ja tehke kahekesi. Siis saate värvide kulu ju ka pooleks jagada ja raatsite ehk rohkem värve osta

Põhjatäht kirjutab: Siidimaali kahest tehnikast kirjutab 22.sept.2005a Maalehe lisa Targu Talita = täpsemalt vaata lk.622

#15153 Reply
    Member

Lisaksin siia paar lemmik linki siidimaali teema juurde:
    Link
    Link
    Link
    Link

#15154 Reply
    Member

AS Vunder on tänuväärne koht meisterdajatele-katsetajatele.
    Neil tegutseb ka kunstistuudio, kust nõu ja abi saab.
    Antud lingilt edasi liikudes leiab ka kasutamisjuhiseid:

Vunder

#15155 Reply
    Susa
    Member

Ma küsiks, et kuidas te selle salli raami külge kinnitate? Ma tean küll, et niidiga siksakis kuidagi aga kas on ka tähtis mis niidiga ja kui palju te pingutate, et siidi ära ei lõhu?
    Seda ka, et kas see raam on maalimise ajal pikali või püsti?
    Lollid küsimused, aga mul on toorik juba jupp aega olemas ja pole veel proovida julenud!

#15156 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

Minul on olnud raam horistontaalis, kui ma teinud olen.

Aga mul on teistsorti küsimus – kust saaks siidimaali jaoks raami (või pilti, et ise järgi teha)?

#15157 Reply
    Member

no mina võtsin sellise tavalise niidi ja hakkasin otsast pihta -sõlm,siis läbi siidi,üle raami jälle läbi siidi jne-mingeid vahesid ei mõõtnud.Siis panin teise otsa-nii ,et kui käega üle libistad tunned,et on veidi pinges-no ja küljed siis ka-point on,et vastu raami siid ei läheks ja et ühtlaselt pinges oleks.Gutaga joonistades toetasin raami oma joonise kohale maha aga värvisin nii,et kuiv ots toetas diivanile ja teine põrandale–No ja kui aus olla ,siis on see selline asi ,mida teed korra ja hakkabki meeldima–kui palju toone segama ei pea, siis eriti võimalust untsu keerata ka ei ole–mõni põhitõde meelde tuletada ja Susa proovi järele!
    minu raam ei kannata küll kriitikat-täiesti algeline 2pikka liistu,neil otstes lühemad liistud ja nurkades all pool veel diagonaalsed liistud!Naeltega kõik kokku löödud-15.a.poja töö.-aga ma usun,et ajab asja ära küll!

#15158 Reply
    Hetty
    Member

@tinks wrote:

-No ja kui aus olla ,siis on see selline asi ,mida teed korra ja hakkabki meeldima–kui palju toone segama ei pea, siis eriti võimalust untsu keerata ka ei ole–mõni põhitõde meelde tuletada ja Susa proovi järele!

On jah nii, et hakkab meeldima. See on täitsa huvitab ja vahva. Ma kasutan lisaks veel tahvlinaelu, panen need raami külge ja siis niidiga pingutan ringiratast. Raam on mul ka algeline, just nii algeline kui ma ise suutsin valmis meisterdada. Noh mis teha kui mees-olendid ei suvatsenud seda asja ette võtta.

#15159 Reply
    Member

Plastikust raame on võimalik vunderist osta või siis tellida, sellel ka konksud kaasas. Väga head raamid on!
    Kel tragi meespool kodus, teevad ise valmis puidust raami. Mina leidsin kunagi mingi õpetuse ka netist, kuid enne kui tegemiseni jõudsin,kingiti mulle plastikust raamid.
    Värvimise ajal ikka raam horisontaalselt, siis värv ei hakka voolama.
    Mõnus töö igaljuhul! :)

#15160 Reply
    Kristy
    Member

Nägin ka vunderis neid raame. Maksid veidi üle 300kr. Aga need olid suht väiksed (mingi 50cm vist). Müüja ütles, et on ka 90x90cm, aga hetkel neid ei olnud. See maksaks siis üle 500kr.
    Netist vaatasin, et neid siidiraami konkse saab ka eraldi tellida. Kas keegi Eestis on neid näinud ja palju maksavad? Neid saaks siis isetehtud raami jaoks ära kasutada.

#15161 Reply
    Member

need eraldi müügil olevad konksud sobivad plastikust raamidele, ostsin neid ka ühe komplekti juurde, et oleks parem kinnitada 90 x 90 rätikukupongi.
    Puidust raamile sobivad vist knopka või eesti keeli rõhknaela moodi vidinad.

#15162 Reply
    LillySmuul
    Member

Mina ostsin ehituspoest 2pikka liistu (2cmX2cm) saagisin parajaks ,et valmis aaristatud valge sall vahele mahuks+5cm vabaruumi igasse serva. nurgadest sidusin n88riga tugevalt kinni et ,t88 ajal paigast ei nihkuks ,aga teinekord vajadusel saab laiust-pikkust muuta. siidi 6mblen niidiga yle raami aare kinni, parajalt pingule.
    Yks asi millega ma hakkama ei saanud oli guttaga sirgete joonte joonistamine. kasi ju variseb kui 6hus hoian,toetada aga pole ju kuskile?!

erinevaid tehnikaid
    erinevate kunstnike t8idkliki nimel et naha t8id.

#15163 Reply
    Kristy
    Member

Meil mehega oli tegelt plaan metallist liistudest raam teha ja augud sisse teha, et neid konkse kasutada. Aga kuna need konksud ikka meeletult kallid, siis tuleb kinnituseks ikka mingi muu lahendus välja mõelda.
    Kui knopkadega kinni panna, kas siis siidi sisse auke ei jää pärast?

#15164 Reply
    Member

siidimaaliga tegelenud ei ole, aga suure raamiga tikkinud küll. ARSis olid vene ajal (tegime keskkooli ajal neile praktikatöid) rahvarõivakäiste tikkimiseks suured neljast liistust raamid, pulkade ja aukudega reguleeritavad, kus puuliistu külge naelutatud ka veel tihe linase kanga riba. ja vaat selle kanga külge õmmeldi siis see tikitav riie, mitte ei kinnitatud seda otse raami külge.

#15165 Reply
    Member

Konksud ka teevad väikesed augud siidisse. Need väikesed augud jäävad nii siidikupongi äärde, et need ei sega ja välja ei paista.
    Joonte tõmbamine on jah suht raske, käsi kipub tudisema.
    *Laisk*, kas joonistad enne fantoompliitsiga mustri ette? Kui enne jooned ees, siis nats kergem ka guttaga jooni tõmmata!

#15166 Reply
    Member

Aga miks te kasutate valmis kuponge? Ostke parem vajalik kogus siidi ja ääristage hiljem oma töö ise ära. Materjal tuleb arvestada väikese varuga, sest raami külge kinnitamisel jääb sentimeeter või paar raami peale ja knopkade alla. Kõige paremad on kolme jalga knopkad, mis mõeldud spetsiaalselt siidi jaoks. Hiljem, kui töö juba valmis ja kuivanud, siis peale värvide kinnitamist ja töö läbipesemist lihtsalt käristate ääred ära. Seejärel ääristate kas masinaga või käsitsi. Nii saavad töö ääred kõige korrektsemad.
    “Laisk”!
    Pane joonis lauale, selle peale raamitud siid nii, et see oleks vastu joonist ja joonista guttaga üle. Isegi joonlauaga võib sirgeid jooni vedada kui saad sellise joonlaua, millel on servas pisut laiem liist, mis ei ole vastu pinda, vaid kõrgemal.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 61 total)
Reply To: Siidimaal
Your information: