Seemnehelmed

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Seemnehelmed

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Autor
    Postitused
  • #10048 Reply
    Guest

Millised on kõige parema ja ühtlasema kvaliteediga seemnehelmed Tsehhi, Toho, Matsuno, Miyuki?

Tänud :)

#304535 Reply
    Guest

Kõik peale esimese on ühtlased minu teada.

#304536 Reply
    Member

Mina olen küll tsehhi helmestega väga rahul. Tunduvad nad odavamad ka kui teised.
    Väga kehva kvaliteediga on mingid india ja jaapani päritoluga mida ma olen tartust pulloveri poest ostnud. Need ikka väga ebaühtlased.

#304537 Reply
    Member

Tegelikult sõltub palju sellest, mida sa nendega teha tahad.
    Kõige ühtlasemad on Miyuki Delica helmed, aga need on silindrilise kujuga, mitte ümarad. Matsunodega mul kokkupuudet pole olnud. Isiklik arvamus on, et ümara kujuga helmestest on kõige ühtlasemad Tohod, (võrreldes Miyukide ja Tsehhi helmestega) sama kehtib ka kuubikute, kolmnurksete ja kuusnurksete (heksagonide) kohta.
    Hiina ja India seemnehelmed seevastu ei kannata mingit kriitikat ühtluse osas, aga kui teha mingit kaelakeed või käevõru, kus need lihtsalt järjest trossile/tamiilile/niidile ajada, siis selleks sobivad nad küll.

#304538 Reply
    Guest

Tsehhi seemnehelmed on enam-vähem ok. Matsunodel on õhkõrn vaevumärgatav ebaühtlus siiski olemas, kuid valmis tehtud ehtes seda enam märgata pole. Tohod tunduvad senikasutatutest kõige ühtlasemad olevat. Nii Tohod kui Matsunod on Jaapani toodang, nii et jaapanlasi kohe kinldasti kehvakesteks nimetada ei saa. Kuna Miyukidega ise pole tööd teinud, ei oska neid kommenteerida. Tean vaid niipalju, et hind on jube kallis.
    Aga kui nüüd mõeldagi rahaliselt, siis usun, et Tsehhi seemnekad on hinna poolest kõige mõistlikum valik. Ent Matsunodel on Helmehaldjas oluliselt rohkem värvitoone, sellepärast olengi viimasel ajal just neid kasutama hakanud. Ja pakid on ka väiksemad, mul tavaliselt väga palju korraga vaja ei lähe.

#304539 Reply
    Member

@juta230 wrote:

. Kuna Miyukidega ise pole tööd teinud, ei oska neid kommenteerida. Tean vaid niipalju, et hind on jube kallis.

Tegelikult on hind kallis Miyuki Delica helmestel, tavalised ümarad ei ole nii kallid, aga neid pole Eesti poodidest ka saada.

#304540 Reply
    Member

Miyuki Delicad (silindrilised) on kõige ühtlasemad. Tohodega mina väga rahul polegi ausalt öeldes, Tšehhi Preciosad on neist ühtlasemad. Helmehaldja tšehhikad on Tohodest muidugi veidi jällegi viletsamad.

Seega minu olemasolevate paremusjärjestus oleks:
    1. Miyuki Delica
    2. Tšehhi Preciosa
    3. Toho
    4. HH tavalised tšehhikad

x. Rayher (Skizze’s müüakse)

#304541 Reply
    Guest

Preciosad unustasin täitsa ära. Need on tõesti päris korralikud.
    Ainult et kas neid kusagilt netist ka tellida saab. Kohalikust käsitööpoes sattusin neile peale, aga enam pole seda poodi 😥

#304542 Reply
    Member

Minule sattunud HH tšehhikad on korralikud olnud, väikesed erisused küll, aga üsna korralikud. Praegu on mul kiire-kiire ühe tellimusega ja materjalivalikut väga polnud, pidin leppima Kolibriga värvide tõttu… ma olen nii hädas. Helmeste suuruse vahed on kuni kahekordsed normaalsest. Alla poole paki normaalseid ja enamik täielik jama.

#304543 Reply
    Member

Nõiatar, Kolibri on hiina toode, sellest ka ebaühtlus.

#304544 Reply
    Member

Ma hiljem pakilt lugesin, et on, jah. Kuna ma eriti seemnehelmeid ei kasuta, pole väga valikusse süvenenud ja ei kontrollinud. Üritan ikka töö maksimaalselt hästi tehtud saada ja edaspidi olen targem.
    (Kusagil ajusopis oli eksitav info, justkui Kolibri oleks hea firma.)

#304545 Reply
    Member

@juta230 wrote:

Preciosad unustasin täitsa ära. Need on tõesti päris korralikud.
    Ainult et kas neid kusagilt netist ka tellida saab. Kohalikust käsitööpoes sattusin neile peale, aga enam pole seda poodi 😥

Ma olen MdmB ligidusse hoidnud nende seemnekate osas. ;)

#304546 Reply
    Tuu-Tuu
    Member

Preciosad on tõesti ilusad, eriti need kandilise auguga hõbetatud. Kõige lihtsam on neid vist tellidaFMG-st, kuigi tundub kilplaslik lasta vedada helmed üle lombi ja siis tagasi, vahepeal hoolega makse makstes. Kindlasti saab kusagilt lähemalt ka.
    Helmehaldja tšehhikatega olen mina rahule jäänud, aga Hiina ja India helmed, mida müüakse näiteks Frogwillis ja enamikus siinsetes käsitööpoodides, on ikka allpool igasugust arvestust.

#304547 Reply
    Anzu
    Member

Praeguseks küll vana teema, ent võtan siiski sõna, et pealkirja lugedes oli minu esimene mõte: “Oh isver, kust siin Eestis korralikke seemnehelmeid üldse saab..?”
    Juba pildimaterjalist helmed24, helmetuba ja parlipood.ee saitidel saab aru, et tegu on odava Hiina toodanguga, millest ükski enesest lugu pidav helmepõimija midagi ilusat valmistada ei saa (hind on mingil košmaarsel põhjusel küll Tšehhi kvaliteedile vastav pandud).
    Helmehaldja Tšehhi ja TOHO helmestega on mul ainsana positiivsed kogemused, praaki on pakis minimaalselt ja suurused üpris ühtlased.

Kuna aga mulle meeldib valmistada ehteid “Bead&Buttoni värvigammas”, st pronksi, vase ja muudes metalliktoonides, paneb värvivalik siiski pead vangutama. Läbipaistvad värvilised seemnehelmed näevad kvaliteedist hoolimata minu jaoks odavad välja ja nende kombineerimine teiste helmestega, et ehtes kui tervikus selgroogu oleks, paras õudusunenägu. Metallitooniga helmel on ikka iseloomu.
    Selgituseks üks minu valmistatud komplekt pronksivärvi helmestest ja guugeldatud komplekt Eesti helmepoodides levinud tüüpi helmestest.

Siit minu küsimus: oskab palun keegi nõu anda, kust metalliktoonides (vask just eriti) korralikke seemnehelmeid saab? Välismaiste poodide ühistellimused olen maha maganud, uue algatamine tõenäoliselt lahendaks mu probleemid :D

#304548 Reply
    Guest

@Anzu wrote:

Oskab palun keegi nõu anda, kust metalliktoonides (vask just eriti) korralikke seemnehelmeid saab? Välismaiste poodide ühistellimused olen maha maganud, uue algatamine tõenäoliselt lahendaks mu probleemid :D

Vähemalt Frogwilli koostellimine küll ühtegi probleemi ei lahenda. Kui siis Tšehhi seemnehelmeste tellimine (otse tootjalt).

Aga Helmehaldjal oli minu meelst ka mingeid “metalsemaid” helmeid pakkumises…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
Reply To: Seemnehelmed
Your information: