Ristpistes lapiteki lapid?

Homepage Forums – ÕMBLEMINE – Lapitehnika Ristpistes lapiteki lapid?

• This topic is empty.
Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Autor
    Postitused
  • #11512 Reply
    Guest

Tere!

Olen algaja õmböeja, kuid kogenud tikkija :) . Tekkis mõte teha poja voodile päevatekk ja kasutada osade tükkide asemel tikitud motiive (kanvaa-kangal) ja riidest lappe vaheldumisi. Mida kogenud asjast arvavad – on`s mõtet sel? On mingeid ohtusid, mida algajana ette ei oska näha?

Tuhin on suur, kuid kas ka oskused piisavad … 😳

Aitäh!

#328202 Reply
    Guest

Kasutades seda peaksid arvestama , et tavaline sits ei pea selle kõrval nii kaua vastu. Otsi tikkimisriide kõrvale paksemaid ja vastupidavamaid puuvillaseid kangaid. Teki kaalu mõjutab selline materjali valik ka , otse loomulikult.
    Võib olla oleks kindlam tikkida hoopis linasele… Materjal õhem ja tekk ei tule nii raske.
    Tee algul prooviks üks diivanipadi, siis saad juba maigu suhu tegemisest ja näed ära, kas kõlbab üldse ja meeldibki endale.
    Juteriidest on mõistlikum vaip teha…

#328203 Reply
    undukas
    Member

Mina soovitaks samuti tikand teha linasele kangale. Kanvaa on minu jaoks võõras, selle kohta ei oska midagi öelda. Kõik kangad tuleks enne läbi pesta ja kui kasutad villast või puuvillast vatiini voodriks, siis seegi tuleks läbi pesta, et hiljem kokku ei tõmbaks.

Teine asi on tikkimisniitide värvikindlus. Lapsetekk on kindlasti selline kergesti määrduv ese, mida vaja hiljem pesta korduvalt, seega enne tasuks tõesti teha mõni väiksem ese ja niidid-kangad ära testida :)

Eks siin lapitehnika all ole veel palju häid soovitusi, mida uurida :)

#328204 Reply
    Sunray
    Member

Ma mäletan, et kui mina noor olin, oli kanvaa tikkimisriie, mis pärast tikkimist niit-niidi haaval tikandi alt eemaldati. On nii jah? või kasutad sa puuvillast kanvaad?
    Tikandiruudu peaks kindlasti triikima liimiriidele, kui tikand valmis. Selliseid tekke on tehtud küll. Loomulikult jääb risk, et päevatekil istudes-lebades mõni tikitud niit välja tuleb, parandamine on vist päris keeruline.
    Leidsin 1 , 2 ,siin koos palkmaja plokiga

#328205 Reply
    undukas
    Member

Sunray – aitäh inspiratsiooni eest! See viimane tekk on täiesti fantastiline! :P

#328206 Reply
    Guest

Minu kogemustest. Olen teinud lapselapsele kunagi ammu lapitekki tikitud ruutudega. Tikkisin kanvat kasutades valgele voodipesu kangale erinevaid karukesi. Kanva niidid tõmmatakse välja ja ta ei ole üldse paks.Mulinee, millega tikkisin (vene oma) värvi ei andnud. See materjal, mis on paks ja kõva on hoopis JUTE. Nii et soovitan õmmelda lapitekk kasutades tikitud lappe. Jõudu!

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
Reply To: Ristpistes lapiteki lapid?
Your information: