Ristpiste mustreid

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Tikkimine Ristpiste mustreid

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 428 total)
  • Autor
    Postitused
    Drex
    Member

1. kui sobivat värvikaarti pole, siis niidid leian sobivuse järgi,
    2. praegu on kästöö poodides igasugu tikkimisriideid ja igasugu hindades
    3. mina olen tikkinud suht peenelt, mulinees 6 niiti, mina võtan sealt 2.
    (vahel ka kolm)

obukakk
    Member

@miokas wrote:

mustreid netis palju ja enamus vast nn suurendusega loetavad, kuda sellistele mustritele niidid leiate?
    vanasti oli nn juteriie tikkimiseks,
    Mitmekordsest niidist tuleb kõikse ilusam?

Sul on arvuti ja isegi tavalisel Windowsil on selline programm nigu Paint, mina oma silmade pärast töötlen kõik mustrid seal, mida tikkida tahan nii, et printides oleks ühe A4 lehe peal 60×40 risti, väiksemat lihtsalt ei näe. Iga netist saadud mustriga on kaasas võti, kus on näidatud tingmärkide vastavus värvidele, tavaliselt DMC skaalas (on ka teisi ja paljuski käib asi silma järgi, kuidas meeldivam endale on), kui see puudub, siis tuleb mööda käsitöö foorume küsida. Kui muster on ka suurendusega halvasti loetav, soovitaks selle ümber laduda mõnes programmis (Pattern Maker või PCStitch).
    Vanasti oli jah jute, nüüd on selle nimi Aida mingi numbriga, mis näitab aukude arvu tolli kohta. Ristpistes piltideks sobib Aida 14 ja tikitakse instruktsiooni järgi tavaliselt kahekordse mulineega, mõnda kohta ka kolmekordsega ja mõnda kohta ka, et võetakse kaks erivärvi niidikiudu, sõltub see kõik instruktsioonist. Samuti on olemas erivärvi Aidasid, trend on selline, et tagapõhja tavaliselt ei tikita. Selline jutt on spetsiaalselt ristpiste mustrite kohta, hoopis teine ooper on gobeläänmustrid, mida ka kannatab edukalt ristpistes tikkida.

Member

to obukakk,
    oskad ehk vastata ka sellisele küsimusele: 7ya.ru lehel nägin nii mõnelgi tikkijal töös sellist Aida’t, millel 10×10 ruudustik peale joonitud oli. kas sellist kohe müüaksegi või oli see siis neil ise peale joonitud, mis arvad? igatahes kui on täis taustaga pilt, oleks sellisele märksa lihtsam tikkida küll.

obukakk
    Member

Joonib igaüks ise oma mustrilugemise tasemel (Aidat müüakse minu teada veel meetriga ja komplektides on ainult paras jupp kaasas), pidi aitama kui ikka pilt on umbes 90 eri värvi ja toon toonis niitidega tikkimisel. Joonte tegemiseks on sellised erilised pliiatsid, osa on ise kustuvad teatud aja vältel, kas oli mingi 48 tundi või 🙄 ja siis tuleb uuesti joonida, osa on sellised, et kui valmis töö ära pesed (külma või leige veega, siis jooned kaovad, ega anna värvi ega midagi. Joonte tegemine oleneb jah mustri lugemise kogemusest. Kui näiteks tellida mingi komplekt, siis osadel on muster juba värvilisena Aidale kantud. Tausta tikkimine on maitse asi. Mustriskeemidel on tavaliselt tühjad ruudud ja kui kirjelduses antakse ette, et tuleb tikkida valgele Aidale, kas siis on mõtet neid valge mulineega täis tikkida? Siin võib laskuda pikka diskussiooni, teemal kunstiline väärtus ja mustri looja kui kunstniku mõtte ning idee ellu viimine. Enamus Internetis liikuvaid mustreid on nn. “progon” läbi mingi programmi ja hea on kui firma au nõuab selle kohendamist. Osa firmasid võtavad näiteks mingi kunstniku maali foto ja ajavad selle lihtsalt läbi programmi ja ei töötle ning vaene tikkija, olles ostnud sellise komplekti näeb kurja vaeva, et asjast asja saada, eriti kui endal veel kunstniku silma pole.

Member

tänan põhjaliku info eest. ma ikka mõtlesin neid suuri-suuri töid, kus mingi maastik või maal või roosibukett ntx on, siis seal polegi tühja (loe:valget) kohta ;) ma ikka suurelt mõtlen ja ette võtan, neid pisikesi motiivikesi sai lapsena tikitud küll ja küll smile_jng . nüüd teen ‘maali’ seina pääle ;) nende valmis trükitud aidadega on nii, et see võtab ju pool tikkimise mõnu ära, vähemalt mul. nagu ka masinal kudumine ntx pole mingi kudumine :P

obukakk
    Member

@sukavardaliigutaja wrote:

ma ikka suurelt mõtlen ja ette võtan, neid pisikesi motiivikesi sai lapsena tikitud küll ja küll smile_jng . nüüd teen ‘maali’ seina pääle

Midagi sellist või, on teine 419×246 risti ja 97×57 cm suur Aida 11 peal ning ca. 90 värvi on kah. Pildi kvaliteet on küll kehva, pidin Pattern Makerist pildiks konverteerima ja siis jubedalt kokku suruma, et kuskile üles laadida. Igatahes suuremat mustrit pole ma veel kohanud.

Kurivaim, siin väikese pildi peal on ta veel kõikse paremini näha, klikates suureks ei saa aru tuhkagi ja ärgu itimehed ajagu jama, et 70 dpi on netti riputamiseks paras.

Member

@obukakk wrote:

Igatahes suuremat mustrit pole ma veel kohanud.

😯 alustaks siiski ca poole väiksemast 😆

Member
    Susa
    Member
    Member

Vääääääga palju pilte Puhhist ja tema sõpradest

Member
    Member

@karukapp wrote:

tunduvad vahvad karukesed olema
    http://www.woolneedlework.com/Free%20PatternFun/x_bunnies.htm

Need on hoopis jänesed ju 😆

Member
    Member

@riinukas wrote:

Palju väikseid mustreid tikkimiseks

nagu rusikas silmauku! mul 8a poeg nakatus ka tikkimispisikuga ja nägin täna kurja vaeva, et talle sobivaid väikeseid ja lihtsaid mutsreid leida. suur tänu!

Member

Olen kõik need toredad viited läbi vaadanud, kuid mida otsisin ei leidnud. Sooviks oleks pilt lapse sünniks. Selline kus on juures lapse nimi, kuupäev, mõõt ja kaal. Ehk oskab keegi aidata. Aitäh!!!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 428 total)
  • The topic ‘Ristpiste mustreid’ is closed to new replies.