Ristpiste mustreid

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Tikkimine Ristpiste mustreid

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 428 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Küsimus, kas Photoshop on suuteline peale ruudustiku tegemise ka mulle ära näitama, mis värvi DMC mulineega (kui kõige levinumaga) ma selle ruudu pean täis tikkima?

ma saan aru, et see on õel küsimus arvutifriikidele, aga põhimõtteliselt on seegi võimalik – saab ju teha konkreetse töö jaoks vajalikke värvitabeleid oma tahtmise järgi. kuigi mis mõnu siis jääb tikkimisest, kui masin kogu loomingu sinu eest ära teeb.

mingi ristpistefänn ma pole, aga seda pean küll üles tunnistama, et oma kõlapaelamustreid arvutiga teen, mitte nende netist allalaetavate kõlakudujate spetsprogrammidega, need on väga piiratud, vaid vektorgraafikas.

obukakk
    Member

See ei ole õel küsimus: DMC värvikoodiga toodetakse umbes 4 ja poolsada erinevat tooni mulineesid (True colors on kui palju – üle 16 miljoni), need on tikkijate seas kõige levinumad, muide igal firmal on oma värvikoodid (Anchor, Kreinik, Kirovi nim.tehas, igasugused Hiina firmad jne. jne). Tavaliselt on ristpiste jaoks vaja umbes 40-50 tooni. (kui just Golden Kite – guugeldage – fänn ei ole) Ja ükski programm ei tee automaatselt sulle fotost, just fotost, ristpistemustrit, ikka tuleb lasta käekestel käia hiirt juhtides. Ainult, et Pattern Maker ja PCStitch annavad nagu öeldakse värviruumi mitte RGB-s, ega CMYK-is vaid DMC-s, Anchoris ja veel igasugustes mulineesid tootvate firmade koodides, nii et ma lähen poodi ja palun mulle üks või kaks või kui palju tokke mulineed DMC 310 või Anchor 403, mis on toonilt üks ja seesama (must nimelt) ja oleneb kaubandusest, milliseid mulineesid nad müüvad, mitte ei küsi, et palun mulle seda ihuvärvi mingit ja siis veel ihuvärvi aga natike heledamat (see näide ihuvärvi kohta on minu praktikast 😆 ). Tegelikult käib ristpistemustri tegemine fotost sedasi, et kõiksepealt muditakse fotot Photoshopis (ideaal, kõlbavad ka mõned teised pilditöötlus programmid – ACDSee, Photo Pos Pro jne) ja siis kupatatakse kas läbi Pattern Makeri või PCStitchi (kui kõige levinumate), lastakse käekestel veel kord käia mudides veel fotot ja saadakse tikkimiskõlbulik muster. See ei ole sedasi, et kihutan foto läbi programmi ja muster hopsti viie minutiga käes, sellist mustrit on võimatu tikkida. Golden Kite balanseerib värvidelt viimase piiri peal. Ja alustades algusest, mis on ristpistes tikkimine – see on vastavale alusriidele (vene ajal -jute) Aidale (tavaliselt number 14) tavaliselt kahekordse mulineega pildi edasi kandmine tavaliselt 20 – 90 värvitooni ristidega. Kusjuures pilti suurusega 100×100 risti loetakse väikeseks pildikeseks (proovige tikkida 10 000 risti kasvõi ja siis öeldakse, et see nii pisike pilt), fotost tehakse pilt nii 150 -200 risti igat pidi, see on aga tikkida 20 000 kuni 40 000 risti, võtsin kunagi osa konkursist siin pildiga, kus on vist ka ligi 40 000 risti tikitud ja ma tean, mis on tikkimise “mõnu”.

Mercar
    Member

@obukakk wrote:

Ja ükski programm ei tee automaatselt sulle fotost, just fotost, ristpistemustrit, ikka tuleb lasta käekestel käia hiirt juhtides.

Ma ei tea kui kvaliteetne see tulem just tikkimiseks on, aga siin saab uploadida foto. Määrata soovitava pildi suuruse ja värvide arvu. Pärast saad pdf faili ja kohe mulinee nr kah kirjas…
    http://www.darklilac.com/upload.jsp;jsessionid=aJbQO5hX-LI8

Muidugi midagi väga hiiglasliku ei tasu üles laadida (st. alustuseks tasuks foto pisemaks teha), ise olen prooviks paari väikse mobiilitaustapildiga proovi teinud ja päris kenasid mustreid saanud…
    Väiksest sinilille pildist sai 30 värvi lubamisega näiteks selline asi: http://www.darklilac.com/pdf/1115e749038.pdf
    Kui lubada ka niitide segamist siis saab kenamaid pilte…

Nimrodel
    Member

Kas keegi teab puude mustreid?

Mercar
    Member

@Nimrodel wrote:

Kas keegi teab puude mustreid?

Mul on siin paar pisikest bonsai (mändi?). LINK

Nimrodel
    Member

Kui kenad!

Aga vabandust, pidasin silmas lehtpuid. 😳
    Või ka näiteks okste-tüve siluetti.

obukakk
    Member

Selliseid puid oleks pakkuda.

Susserdaja
    Member

Mustril on 3 karu, kes ronivad mööda treppi, kõrvale on tikitud joonlaud, millega abil saab last mõõta.

Leidsin ainult foto tikitud pildist, aga tean, et olen kusagil siin ka mustrit näinud, aga kuidagi ei leia ülesse.

Tänan, kui keegi oskab aidata!

Pilt

Lilleke
    Member

http://www.stitcher.co.uk/images/SSN9814LARGE.jpg
    eelmise postituse pilt

Link ei tööta.

Member

Mul peaks see muster olemas olema, kui koju jõuan, siis uurin.

Lisa: Vabandan, et nii kaua aega võttis. Mul endal seda mustrit siiski polnud, aga leidsin netist: http://photofile.ru/users/ctyrlistek/2291542/?page=6

keson
    Member

Hästi palju tikkimis ajakirju
    http://picasaweb.google.com/armandasofia

Keda huvitab lappab ise läbi 😉

Roheline
    Member
    pisikas
    Member

nih,mul tekkis idee,teha midagi eriti suurt.mida võiks suisa nimetada elutööks 😆 seina peale siis,midagi müstilist.samas sellist stiilselt,leidsin kuskilt lehelt(enam ei mäleta kus kohast :( ) sellise alasti naise figuuri.mustades toonides. selline sobiks ülimalt hästi magamistuppa seinale. vb kellegil on midagi sellist jäänud kuskile silma ja oskab aidata.ma üritan ise ka leida a siiani pole jälile saanud.a käed ju sügeleveda juba,tahaks tikkkkiida. 😥
    a kui kellegil on enda meelest lahedat ja sünget mustrit pakkuda,siis on kõik pakkumised väga oodatud :)

Member
    Roheline
    Member

🙄

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 428 total)
  • The topic ‘Ristpiste mustreid’ is closed to new replies.