Ringvarrastega kudumise videot?

Homepage Forums – KUDUMINE – Kudumise algtõed ja tehnikad Ringvarrastega kudumise videot?

• This topic is empty.
Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • Autor
    Postitused
  • #161906 Reply
    Member

@liize wrote:

Siis ma isegi arvan et vist võtan tavalised sukavardad 6-7mm ja saan nendega ilusti hakkama,
    …seepärast ka arvan et eks tavaliste sukavarrastega kui ka ringvarrastega tuleb kude ühtlane????

Tuleb ikka. See on proovimise asi ka, kas kasutada ühtesid või teisi — mõnes mõttes on sukavardad mugavamad, mõnes mõttes ringvardad. (Minu meelest oleks sukavarrastega peaaegu igas mõttes mugavam kududa, kui aeg-ajalt mõni silmustest välja ei kukuks — siis aja neid taga ja vaata et silmused minema ei… s.t üles ei jookseks. Nii et viimasel ajal olen mütsisuuruse asja jaoks ikkagi ringvardad võtnud — ja kududes vahepeal mõlgutanud: “Ei tea, kas peaks äkki sukavarraste vastu ümber vahetama…” :D )

#161907 Reply
    Member

@Muhv wrote:

@liize wrote:

Mida siis rohkem algajatele soovitaksite?

Mina isiklikult tunnen end mugavamalt kududes pigem sukavarrastel kui lühikestel ringvarrastel. Pikad ringvardad on igati ok, aga minu jaoks on 40cm-sed pisut ebamugavad kasutada.

Mulle meeldib ka pigem sukavarrastel kududa, kui metallvardad välja kipuvad kukkuma, siis aitab vardaotsik (kasvõi poolik kustukas otsa), aga välja ei kuku tööst reeglina bambusvardad.

#161908 Reply
    AlleRaa
    Member

Müts koo ringvarrastega ja poole kokkuvõtmise pealt võta sukavarrastele.

#161909 Reply
    liize
    Member

@elts wrote:

Müts koo ringvarrastega ja poole kokkuvõtmise pealt võta sukavarrastele.

Seekord ei hakka mütsi tegema :D

#161910 Reply
    Guest

mina ei ole aru saanud, kuidas kududa ringvarrastega. kas ta ei jää mitte spiraalselt jooksma? nii, nagu madu ennast kerra kerib? nendega ei jää ju samamoodi, kui sukavarrastega kududes?

#161911 Reply
    Member

Aga sukavarrastega tuleb ju ka spiraalselt. On küll lihtsam aru saada, millal uus ring hakkab, aga tegelikult käib asi täiesti spiraalselt. Reaalgust ringvardal võib tähistama panna silmusemärkija, kui seda vaja teha on.

“Tavalistel” kudumisvarrastel on ju ühes otsas teravik ja teises nupp. Neid võib ju kuus tükki osta ka, aga paraku ei saa neid sukavarraste asemel pruukida, kuna seal on vaja mõlemast otsast teravaid vardaid.

Kui mul on ringvarras liiga pikk, siis tõmban kusagil suvalises kohas rea vahelt tamiili välja ja keeran pool keerdu peale (st ringvardast tekib nr 8 kujuline kujund, kusjuures ühe kringlipooliku peal on silmused ja teisel mitte. Ma lihtsalt ei jaksa endale kõiki vajalikke jämedusi ringvardaid veel erinevates pikkustes osta…

#161912 Reply
    Mercar
    Member

Sukavarrastega on asi täpselt sama palju spiraalis ;)

#161913 Reply
    Hettel
    Member

Olen kudunud nii sukavarrastega, kui ringvarrastega ja ei saa aru, et mismoodi see asi teil spiraali jääb? Ikka kood ju ühe rea lõpuni ja siis alustad uut?

#161914 Reply
    Member

Kes aru ei saa, mismoodi ringselt kududes (olenemata kasutatud vardatüübist) asi spiraalis jookseb, tehke proovi kududa triipe ja te näete, et triibuotsad ei jää mitte reavahetuse kohal otsakuti, vaid nihkega. St et read jooksevadki tegelikult spiraalis, sest me ei kinnita viimast silmust ju rea esimese silmuse külge ja ei alusta uut rida mingitsorti kõrgendusega nagu seda saab teha heegeldamisel iga rea alguses vastav arv ahelsilmuseid rea kõrguseks tehes. Heegeldada saab ka spiraalis muidugi, seal on see siis ka paremini näha.

#161915 Reply
    Hettel
    Member

Jeerum, muidugi. No kuidas ma nii juhm olin :) Peab vist juuksed uuesti ära blondeerima 😳 , siis oleks välimus minu sisemise minaga rohkem kooskõlas…

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
Reply To: Ringvarrastega kudumise videot?
Your information: