Ringvarrastega kudumise videot?

Homepage Forums – KUDUMINE – Kudumise algtõed ja tehnikad Ringvarrastega kudumise videot?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • Autor
    Postitused
  • #3723 Reply
    liize
    Member

Küsimus siis pealkirjas, oskab keegi öelda kas youtubes või kuskil on videot ringvarrastega kudumisest, osad räägivad et nii lihtne ja teised et nii tüütu, kõike väiksemad on vist 40 cm.Mul oleks vaja 6mm ringvardaid ja neid vist on ka 40 cm ja luua oleks vaja 70 silma.Kuidas nendega kududa oleks ringselt??
    Tänud kes viitsivad vastata. :)

#161892 Reply
    timps
    Member

Kas ma sain õigesti aru, et sa ei ole varem kudunud ringvarrastel ja ei tea, kuidas see käib?

Kas see sobib? (ma ei viitsinud 😳 küll vaadata seda videot, aga ehk sobib)

Tegelikult kui võtad kätte ja proovid, saad kohe aru :P

Edit: ja mugavus sõltub varrastest ka, kui ikka kahte varrast ühendav “juhe” kogu aeg krussi tõmbab, siis on kehvavõitu küll.

#161893 Reply
    liize
    Member

@timps wrote:

Kas ma sain õigesti aru, et sa ei ole varem kudunud ringvarrastel ja ei tea, kuidas see käib?

Kas see sobib? (ma ei viitsinud 😳 küll vaadata seda videot, aga ehk sobib)

Tegelikult kui võtad kätte ja proovid, saad kohe aru :P

Edit: ja mugavus sõltub varrastest ka, kui ikka kahte varrast ühendav “juhe” kogu aeg krussi tõmbab, siis on kehvavõitu küll.

Jah sa oled õiegesti aru saanud et ma ei ole ühtegi korda ringvarrastega kudunud, ma ei kujuta ette kuidas ringvarrastele silmuste kuduminegi käib, see on kindlasti lihtne aga ei kujuta seda ette.Ja iseg iseda ei kujuta kuidas saab ringiks ühendada, et ilus ka jääks 😆
    Olen lugenud siit isetegijast et novita omadel pidavat see “juhe” nii keerdus olema et ei saa kunagi sirgeks aga need teised addi või mis need olid, pidavat head olema??Mul oleks jah umbes 70-80 silmust teha ringiks.

#161894 Reply
    AlleRaa
    Member

Mina koon heidest 5mm Addi varrastega, 60 cm pikad, 80-90 silma vardal on paras. Rohkem silmi võib alati olla. Kui on vähem, siis ei jookse nii hästi edasi, peaksid lühemad vardad olema. Võid osta 40 cm küll. Esimese rea ühenduskoht jääb vahel natuke lahtine, aga selle tõmban pärast paari pistega kokku, kui lõngaotsi sisse ajan. Hiljem kudumis mingit ühenduskohta näha ei jää, ilus ühtlane parempidine kude. Pääseb pahempidiste ridade kudumisest :) Alustades pead ainult vaatama, et keerdu sisse ei jääks, kui ülesloomise rea alguse ja lõpu ühendad.

#161895 Reply
    liize
    Member

@elts wrote:

Mina koon heidest 5mm Addi varrastega, 60 cm pikad, 80-90 silma vardal on paras. Rohkem silmi võib alati olla. Kui on vähem, siis ei jookse nii hästi edasi, peaksid lühemad vardad olema. Võid osta 40 cm küll. Esimese rea ühenduskoht jääb vahel natuke lahtine, aga selle tõmban pärast paari pistega kokku, kui lõngaotsi sisse ajan. Hiljem kudumis mingit ühenduskohta näha ei jää, ilus ühtlane parempidine kude. Pääseb pahempidiste ridade kudumisest :) Alustades pead ainult vaatama, et keerdu sisse ei jääks, kui ülesloomise rea alguse ja lõpu ühendad.

Aga kas silmad loon ikka nagu tavaliselt et 2 varrast kokku ja siis kui valmis tõmban ühe välja või 6mm on nii paksud vardad juba et nendele teen lihtsalt ühe vardaga??
    Eks pean proovima hakkama, ei ole kursis nende varrastega ja kas addi vardaid on üldse rakveres kuskil saada.

#161896 Reply
    Member

@liize wrote:

Mul oleks jah umbes 70-80 silmust teha ringiks.

Kui nii vähe, siis võta parem sobiva suurusega sukavardad, ca 20-25 silmust vardal on ju täitsa normaalne ja rea üleminekukoht jääb ilusam kui “pika juhtmega” ringvarrastega :D

#161897 Reply
    AlleRaa
    Member

@liize wrote:

Aga kas silmad loon ikka nagu tavaliselt et 2 varrast kokku ja siis kui valmis tõmban ühe välja

Mina teen küll nii. Aga kui lõdvemalt teed, saad ühe vardaga ka. Eks proovi.
    Mulle meeldib rohkem ringvarrastega, kui 4 vardaga teha. Ringvardad peaksid olema lühemad, kui valmis asja ümbermõõt.

#161898 Reply
    liize
    Member

@Mari Marike wrote:

@liize wrote:

Mul oleks jah umbes 70-80 silmust teha ringiks.

Kui nii vähe, siis võta parem sobiva suurusega sukavardad, ca 20-25 silmust vardal on ju täitsa normaalne ja rea üleminekukoht jääb ilusam kui “pika juhtmega” ringvarrastega :D

Kui ma võtaksin tavalised vardad, nr.6-7 siis suuri vardaid müüakse ainult kahestes pakkides ja siis peaksin ostma 6 varrast :D :D
    Et ringvarrastel 40 cm “juhe” jääks ikka pikaks?? :)
    Ma ise arvasin ka et tavalistega jääks ilusam see ühenduskoht ka aga kui mul on 4 suurt varrast ühendatud ringiks nagu sokkides siis kas nendega kududa ka võimalik, ette ei jää???
    :D :D

#161899 Reply
    liize
    Member

@elts wrote:

@liize wrote:

Aga kas silmad loon ikka nagu tavaliselt et 2 varrast kokku ja siis kui valmis tõmban ühe välja

Mina teen küll nii. Aga kui lõdvemalt teed, saad ühe vardaga ka. Eks proovi.
    Mulle meeldib rohkem ringvarrastega, kui 4 vardaga teha. Ringvardad peaksid olema lühemad, kui valmis asja ümbermõõt.

Ma ei oska öelda palju selle ümbermõõt tuleb, umbes 70-80 silmust jagada 4 vardale ja selle ümbermõõt ma ei oska öelda palju on. :(

#161900 Reply
    AlleRaa
    Member

Mul jääb küll ringvarrastega ilusam ühendus (st. ei jäägi näha midagi!) ja 40 cm vardad on väga head sulle! Ka 60 cm on enam-vähem sobiv.

#161901 Reply
    Member

mina tõstan ka ringvarrastel ringiks ühendades nagu ka sukavarrastel esimese ja viimase silmuse üle teineteise ringi. nii ei jää mingit auku ühenduskohal.
    on veel olemas mingisugune kahel ringvardal ringselt kudumine, mis olevat just sobiv väiksemate ringide kudumiseks, kui üks ringvarras liiga pikaks jääb. kuidagi nii, et pooled silmad ühel, pooled teisel ja kummagi vardaga kootakse ainult selle varda silmuseid.

#161902 Reply
    liize
    Member

@Muhv wrote:

mina tõstan ka ringvarrastel ringiks ühendades nagu ka sukavarrastel esimese ja viimase silmuse üle teineteise ringi. nii ei jää mingit auku ühenduskohal.
    on veel olemas mingisugune kahel ringvardal ringselt kudumine, mis olevat just sobiv väiksemate ringide kudumiseks, kui üks ringvarras liiga pikaks jääb. kuidagi nii, et pooled silmad ühel, pooled teisel ja kummagi vardaga kootakse ainult selle varda silmuseid.

Oh jeerum, ma ei teagi nüüd mille kasuks otsustada, kas võtta 40cm pikad ringvardad 6mm-sed või siis tavalised vardad osta 6 tükki 6mm-seid??
    Pole ju nii paksude varrastega üldse kudunud rääkimata ringi :D :D
    Mida siis rohkem algajatele soovitaksite, ma ise arvan et kui neid addi omasid siin rakveres ei ole siis pean ostma ikka eraldi vardad.Aga kas te oskate veel öelda kas 6mm-seid vardaid 5-ste pakkides ei müüda nagu väiksemaidki???

#161903 Reply
    Member

@liize wrote:

Aga kas te oskate veel öelda kas 6mm-seid vardaid 5-ste pakkides ei müüda nagu väiksemaidki???

Muidugi müüakse :D, sukavardaid on samuti igasugustes mõõtudes, mul on kõige jämedamad 8,5 näiteks.

#161904 Reply
    liize
    Member

@Mari Marike wrote:

@liize wrote:

Aga kas te oskate veel öelda kas 6mm-seid vardaid 5-ste pakkides ei müüda nagu väiksemaidki???

Muidugi müüakse :D, sukavardaid on samuti igasugustes mõõtudes, mul on kõige jämedamad 8,5 näiteks.

Siis ma isegi arvan et vist võtan tavalised sukavardad 6-7mm ja saan nendega ilusti hakkama, kui ei ole ennem ringvarrastega kudunud siis ei pruugi ilus tulla, eks teinekord ostan needki ära ja proovin järgi mis välja tuleb.Ei ole eriti suu kuduja, seepärast ka arvan et eks tavaliste sukavarrastega kui ka ringvarrastega tuleb kude ühtlane????

#161905 Reply
    Member

@liize wrote:

Mida siis rohkem algajatele soovitaksite?

Mina isiklikult tunnen end mugavamalt kududes pigem sukavarrastel kui lühikestel ringvarrastel. Pikad ringvardad on igati ok, aga minu jaoks on 40cm-sed pisut ebamugavad kasutada.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
Reply To: Ringvarrastega kudumise videot?
Your information: