Ringvarraste sirgeks saamine

Homepage Forums – KUDUMINE – Lõngad ja kudumise abivahendid Ringvarraste sirgeks saamine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Autor
    Postitused
  • #2902 Reply
    killukalli
    Member

HEi. Rääkige teie kuidas saate ringvardad sirgeks et kudada. Ostsin eile ja pakis nii rullis et võimatu nüüd nendega kududa. Vhale ajab juba.Tõmbasin käte vahel küll sirgeks ,aga ei grammigi. 🙄

#129735 Reply
    Member

Koetud ahju k6rvale raskuste alla sirguma ja hiljem kuduma smile_c0ti

#129736 Reply
    leili33
    Member

veidi aega kuumas vees leotada, siis läheb “tross” pehmemaks, ju siis ka sirgemaks

#129737 Reply
    Member

ma ostan kvaliteetseid addi ringvardaid, millel ongi pehme tamiil, mis iial tööd kaheksasse ei keera. soovitan soojalt! ise vihaksin enne nende varraste kasutamist ringvardaid, nüüd kasutan absuluutselt kõige kudumiseks peale sokkide-kinnaste ringvardaid.

#129738 Reply
    randlind
    Member

Natukene offtopic aga mulle ka ringvardad hirmsasti meeldivad ja tegelikult koon ka sokke kahe ringvarda meetodil.

#129739 Reply
    nilsson
    Member

@Muhv wrote:

ma ostan kvaliteetseid addi ringvardaid, millel ongi pehme tamiil, mis iial tööd kaheksasse ei keera. soovitan soojalt! ise vihaksin enne nende varraste kasutamist ringvardaid, nüüd kasutan absuluutselt kõige kudumiseks peale sokkide-kinnaste ringvardaid.

Minu kogemused ka näitavad, et see addi kuldne tamiil on super aga hele/läbipaistev tamiil vaid segab tööd. Aga sooja ahju juures peaks ikka ka proovime.

#129740 Reply
    Member

Mulle ka novita ringvardad ei sobi selle tamiili tõttu, need ei veni iialgi sirgeks vist. Addi omadel super tamiil, väga elastne ja ei sega kudumist.

#129741 Reply
    killukalli
    Member

Ma pole Addi nimelisi näinudki. Kus selliseid müüakse`?

#129742 Reply
    leili33
    Member

viimati ostsin Addi’d Karnaluksist, pilti näeb näiteks siit

#129743 Reply
    Member

Tallinnas Müürivahe tn Filati lõngapoes on ka Addi vardaid müügil, aga kel vähegi võimalik, soovitan Karnaluksist kohapealt ostma minna – saab vardad POOLE odavamalt kui sellest poest kätte! Ühtlasi soovitan julgelt bambusvardad ära proovida. Jah algul on tunne, et silmused üldse ei liigu vardal, aga villane lõng lihvib vardad päris ruttu piisavalt libedaks, samas on ikka palju kergemad kui metallvarras. addi metallvardad on üsna libedad ;)

#129744 Reply
    leili33
    Member

tulin just Abakhanist, seal olid ka olemas.
    Muuseas, kas keegi on ka tamiilvardaid proovinud?

#129745 Reply
    Member

eks nad ole ring varraste ja tavaliste varraste ristsugutis :D
    et ei peaks pikkade varrastega sahmima, on tehtud pikad osad pehmeks :D
    (aga ma ei leia nendele mingit mõtet kui normaalsed ringvardad on olemas, või vähemalt minu puhul ei pruugi need kasutamisse jõuda…)

#129746 Reply
    Member

mina panin oma sõbranna nendega kuduma. Ta põhimõtteliselt (ma pole aru saanud miks) ei võta kasutusele ringvardaid ja pusis kahte varrukat kududa tavaliste pikkade varrastega. Ma viisin talle prooviks need tamiilvardad ja nüüd ta ei tea kuidas ta nende pikkadega pusis.
    Pidid olema väga head- võtab raskuse ära varda otstelt, mugav kotti panna jne.

#129747 Reply
    urvake
    Member

Vaatasin neid uuesti ja kunagi vene ajal oli emal ka sellised, muidugi firma oli teine. 😉 Minu jaoks vahet polnud.

#129748 Reply
    Guest

@leili33 wrote:

kas keegi on ka tamiilvardaid proovinud?

Tänu tamiilvarrastele julgesin üldse uuesti kudumist proovima hakata. No ikka just seepärast, et pikki vardaid on väga raske (minul) käes hoida. Ja olen väga rahul !
    smile_led sunny

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
Reply To: Ringvarraste sirgeks saamine
Your information: