Revontuli-huiv/sall ei saa mustrit jooksma

Homepage Forums – KUDUMINE – Kudumise algtõed ja tehnikad Revontuli-huiv/sall ei saa mustrit jooksma

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Autor
    Postitused
  • #6216 Reply
    Guest

Alustasin siis Revantuli tegemist, algus läks hästi, esimene komistus kivi aga tuli 16 rea tegemisel. Kuidagi pusisin seal ja sai edasi teha, mustri sai ilusti jooksma ja järgmine komistus kivi tuli ette 26 real. Mul ei hakka see muster kuidagi jooksma. Oma arust jälgisin mustrit korralikult ja kõik klappis, aga just 16 rea tegemine ei tulnud välja, polnud piisavalt silmuseid. 26 rea tegemisel samuti polnud piisavalt silmuseid ja see keskmine pahempidiselt minev rida läks nihkesse.
    Kas keegi oskab mulle hea nõu anda, milles võib probleem olla?
    Muster pärit sellelt lehelt http://www.ullaneule.net/0307/ohjeet_revontuli.html
    Nii tahaks sellele mustrile pihta saada ja Revantuli endale ka valmis teha, aga no ei õnnestu kuidagi :(

#231266 Reply
    Verpin
    Member

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=1868&singlepost=28474 Anne476 blogis asjale ilus eestikeelne juhend olemas – omale ei tekitanud selle juhendi järgi kudumine mingit raskust

#231267 Reply
    Guest

Võtan täna uuesti käsile :) Ehk oli asi selles et olin juba liiga unine ja ei suutnud piisavalt keskenduda :) Hea et Eesti keelse juhend ka nüüd kõrval olemas on, senini olen küll soome keelega ka hakkama saanud aga eesti keel ikka parem :)

#231268 Reply
    Guest

Nii siis, proovisin uuesti ja ikka ei saa hakkama. Arvatavasti on alguses mingi jama mul sees, mis seal viga võib olla ei oska öelda. No ei tule välja.
    Kui kellelgi aega on siis võiks mind natuke abistada, oleks väga tänulik kui saaks alguse mustri täies ulatuses ( kas või mõned read).
    Pole kunagi mitte ühtegi õlasalli kudunu ja üldse on kudumine ununenud, nii et pole ime et hakkama ei saa. Oh, ma nii õnnetu :(

#231269 Reply
    Member

@greip222 wrote:

Kui kellelgi aega on siis võiks mind natuke abistada, oleks väga tänulik kui saaks alguse mustri täies ulatuses ( kas või mõned read).

Kas ikka kood nii, et Kaavio 1 on POOL sallist, seega kood halli ruuduni (kesksilmus) ja siis täpselt peegelpildis tagasi, siis saadki ju täies ulatuses alguse read?

#231270 Reply
    Guest

Jõudsin selgusel, et ma lihtsalt ei oska seda salli alustada, viga peab olema kohe alguses. Koon 5 silma ära ja kui sellega edasi mustrit pean tegema siis ikka ei saa päris täpselt aru. Eile öösel kui alustasin siis nagu õnnestus. Võimalik et mul lihtsalt juba juhe koos, kui kord juba valesti oled ära teinud siis ei suuda enam viga parandada. Ma saan aru mis ma tegema pean aga kui seda kuduma hakkan siis ei suuda seda rakendada. Nii et kui kellelgi aega on siis kirjutage, kuidas ma seda algust teen, paarist esimesest reast piisaks. Kahtlane tunne et pean vist asja pooleli jätma :(
    Aitäh kõigile kes viitsivad mind aidata ja nõustada.

#231271 Reply
    Guest

Mida rohkem ma pusin seda segasem asi mulle tundub!

#231272 Reply
    Member

aga kuidas sa kood 2. rea ja 4. rea? pane siia kirja, siis saab öelda, kus vea teed.

#231273 Reply
    Member

@greip222 wrote:

Jõudsin selgusel, et ma lihtsalt ei oska seda salli alustada, viga peab olema kohe alguses. Koon 5 silma ära ja kui sellega edasi mustrit pean tegema siis ikka ei saa päris täpselt aru.

Seal tekstis on ju kirjas, et loo 5 silma, aga mitte seda, et hakka neid kuduma, ikka skeemi järgi peab kuduma.
    Rida 2: Koo 2 servasilmust, võta eelmisest reast lisasilmus, koo kesksilmus, võta eelmisest reast lisasilmus, koo 2 servasilmust. Seega — kood 5 silmust, mis lõid ning lisad vastavalt skeemile 2 silmust sinna vahele.
    Kaavio 1 jt skeemide tingmärgid on ju toodud kõige all.
    anne476 blogis on eestikeelne tõlge ka olemas.

#231274 Reply
    Guest

Siis rida 4 : Koon 2 serva silmust, võtan eelmisest reast lisa silmuse, parempidi silmus, eelmisest reast lisa silmus, kesksilmus, eelmiselt realt lisa silmus, parempidi, eelmiselt realt lisa silmus, 2 ääre silmust.

#231275 Reply
    Member

4. rida tundub õige olevat. Milles siis probleem on, lase aga skeemi järgi edasi.

#231276 Reply
    Member

Ja kui see eelmise rea lõngajooksust silmuse kasvatamine tundub liiga keeruline või tüütu, võid selle asemel vabalt kasvatada õhksilmadega ;) Saad sellise räti nagu minul – tekivad lisaks sellised püstised auguread.

#231277 Reply
    Guest

Sul on väga ilus õlasall:) Homme proovin õhksilmustega ka, tundub lihtsam ka. Eks annan teada kuidas mul kudumine edeneb:) Nüüd koeraga välja pead värskendama:) Juhe oli testi kokku jooksnud, siit moraal- ärge keset ööd hakake kuduma, ajate mustri sassi ja teete asja hullemaks.

#231278 Reply
    Member

Ja sa ei pea selleks alustatud osa üles tõmbama, kui see nüüd jooksma sai ja tahad aukudele üle minna, vaid võid seda ntx kas esimesest ristipidisest augureast alates teha või alates 2. mustriskeemist. Mul on ka algus ilma aukudeta, vist alustasin ka 2. mustriskeemist nendega. Ja siis ei teinud sinna kasvatuste vahele mitte vasakpidist silma, vaid parempidise.

#231279 Reply
    Mercar
    Member

Eks on jah maitse asi, aga mulle meeldib ka aukudega enam, ja kududa ka minu arust nii lihtsam.
    Minu omast 1 vaade:

Kuna minu meelest originaalalgus ei jäänud kena, siis blogis ka natuke kirjas mida mina muutsin…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
Reply To: Revontuli-huiv/sall ei saa mustrit jooksma
Your information: